Произведено в Русия

Статус
Not open for further replies.
От: Произведено в Русия

Руснаците не ни освобождават, напротив, поробват ни. И следват две години руско робство, което е доста по-зловещо от турското по това време.
Това е глупост съизмерима с глупостите на Здравко.
 
От: Произведено в Русия

Аз не съм виновен за идиотската ни образователна система. Фактите обаче, са си факти.
 
От: Произведено в Русия

Аз не съм виновен за идиотската ни образователна система. Фактите обаче, са си факти.
До сега видях твърдения, но без факти.
 
От: Произведено в Русия

Факт за кое? За руското робство, или затова, че ставаме съюзници с резаните?
 
От: Произведено в Русия

Факт за кое? За руското робство, или затова, че ставаме съюзници с резаните?
Руско робство е доста пресилено. За съюза с турците е ясно.
 
От: Произведено в Русия

1. Целта на Русия (ако не бъркам, по това няма исторически спорове) е била завладяване на Цариград, Босфора и Дарданелите. За да владеят тези места, няма как по средата на владенията им да има свободни държави. Т.е., това изначално изключва идеята за съществуването на държава България.
2. Крим, който уж е освободен по аналогичен начин и само 5 години по-късно е завладян от Русия.
3. Граф Игнатиев (автор на СанСтефанския договор) има за убеждение “завладяването на Проливите, установяване на присъствие в Цариград, освобождаване и обединяване на славяните под ръководството на Русия върху развалините на Турция и Австрия.”
4. Според чл. 7 от същият договор, "България преминава под руска окупационна администрация", без международен контрол. Въвеждането на новото управление в България и надзорът за неговото прилагане ще бъдат поверени за две години на един руски императорски комисар. След изтичането на първата година от въвеждането на новото управление, ако европейските правителства признаят за нужно и ако по тоя въпрос се постигне съгласие между тях, Русия и Високата Порта, те ще могат да прибавят към руския императорски комисар и специални делегати.”
5. Чл. 8 от същият този договор на практика премахва срочността на окупацията: “До пълното създаване на местна милиция, достатъчна да поддържа реда, сигурността и спокойствието, броят на която ще бъде определен по-късно със съглашение между отоманското правителство и руския императорски кабинет, руски войски ще заемат страната и ще подпомагат комисаря в случай на нужда. Тази окупация ще бъде ограничена също за един срок приблизително от две години”.
Чл. 10 е много интересен - казва ни, че на практика не сме освободени от нищо, защото турските войски могат свободно да се движат из териториите ни - “Високата Порта ще има право на преминаване през България за превозване по определени пътища на войски, муниции, хранителни припаси в области, разположени вън от Княжеството и обратно.”
Чл. 25 пък напълно премахва идеята за срочност на руската окупация - “пълното опразване от руската армия на Европейска Турция с изключение на България ще стане в срок от 3 месеца след сключването на окончателния мир между н.в. руския император и н.в. султана”.

Ето затова считам двете години за съвсем истинско робство, с дори по-тежки условия за родното население от турското по това време. (турското робство не трябва да се разглежда еднозначно в цялата си дължина, защото периодите в него са твърде различни).
Дано съм бил полезен.
 
От: Произведено в Русия

Тези неща съм ги чел. Предполагам ти е ясно, че всяка новосъздадена държава има нужда от време, за да изгради институции и да започне да функционира. Така че, не виждам нищо особено притеснително в руската окупация. Как така руснаците доброволно си тръгват. Сещаш се, не ми е известен случай от историята някой да е бил поробен и след това поробителят му доброволно да си е тръгнал. Това ми се струва доста абсурдно, като теза. Иначе е ясно, че руснаците са си гонили техните интересни, но хубавото е, че по това време тези интересни съвпадат с нашите. В резултат на което възстановяваме държавата си.
 
От: Произведено в Русия

Не пропускаш ли нещо, което е достатъчен повод да си тръгнат? Берлинският договор? Защото именно той дава срок на окупацията им.
 
От: Произведено в Русия

Тези неща съм ги чел. Предполагам ти е ясно, че всяка новосъздадена държава има нужда от време, за да изгради институции и да започне да функционира. Така че, не виждам нищо особено притеснително в руската окупация. Как така руснаците доброволно си тръгват. Сещаш се, не ми е известен случай от историята някой да е бил поробен и след това поробителят му доброволно да си е тръгнал. Това ми се струва доста абсурдно, като теза. Иначе е ясно, че руснаците са си гонили техните интересни, но хубавото е, че по това време тези интересни съвпадат с нашите. В резултат на което възстановяваме държавата си.

Да.. интересите за съединението съвпадат. ;) След намесата на Русия, възстановяваме държавата си но без много от териториите си. И то не благодарение на нея, а въпреки това.
 
От: От: Произведено в Русия

Да.. интересите за съединението съвпадат. ;) След намесата на Русия, възстановяваме държавата си но без много от териториите си. И то не благодарение на нея, а въпреки това.
Не ти говоря за съединението. И не ми говори за Русия, защото ако англичаните не ги бяха спрели, в момента Турция нямаше да съществува. Важното е, че възстановяваме държавата си. За липсата на много от териториите ни са виновни всички велики сили. Много е повърхностно да се обвинява само Русия.
 
От: Произведено в Русия

Аха. А дали сама не се отказва от цялостното изпълнение на Санстефанския договор? Не се ли съгласява сама, този договор да бъде предварителен, като не заема части от Санстефанска България със свои войски? В Македония също е имало малки части, които са ги чакали. Англия и влизане в Македония ли им забранява? Да не се връщаме и преди освобождението за така наречения “гръцки проект”, както и за договора между Русия и Османската империя. Ункярискелесийския договор от 1833 г. Не казвам, че и други държави не са ни мислили злото но Русия има специалните "заслуги". Колко паметници има в Русия на българските опълченци? Без които Англия, дори нямаше да се налага да спира Русия. А ако трябва да сме обективни, Цариградската конференция е събрана от английската дипломация. :)

Възстановяваме държавата си чак с Берлинския договор, тогава България се появява с името си.
 
От: Произведено в Русия

Възстановяването на една държава не може да стане от днес за утре. Няма как да стане и без чужда помощ, за това не виждам нищо странно или неморално в окупацията на бившите османски територии от руснаците. За мен много по-голямо зло са Ньойския "мирен" договор, който няма нищо общо с Русия ;)
 
От: Произведено в Русия

Санстефанският договор не прави нищо. Не знам защо изобщо се коментира толкова много. Нито пък на трети март не става нещо особено. Датите и събитията са други, и се изучават неправилно.
 
От: Произведено в Русия

Шпека в Русия вече се продава така.

russian-sausage-on-lockdown.jpeg
 
От: Произведено в Русия

Нищо чудно и ново. При нас Славейков беше претъпкан, а хора имаше дори до Гарибалди, въпреки, че там КФС вече беше открито.
Мизерните нации си падат по лъскави боклуци.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе