Проследяване на IP?

dekemvri

Well-Known Member
Някой има ли идея как да проследя дадено IP до точен адрес? Преди време някакъв мушморок се е опитал да ми влезе в 2 от имейлите, видях си хисторито на ABV.
IP-то което ми дава, го проверих, че е абонат на един голям интернет оператор. Има ли начин да получа повече информация за този мушморок?
 
От: Проследяване на IP?

нищо не ти дава гаранция че човека зад това ИП е наистина човека който се е опитал да ти хакне мейла.. може да е заразен компютър или нещо от сорта..
а вече ако си на 100% обаче.. може би е най-добре да се обърнеш към интернет провайдъра му и да говориш с тях..
мисля че физическият адрес на даден потребител няма да е публична информация :)
 
От: Проследяване на IP?

Няма кой да ти го даде ей така. Виж ако можеш да намериш вътрешен човек, който да ти свърши работа :)
 
От: Проследяване на IP?

нищо не ти дава гаранция че човека зад това ИП е наистина човека който се е опитал да ти хакне мейла.. може да е заразен компютър или нещо от сорта..
а вече ако си на 100% обаче.. може би е най-добре да се обърнеш към интернет провайдъра му и да говориш с тях..
мисля че физическият адрес на даден потребител няма да е публична информация :)

Така е, не се знае дали това IP наистина ще води към човека. А от доставчика не дават такава информация, питах ги.
 
От: Проследяване на IP?

Няма кой да ти го даде ей така. Виж ако можеш да намериш вътрешен човек, който да ти свърши работа :)

Ами май така ще стане... В такъв случай се издирва човек от форума, който да работи в Bulsatcom, да ми пише на ЛС, ако иска да ми помогне да направим 'проучването'.
 
От: Проследяване на IP?

Ами май така ще стане... В такъв случай се издирва човек от форума, който да работи в Bulsatcom, да ми пише на ЛС, ако иска да ми помогне да направим 'проучването'.

Те Булсата май във всеки град са с различна локални доставчици. Може да се окаже, че ти трябва някой от града
 
От: От: Проследяване на IP?

По-странното е, че единия от мейлите никъде не си го давам официално. Как е опитано да се влезе и в двата, също е загадка, след като единия никъде не го давам.
 
От: От: Проследяване на IP?

По-странното е, че единия от мейлите никъде не си го давам официално. Как е опитано да се влезе и в двата, също е загадка, след като единия никъде не го давам.

Сканирай си компа за боклуци
 
От: Проследяване на IP?

Сканирам го редовно, имам обновена антивирусна, отделно пускам и SpyBot да търси, имам и Firewall.
 

Горе