Произведено в Русия

Статус
Not open for further replies.
От: От: Произведено в Русия

Тази тема е учебник за това как не трябва да се прави онлайн пропаганда. Прави впечатление, че тези които пускат неща за кеф пишат някакво описание и поясняват за какво става въпрос, докато г-н Страна просто спами с безброй видеа. Няма описание, не се опитва да създаде дискусия, важното е да има количество. Е, то така или иначе сигурно никой не ги гледа :)

То по дефиниция онлайн е най-трудната щото лесно може се провери. Остави го се радва да генерира някой заблуден трафик, пък и някоя рубла може да вземе ...

Тази тема вече остава само с фолклор да се допълни за да е пълна картинката ... в крайна сметка от десетки страници пропаганда и талаш разбрахме, че това е есенцията на руското производство. От всичко това разбирам, че нищо не ползвам, а и ме съмнява някой друг да ги ползва, така че се чудя що го пише в БГ форум (същият успех ще е в почти всеки друг форум, освен руските). А докато се величаят - природните богатства, няколко сгради и отделни лимитирани бройки транспортни средства, германците революционизират с термо ядрен синтез - http://www.sciencealert.com/german-...red-up-a-revolutionary-nuclear-fusion-machine
 
Последно редактирано:
От: От: От: Произведено в Русия

А докато се величаят - природните богатства, няколко сгради и отделни лимитирани бройки транспортни средства, германците революционизират с термо ядрен синтез - http://www.sciencealert.com/german-...red-up-a-revolutionary-nuclear-fusion-machine

Аха, то пък щото твоето не е пропаганда. Знаем за тази новина, оказва се, че постижението на германците не е кой знае какво и те са далеч от използването на тази технология в промишлеността. Но другата подобна новина е много по-важна, хубава, че руснаците отново изпревариха и единствени в света те имат действащ реактор на бързи неутрони в Белоярската АЕЦ в Урал. БН-800 е прототип на по-мощните търговски „бързи реактори”. И още повече пък за огромна изненада на американофилите, следващата страна която ще пусне от най-новите реактори е Индия! Без да пренебрегвам постижението на германците, в момента реакторите на бързи неутрони са бъдещето на електроенергията, на атомните централи.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Произведено в Русия

Аха, то пък щото твоето не е пропаганда. Знаем за тази новина, оказва се, че постижението на германците не е кой знае какво и те са далеч от използването на тази технология в промишлеността. Но другата подобна новина е много по-важна, хубава, че руснаците отново изпревариха и единствени в света те имат действащ реактор на бързи неутрони в Белоярската АЕЦ в Урал. БН-800 е прототип на по-мощните търговски „бързи реактори”. И още повече пък за огромна изненада на американофилите, следващата страна която ще пусне от най-новите реактори е Индия! Без да пренебрегвам постижението на германците, в момента реакторите на бързи неутрони са бъдещето на електроенергията, на атомните централи.

Не искам да споря с теб, защото не съм много компетентен по физика, но в средите това е епохално и с колкото хора в сферата на физиката съм говорил го счита за сериозен невероятен успех. Това което говориш е по ефективен АЕЦ, все едно един витлов самолет да направиш по-бързо копие, а германците правят космическа совалка - горе долу такава е разликата.

Не се излагай никаква пропаганда е сам казваш не пренебрегваш германците пък на мен ми казваш било пропаганда - мисля, че не е типично човешко поведение това. Аз нямам спомен да съм казал, че ще индустриално, а че е революционно. Само не разбрах, кога Индия ще го прави този АЕЦ, като БН-800 е прототип?
 
От: От: От: От: От: Произведено в Русия


Ей най-накрая си намерихте вашият Буда - жалко, че не можете да видите по-старите му инкарнации ... абе къв е този култ към личността на Путин не знам?
 
От: Произведено в Русия

Какъв култ? Няма такова нещо!

12348033_460927504108173_7796656751380459434_n.jpg


12376565_460927497441507_8471729801501655343_n.jpg


12376268_460927494108174_5208712332660377886_n.jpg


sobchak-rubl0.jpg
 
От: Произведено в Русия

blackout8 - не съм пренебрегвал германците, напротив, съгласен съм с теб, че това е революционно, но с неоснование това се фаворитизира, защото е много, много далеч все още от реално приложение в икономиката. А дотогава нищо не се знае какво може да стане.

