Промяна данни в PayPal акаунт

ops5

Active Member
Здравейте,

ще правя регистрация в PayPal за първи път. Четох доста, но не разбрах дали могат впоследствие да се променят данни в акаунта.

Визирам главно мейла, адреса и телефона. Питам, за да знам колко да внимавам кои да посоча. Прочетох, че адрес, телефон и името на фирмата трябва да са, както в документите към картата в банката. Но не знам какво точно е посочено там. Точно как е изписан адреса и кой телефон е даден.
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

:) Да, може да се едитват!
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

Супер :) :) имаш една бира от мен :). Предполагам след 2 месеца :).
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

Не можеш да си верифицираш акаунта, ако не знаеш билинг адреса на дебитната си карта.
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

Аз адреса го знам, но нали го пише с латински букви и не знам точно как е изписана улицата. И ако объркам, но знам че в понеделник мога да го променя, няма да го мисля. Иначе ще изчакам да проверя точно как са данните в документите в банката и тогава ще направя акаунта.
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

Вероятно системата ще го приеме при малки разлики (стига цифрите да са същите).
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

Ще го направя и ако всичко е наред, ще си поставя задачка да видя дали са същите данните, като в банката.

Предполагам ще е полезно и за други дали системата държи на всяка буква.

Да използвам темата и да питам за таксите:

От това, което разбрах таксата за превод е 3,4%+0,35Е. Правилно ли съм разбрал? В този случай, за да пратя 100лв ще платя почти 4 лв.
 
Последно редактирано:
От: Промяна данни в PayPal акаунт

Ще го направя и ако всичко е наред, ще си поставя задачка да видя дали са същите данните, като в банката.

Предполагам ще е полезно и за други дали системата държи на всяка буква.

Да използвам темата и да питам за таксите:

От това, което разбрах таксата за превод е 3,4%+0,35Е. Правилно ли съм разбрал? В този случай, за да пратя 100лв ще платя почти 4 лв.
При плащане (изпращане) таксите се поемат от търговеца (продавача, получателя).
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

Зависи какъв вид е „пращането“. Ако е as Goods/Service - отсрещния ги поема (той НЕ е задължително да е merchant, а може да си е обикновен човечец, приятел, колега и т.н.). Ако е as Gift - вече изпращача има опцията да сложи отметка или не относно това дали да ПОЕМЕ ТОЙ таксата или отсрещния.

За улеснение може да се ползва PP Fees Calc. Пример 1 (fee-то се плаща от получателя) | Пример 2 (fee-то се плаща от подателя). И 2-та примера важат за Domestic (BG PP to BG PP). За BG to <other country> PP - вече калкулираш сам, тестваш, преценяваш.

N'joy.
 
  • Like
Реакции: ops5
От: От: Промяна данни в PayPal акаунт

Планирам аз да плащам превода. Става въпрос за афилиейт програма. Не мисля за коректно да карам партньорите да си плащат превода.

Но пък е доста по-скъпо от един банков превод.
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

…но пък трансфера идва мигновенно. Ако е за чужбина - едва ли €20/40 лв. такса ще ти се плаща за обикновен трансфер (идващ next business day) и още допълнително кинти отгоре (15-20 лв. ли колко бяха) за мигновен трансфер.

€2 е доста, доста по-поносимо. За трансфери в България - по-добро от ePay.bg (безплатно, стига да има ВЕЧЕ заредени кинти в Микросметката) едва ли има.
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

Банков трансфер за БГ ми е 1,10лв. И не вярвам някой афилиейт да ги иска на секундата. Предполагам, че е не фатално на следващия ден.

Ще погледна и ePay.bg, както препоръчваш.
 
От: Промяна данни в PayPal акаунт

:) Да, може да се едитват!
Здравей как да си променя тел номера немога даси вляза в профила защото нямам достап до мобилния си номер с който съм регистриран.
 
Здравей как да си променя тел номера немога даси вляза в профила защото нямам достап до мобилния си номер с който съм регистриран.
Пробвай да инсталираш приложението.
 
Здравей как да си променя тел номера немога даси вляза в профила защото нямам достап до мобилния си номер с който съм регистриран.
Мина време, не помпя точно. Но се сещам, че ми беше излязло съобщение директно като Pop-Up
 

Горе