Произведено в Русия

Статус
Not open for further replies.
Забавно, нашият викаш всички сме купени - прави елементарна индукция и после вика никой с нищо не може ме купи ... това твоето си е учебникарска патология.
За напред не пиши по теми, които си нямаш и ни най-малка представа - кажи ми къде по света е равнището на концесионална такса между 10-40%?
Също така, кой те излъга за средният грамаж на 1 тона златна руда е 6-12 грама - винаги е било около 5 грама на 1 тон!

За Лукойл си толкова наясно колкото клошар от Могадишу е наясно с френската кулинария. Ти наясно ли си, че да дойдат французи или немци, първо руснаците трябва си заминат?

Вземи пиши малко по рационално и си провери данните преди да пишеш глупости!
 
Последно редактирано:
Забавно, нашият викаш всички сме купени - прави елементарна индукция и после вика никой с нищо не може ме купи ... това твоето си е учебникарска патология.
За напред не пиши по теми, които си нямаш и ни най-малка представа - кажи ми къде по света е равнището на концесионална такса между 10-40%?
Също така, кой те излъга за средният грамаж на 1 кубик - винаги е било около 5%.

За Лукойл си толкова наясно колкото клошар от Могадишу е наясно с френската кулинария. Ти наясно ли си, че да дойдат французи или немци, първо руснаците трябва си заминат?

Вземи пиши малко по рационално и си провери данните преди да пишеш глупости!


5% ти верно нямаш никаква идея и наистина с оглед на всичко дето ти чета, ти си просто един 100%-ов клакьор, още повече, че над 50% от мненията ти са точно в такива теми. Ахаха КОЙ ТЕ КУПИ ? :D Или и това ще остане една несбъдната мечта за теб, колкото и да се потиш по форумите :p :p

Пак нищо не виждаш, явно и мирогледът ти е толкова сбъркан. - Немсите и французите плосто нямат залежи и за това нищо не могат да ни предложат, дори и на десеторна цена. Руснаците могат да си заминат ей така, отма, АМА НИЕ НЕ ИСКАМЕ, щото реално ще умрем от глад и няма да има нито една политическа сила, която да може да се задържи и един месец на власт :p

Колкото до купуването - не ми изметвай думите клакьорчо. Не са купили народа, хората, българите, мен и теб (второто не е много сигурно :) ), а са купили политиците, чрез които реално са станали собственици, РЕАЛНИ на цялата ни икономика и я ДВИЖАТ ТАКА КАКТО НА ТЯХ ИМ Е УГОДНО

А учебниците си ги чети ти, така или иначе вече се пишат от френски автори :D:D:D
 
@stillmade Като цяло не ме интересува, гледай си работата и не се занимавай с простотии.
Знам, че са простотии и ефекта от което ще е нулев, но понякога не е зле да свалиш някой долу, да походи малко и той по земята :)
 
Предполагам се осъзнаваш как само лични нападки и нищо друго не пишеш - покажи ми къде е описан стандарта, че 6-12% злато за тон - стандарта е 5 грама на тон.
Какви залежи те гонят теб? Нефта винаги се доставя по кораби? Германия и Франция като нямат залежи според теб защо имат огромна и мощна нефтова-газова индустрия и цените на дребно са по-ниски от БГ?
Аз нищо не измествам:
Споко - вече сме купени и продадени 5 пъти :)

Само не разбрах теб за колко рубли те купиха - иначе нямаше да пишеш и грам индукция?

Ще кажеш ли в коя страна конц. такса за злато е 40%? Или просто хейтиш и ще мишкуваш?
 
Нали вече ти писах??
В Африка находищата минимума е 10%, абсолютният минимум... нали си гоуемият онлайн експерт - провери си сам
 
Нали вече ти писах??
В Африка находищата минимума е 10%, абсолютният минимум... нали си гоуемият онлайн експерт - провери си сам
Коя страна в Африка е минимум 10%? Също така в коя страна е 40%?

И ако можеш да кажеш за колко рубли те купиха?

Едит: Хайде да не мишкуваш, кажи колко е конц. такса в държавата, в Африка, с най-много производство на злато?
 
Последно редактирано:
Между 10 и 40% е обещетението от концесията за всички природни залежи. Зависи от вида на добиваният ресурс. От нашата мина Дънди копат не само злато, а и мед и сребро В ОГРОМНИ КОЛИЧЕСТВА, като нашите продажници са се разбрали тия да плащат общо от всичко приравнено 0.75% обещетение. 2011 мисля, при Станишев (не съм сигурен напълно), някой яко забучава и зорлем е вдигнато на 1.5% от целият добив. Ето тук чети подробноси за парите с които сме прецакани
В най-бедният континент - Африка, специално само за златото концесиите варират от 3 до 7%. но да не забравяме, че там пък ако не всяко, то почти всички правителства са купени... явно от тях черпим опит :) Но ние дори не можем да стигнем и Африка, пък се водим в Еропа, но пък сме купени от руснаци ахахах
Отделно ни клатят, че имало между 2.2 и 4 грама злато в същият този тон изкопана руда, където е и среброто и медта, а тия мини у африка са по-бедни от нашето находище, пук имат между 6 и 12 грама в тон руда. Обаче тия дето пишат доклад-анализите и те взимат некой лев, така както и ти се надяваш на некой лев...и те така :) българо-европейско-руска работа :D Един ни членува, друг ни купува, а ти меташ лиги покрая тази ситуация и се надаш некой да те забележи, ама гледам си в чакане от вече 4-5 години, глей да не пресъхнеш накрая :p
 
Последно редактирано:
По-горе като писах, че твоето е патология не ти хареса, ок ще ползвам евфемизъм - фурнаджийска лопата си. Всеки пост различно:
http://i.imgur.com/wNvJe2b.jpg
Нали беше минимално 10% в Африка и това било абсолютен минимум - сега 3%-7%.
Вместо да хейтиш на личностна основа, вземи си провери данните и не пиши неподготвен.

Ще те питам пак в ЮАР колко е конц. такса?
Кой те излъга, че в БГ е изключително силно наситено на злато в рудите, а в ЮАР е слабо?
Кой те излъга, че стандарта е 6-12 грама на тон?
И ако можеш да кажеш пак за рублите няма да е лошо.

Викаш там в Африка ги купували, ок кажи ми как са таксите в РФ, Китай, Австралия - хайде няма те питам за САЩ или Канада. Като цяло те питам за топ странни в света, а не за някви маргинални производства като например нашите няколко тона злато ...
Съвет просто спри да се излагаш или това е някаква извратена форма на смяна на фокусът?
 
@Blinky, аз като гледам вече Ремайнда се извини и има трезв и обективен поглед, а старите драми и дразги от преди години май се поуталожиха ... няма да е зле да преосмислите репите.
 
Еми типично за форумен клакьор е твоето. Търсиш под вола теле и вадиш всичко възможно от контекста. Ставаше въпрос за мините с руда, която съдържа ЦЕННИ МЕТАЛИ, защото там е не само злато, а и други пак така скъпи метали. Дал съм ти линк. А ти се хвана като удавник за сламка, без изобщо кажеш каквото и да е (защото си безсилен) общо по казусът - КОЙ НИ Е КУПИЛ??!! Достатъчно примери са изброени, а има и още много, но ти продължавай да си се потиш и да помпаш балона, въпреки, че твоето е буквално балонченченченце :)

А тия умрели ряпи и да ги имаше и да ги нямаше, ако верно ви правят душевна чикия, то наистина има за какво да съжалявате ахахахаха
 
Твоята патология се засилва. Ти беше човека, който говори за 10%-40% в контекста на златната концесия на дънди:
Z8LahZV.jpg


Ок разбрахме, че мишкуваш и обиждаш.
Само не пиши по теми, в които нямаш и грам понятие. Няма да е зле да пишеш аргументирано с факти, защото освен да показваш каква фурнаджийска лопата си, други не се разбра.

Сега кажи за колко рубли те купиха?
 
Миналата година, мисля че беше, в лидъл една немкиня вдигна страшен скандал на касата, че й излязла била двойно сметката. Женицата свикнала да пазарува в родината си все в тази руска верига и пазарувала общо взето едни и същи неща, един вид горе-долу си знаела сметката. Изненада обаче я очаквало в България, на касата на позната руска верига за хранителни продукти, когато я сепрайзирали с двойна сметка за така познатите й стоки.
Горката, ако знае, че и всичко тук е преопаковано, нема да стъпи никога повече в подобни руски хранителни магазини :D

Блеки, кажи ти за колко не успя да се продадеш :D и пет лева ли не дават бе бате, тия душмани :p:p
 
Аз пък лятото една пенсионерка рускиня 30 минути и гледахме сеира, понеже желаеше да плаща в рубли, а в Жанет не може, въпреки че има чейндж в самия магазин вътре, тя си знаеше нейното и повтаряше как ако не е рублата няма и година да съществуваме и добре че били те с рублите, да издържали България. Накрая ми писна да и слушам виковете и си тръгнах, не знам колко време е стояла още и дали си е обменила парите за да си заплати стоките.

пс: Това за немкинята ме съмнява да е вярно, от лични наблюдения немците не правят такива дребни сметки, това по-може някой бляд да е пресметнал грешно рублата, тя нали подскача нагоре-надолу всеки ден. Най-интересни винаги са ми били от Норвегия - все се оплакват, че им е евтино :D
 
Миналата година, мисля че беше, в лидъл една немкиня вдигна страшен скандал на касата, че й излязла била двойно сметката. Женицата свикнала да пазарува в родината си все в тази руска верига и пазарувала общо взето едни и същи неща, един вид горе-долу си знаела сметката. Изненада обаче я очаквало в България, на касата на позната руска верига за хранителни продукти, когато я сепрайзирали с двойна сметка за така познатите й стоки.
Горката, ако знае, че и всичко тук е преопаковано, нема да стъпи никога повече в подобни руски хранителни магазини :D

Блеки, кажи ти за колко не успя да се продадеш :D и пет лева ли не дават бе бате, тия душмани :p:p
Много ми е забавна така риторика - до уши си затънал в лайната, обективно са ти доказали несъстоятелността на тезите ти, и вместо да кажеш извинявам се в грешка бях или каквото и да е ти сменяш темата с още по-големи измишльотини ...
Какво общо има фикцията ти за немкинята с факта, че си нямаш и най-малко понятие по предишната тема и освен хейт и глупости други не се разбра?
Много ми е забавно внушението ти с тази немкиня викаш знаела какво взима и като цяло двойна сметка било ... Като навърти няколко кила зеленчуци, месо и млечни продукти за 50 евра и купи същата бройка тука за 80 лв и викаш скандал направила щото било скъпо? Ако е имало изобщо такова нещо то най-вероятно би било за грешно начислена бройка - ти май немкини не си виждал, никога няма прави скандал в друга страна и то за нещо като цена, която е има на всякъде ... виж за рускините не може да го кажем това ...
Миналата седмица се върна мои приятел от Берлин, а преди месец един познат от Франкфурт според техните думи нещата са по скъпи от колкото тука.

Но ще ти оборя малоумната фикция за немкинята(а патологията ти вече стана по сериозна) просто сравни тук нещата http://www.numbeo.com/cost-of-livin...in&city2=Sofia&tracking=getDispatchComparison
 
Много ми е забавна така риторика - до уши си затънал в лайната, обективно са ти доказали несъстоятелността на тезите ти, и вместо да кажеш извинявам се в грешка бях или каквото и да е ти сменяш темата с още по-големи измишльотини ...
Какво общо има фикцията ти за немкинята с факта, че си нямаш и най-малко понятие по предишната тема и освен хейт и глупости други не се разбра?
Много ми е забавно внушението ти с тази немкиня викаш знаела какво взима и като цяло двойна сметка било ... Като навърти няколко кила зеленчуци, месо и млечни продукти за 50 евра и купи същата бройка тука за 80 лв и викаш скандал направила щото било скъпо? Ако е имало изобщо такова нещо то най-вероятно би било за грешно начислена бройка - ти май немкини не си виждал, никога няма прави скандал в друга страна и то за нещо като цена, която е има на всякъде ... виж за рускините не може да го кажем това ...
Миналата седмица се върна мои приятел от Берлин, а преди месец един познат от Франкфурт според техните думи нещата са на сходни цените в Германия на хр. стоки са по скъпи от колкото тука.