А аз говоря за реално постижение, което в момента се прилага. Твоята аналогия със самолета и совалката не е точно така, защото при тази нова технология практически няма остатък на ядрено гориво, абсолютно всичко се използва, няма радиоактивен отпадък, съответно предполагам вече складираните радиоактивни отпадъци от атомните централи могат да се използват и да няма радиоактивно заразяване. А това не е никак без значение. А иначе това което питаш - пуснатият реактор е действащ прототип на по-мощните търговски „бързи реактори”, който е включен в електроенергийната система на Русия, а не е такъв експериментален. А пък това за Индия - очаква се до няколко месеца, март-април следващата година да бъде пуснат в експлоатация тяхната версия.

Преди е имало опити в тази насока от редица страни, но са срещнали проблеми и техните реактори и проекти са спрени.

Ето още малко инфо, ако ти е интересно:

Това не е първият подобен реактор в Русия. Пионер в това отношение е реактор от 1973 година, който по съветско време е работил в днешния Казахстан.

Други държави също са натрупали опит с реактори на бързи неутрони. В това отношение пионери са САЩ, но в момента те не се развиват активно това направление. Ако САЩ се сдобият с подобен реактор, това би могло да стане към 2030 година.

Франция имаше два „бързи” енергийния реактора. Пуснатият през 1974 година „Феникс” имаше мощност от 230 мегавата, а „Суперфеникс”, заработил през 1985 г., бе с мощност 1200 мегавата. Но с експлоатацията на „Фенисс” възникнаха проблеми и през 2010 година проектът бе закрит. Още по-кратък бе животът на "Суперфеникс" – той работи до 1998 година, без нито веднъж да работи на максимална мощност. Той бе спрян по политически причини, чиито изразители бяха местните „зелени”. В момента Франция работи върху своя нов „бърз” реактор с мощност 600 мегавата.

В Япония работеше единственият „бърз реактор” "Мондзю", пуснат през 1995 година. Но и при него възникнаха трудности с експлоатацията. Реакторът спря през 2010 година, след като в него падна кран и потъна в течния натрий. Кранът се използваше за зареждане с ядрено гориво. Все още няма решение за зарязания от тогава реактор.
 
Последно редактирано:
От: Произведено в Русия

Не знам що го приемаш за фаворизиране това с германците, а това с бързите реактори, където пишеш няколко реда, че не е фаворизиране? Явно, ти е че в такова русло на риториката няма смисъл се влиза. Не фаворизирам нищо, казвам какво е епохален технологичен напредък. Това, че изгарят всичко без отпадъци е ок - но пак ти трябват уран, а при германците на практика е безграничен ресурс и безплатен ресурс - правим ли разликите. А сигурно и другите страни работещи по проекта ще изкарат и те инфо - немците са най-напред.

Бъдещето като цяло принадлежи на чистата енергия следствие на неограничените ресурси. Догодина Индия какво ще пуска най-новите реактори до година, като Русия имат още прототипен - малко не ми е ясно.
 
От: От: От: Произведено в Русия

Темичката още седи изцапана с безбройните лайна, изсрани от местните тъпунгери. Рипортите от преди седмица не са уважени. Като не искат морков, ще получат тояга.


Читателите вече знаят къде да четат описанията към снимките, дори и да се затвори темичката или раздела. Тези пък, които ги интересуват видеата, ще ги гледат.


А на сральовците им остава единственото нещо, което могат да правят в тази тема. Да серат.


Това е последното ми изказване в тази селяндурска кочина, изпълнена с необразовани примати и безнравствени боклуци. Отсега нататък само снимки, видео и линкове. Или тишина.
Изборът си е твой. Ако си мислиш, че има хора, които да стоят и да гледат по цял ден клиповете, които пускаш, то сигурно си на крокодил. Нали знаеш какво е това? На мен биха ми били интересни нещата, които пускаш, защото обичам всякаква информация. Само че, твоите постове не носят информация за читателя. Например последната снима, какво трябва да означава това?
 
От: Произведено в Русия

Прави се на сърдит за да си пусне линка :lol: Две в едно = ем рубли за поста тук, хем някой абдал да закачи да му влезе в умрелия сайт.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе