Проект Онлайн Магазин

Affilliate

Member
Добър вечер колеги!
Скоро ще започвам сериозен бизнес и ще отварям онлайн магазин,но имам няколко въпроса,на които бих желал да отговорите.Фирма имам,но въпросът ми е как се декларират доходите от онлайн магазин?Стоката,която закупувам съответно от чужбина - с нея как се процедира?Минава през митницата,плаща се мито и как мога да декларирам тази сума след това?
Благодаря Ви за вниманието!
 
Доста е общ този въпрос.....
Зависи имаш ли регистрация по ДДС или не.....
Зависи откъде внасяш стоката (предполагам от Китай след като ще минава през минитца)...ако самата стока ти е без ДДС ще трябва да начислиш и на вноса.
Трудно може да се отговори с едно изречение..По-добре наеми счетоводител още в началото да си ти води всичко, тъй като при магазините трябва да се водят и складови наличности, каса и т.н.
За съжаление документите и бюрокрацията е доста.
Успех!
 
Много лесно става всичко - наемаш си с четоводител. За сериозен бизнес, задължително нърсиш сериозен счетоводител срещу сериозно заплащане.... гледай да е поне 2к на месец иначе не са сериозни достатъчно за сериозен и международен бизнес.
 
Много лесно става всичко - наемаш си с четоводител. За сериозен бизнес, задължително нърсиш сериозен счетоводител срещу сериозно заплащане.... гледай да е поне 2к на месец иначе не са сериозни достатъчно за сериозен и международен бизнес.
Това за счетоводителя ми е ясно,но нали все пак трябва да декларирам доходите и този счетоводител ще ми иска документи за покупка на стоките.
 
Еми нали бизнеса е сериозен!? Предполага се, че ще използваш сериозни доставчици, а сериозните доставчици издават сериозни фактури. Е тея фактури ще даваш на счетоводителя. А доходите ще ти каже пак счетоводителя и какво и колко ще декларираш.

На мен ми се струва, че бъркаш малко нещата. Доходи от сериозен онлайн магазин може и да нямаш, може да си на загуба, може и печалбата да остане в дружеството, варианти много... Не е точно като доходи от адсенс или афилейта.... :)

Сериозен бизнес ще почваш, а въпросите ти несериозни...

Това за счетоводителя ми е ясно,но нали все пак трябва да декларирам доходите и този счетоводител ще ми иска документи за покупка на стоките.
 
Предложение: Препрочитане на темите в този подфорум и тези около него за последните 1-2г., обхващащи голяма част от текущите, че и бъдещи въпроси. Така се спестяват едни и същи питания през 2-3 дни от различни хора с припокриващи се отговори в голямата си част.

Т.е. повече четене първите 3 месеца, докато се изчете всичко, по-малко писане. И не на последно място – без слагане на коня (продукти, доставчици, договори, DSing, монетизация, бизнес план, SWOT-анализи и схеми, реклама, цели и др.) преди ремаркето (сче, фирма, деклариране, фактури), след като си в каруцата между 2-те.
 
Това за счетоводителя ми е ясно,но нали все пак трябва да декларирам доходите и този счетоводител ще ми иска документи за покупка на стоките.
Сериозния счетоводител ще ти каже какви документи ти трябват, а истинския ще те извади сух от водата и без тези документи....
 
Като чета първото мнение, ми става страшно.
Аз за строителство на неголяма оранжерия съм отделил не по-малко от 400 часа в проучване.
 
1. " как се декларират доходите от онлайн магазин" - приходи или доходи? Приходите се УДОСТОВЕРЯВАТ с фактури, банкови извлечения, отчети от фискални устрийства. Доходите се ДЕКЛАРИРАТ в зависимост от това каква юридическа форма на организация ще има бизнеса ти.
2. "Минава през митницата,плаща се мито и как мога да декларирам тази сума след това" - заявиси от къде идват - от EU или от майна си пекинкса. Товарителници, митнизески декларации, платежни нареждания, стокови разписки.

Не си дорасъл за бизнес. Първо те мързи да четеш вече дъвкана инфомрация, второ не знаеш изобщо от къде да почнеш, дори не си си направил труда да си напишеш на листа елементарни въпроси на които да търсиш отговор.
 

Горе