Промяна на платформата на сайт


Като най-използвана система е нормално WP да е и най-хаквана. Логично. Да не говорим, че масово се инсталират нулирани/кракнати теми и плъгини в опит да се мине "тънко". Резултата - https://www.google.bg/search?q=хакн...firefox-b&gfe_rd=cr&ei=FWzSWNmoE9PR8gfb07DADw

С ъпдейти, плъгини за сигурност и внимание какво качваш и правиш със сайта, WP си е абсолютно сигурен.

П.С. По доста сайтове съм работил и досега никой не е давал хиляди за поддръжка...
 
  • Like
Реакции: Sky
Като най-използвана система е нормално WP да е и най-хаквана. Логично. Да не говорим, че масово се инсталират нулирани/кракнати теми и плъгини в опит да се мине "тънко". Резултата - https://www.google.bg/search?q=хакн...firefox-b&gfe_rd=cr&ei=FWzSWNmoE9PR8gfb07DADw

С ъпдейти, плъгини за сигурност и внимание какво качваш и правиш със сайта, WP си е абсолютно сигурен.

П.С. По доста сайтове съм работил и досега никой не е давал хиляди за поддръжка...
Точно това написах! Както знаем беге бизнес манталитета е "Сина на брата ще ми барне едно уордпресче без пари, какви са тези 1000лв".
Обичаме да си го правим сами щото без пари и сме напред. А хората от белите страни си плащат, за да им се направи да работи без проблем WP.
Уж се занимавате с опън сорс и пак за вас опън сорс = безплатно.
Съжалявам хората на които мирогледа им се изчерпва с този форум. :/
 
@stuklen, ако така стоят нещата за теб, то е по-добре да си намериш друга работа. Аз съм го казвал и преди - един бизнес (въобще дейност, която се заплаща) трябва да задоволява нуждите на клиентите си. Наистина ли вярваш, че твоите потенциални клиенти си мислят следното: "Ей сега да имаше някой да ми каже, че имам крив мироглед. И че манталитета ми е български. И че съм стисната скръндза. И че ме съжалява. Ще му дам всичките си пари!". Няма начин просто.
 
Значи според твоето мнение няма да е грешка да мина на пресс,гледам че има програми които могат да го прехвърлят,но едва ли за онлайн магазин цени и всичко.Трябва ли да се 301 redirect,както казва вашият колега по-горе за да не се губи сео?Благодаря

Когато браузъра изисква нещо от сървъра, той получава отговор. Във всеки отговор винаги има скрита информация, от която само браузъра се интересува. Една такава информация е HTTP status code, което е просто код (число) с определено значение. Ако всичко е наред, кода е 200. Сещаш ли се код 404 за какво е? Та има една камара от възможни кодове (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes), сред които е 301. Код 301 казва на браузъра, че искания линк не съществува, но му предлага нов линк. Така става пренасочване от стари линкове към нови. Естествено всичко това не е задължително, само е препоръчително заради Google. И това ти е най-малкия проблем. Google е важен, но на първо време трябва да мислиш за клиентите.

Така че изпробвай там разните платформи за да видиш коя ще ти допадне. След като ъпдейтването ти е съществен проблем, изпробвай ъпдейтване на всяка платформа. Но винаги ще намериш някой недостатък на дадена платформа, така че ако ще минаваш от Joomla на нещо друго, то поне имай повече от една съществена причина. Не искаш да смениш цяла платформа само за да скочиш от от трън на глог :)
 
@stuklen, ако така стоят нещата за теб, то е по-добре да си намериш друга работа. Аз съм го казвал и преди - един бизнес (въобще дейност, която се заплаща) трябва да задоволява нуждите на клиентите си. Наистина ли вярваш, че твоите потенциални клиенти си мислят следното: "Ей сега да имаше някой да ми каже, че имам крив мироглед. И че манталитета ми е български. И че съм стисната скръндза. И че ме съжалява. Ще му дам всичките си пари!". Няма начин просто.

Съжалявам, че ви бъркам в паницата и пораждам такива крайни недомислени изказвания, но фактите са си факти. Ако не сте ги осъзнали наблегнете на тази част в развитието си.
 

Горе