Но ще ти оборя малоумната фикция за немкинята(а патологията ти вече стана по сериозна) просто сравни тук нещата http://www.numbeo.com/cost-of-livin...in&city2=Sofia&tracking=getDispatchComparison

ахахаха ти си трагичен случай, честно :) Един приятел се върнал и казал ахахах Една жена каза :D Ламчок си ти 100% :) Изобщо нямаш идея къде, какво, колко струва, както нямаш и идея въобще от икономика.
Къде ме обори, кои тези си преборил ахахаха ти верно си в матрицата! Най-интересното е, че си вярваш, ама на макс, и ръкопляскания дори чуваш :p:p

Давай сега конкретно по темата, не се измъквай с глуповатите си и изтъркани фрази, КОЙ НИ КУПИ :cool:
И за твое инфо, че взе да се повтаряш жално и бая отчаяно - никога не съм бил за руснаци, не съм бил и за американци, и изобщо не съм бил за никого в това чисто не съм лизал ничии мъдета. Ако ми покажеш къде съм подкрепил който и да е, ще те призная за форумен бог-икономист ахахахаха нали тва ти беше на теб детската мечта :)

Римайнд, или който и да си - честен кръст, това е истината, свидетел съм. Но мисля, че беше преди 2 години, не миналата.
 
Именно заради такава малоумна риториката ти дадох линк - хейта е по силен от това да четеш.
Аз не се измъквам от нищо, за жалост ти го правиш това .... а за това, че си се продал, не е мой проблем.
Забавна ми е комунистическата ти риторика, отчаян си и почна си измислиш нещо и да ме обориш с него - кога съм казал какво подкрепяш или не подкрепяш? Почна да пишеш много глупости, а после почна се ушиваш в тях - все ми е тази, кой подкрепяш или не подкрепяш ...

Най-ми е забавно, че и ти като твоята фикция за немкинята не схващате, че 1 евро е 2 лева и е нормално да стане двойна сметка - ако изобщо във фикцията ти се говори за двойна сметка, а не за начисляване на бройка :)
 
Именно заради такава малоумна риториката ти дадох линк - хейта е по силен от това да четеш.
Аз не се измъквам от нищо, за жалост ти го правиш това .... а за това, че си се продал, не е мой проблем.
Забавна ми е комунистическата ти риторика, отчаян си и почна си измислиш нещо и да ме обориш с него - кога съм казал какво подкрепяш или не подкрепяш? Почна да пишеш много глупости, а после почна се ушиваш в тях - все ми е тази, кой подкрепяш или не подкрепяш ...

Най-ми е забавно, че и ти като твоята фикция за немкинята не схващате, че 1 евро е 2 лева и е нормално да стане двойна сметка - ако изобщо във фикцията ти се говори за двойна сметка, а не за начисляване на бройка :)

Аз не съм се продал, обаче видно е, че ти си!
Тоя линк е пълна измислица, най-вероятно и този сайт е поредната клакьорщина в нета, тия ги показвай на ламчовците. Аз съм обиколил Европа 5 пъти и съм 100% наясно какво се случва, а "една жена каза" си го остави за твоята аудитория.
Иначе с кеф ти цитирам всичките мнения, нека работодателите ти да видят колко си безпомощен всъщност :D
 
Аз не съм се продал, обаче видно е, че ти си!
Споко - вече сме купени и продадени 5 пъти :)
Хайде шизофренията се завъртя пак ...
Научи се да не съдиш за другите по теб - ако не беше писал с индукции, нямаше де покажеш некомпетентността си по редица теми.
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе