Просто исках да споделя...

webselo.com

Active Member
Считано от днес взех твърдо решение - оттук насетне 10% от всяко спечелено левче, след поемане на разходите, отиват за благотворителност и подпомагане на социални каузи.

За да има смисъл.
Считам, че една отговорна фирма би следвало да се стреми да подкрепи обществото, което ѝ е дало стойност.

Това е то.

Ваш,
Кирил Йовев
Webselo
 
Да не пропуснеш отчетите, uphero на празни приказки не вярва.
 
Показност или не, стига да се изпълни, другото няма никакво значение. Може да се каже, че съм против демонстративността, но въпреки това самата инициатива е от значение. Един прост пример. Две компании подкрепят една и съща кауза, като едната го прави анонимно, докато другата държи да го прави на всеослушание. Очевидно е, че едната го прави, за да извлече дивиденти, освен да помогне. Но и в двата случая накрая печели най-много самата кауза, каквато и да е тя.
 
Очевидно е, че едната го прави, за да извлече дивиденти, освен да помогне.
Когато си малък, то е повече от нормално да опитваш всякакви начини, за да трупаш дивиденти. Когато не правиш нещо незаконно или измамно, тогава трябва ли да се притесняваш от това, че на някой търговските ти практики не му харесват?
 
Когато си малък, то е повече от нормално да опитваш всякакви начини, за да трупаш дивиденти. Когато не правиш нещо незаконно или измамно, тогава трябва ли да се притесняваш от това, че на някой търговските ти практики не му харесват?

И така да е, няма значение. Нито го порицавам, нито го оправдавам. Безразличен съм.
 
Евала, но защо го споделяш? Искаш печат в бележника ли?

Припомни ми една случка от ученическите ми години. В началното училище можеше да пишеш с химикал само ако първо се научиш да четеш гладко. Често пъти всички четяхме заедно, докато един ден, след като приключихме, едно от децата продължи да чете на глас. По този начин Ивайло успя да изтъкне и се сдоби с чисто нов химикал и право да пише с него.

P.S Ивайло не можеше да чете гладко, но преди това се постара да наизусти текста, за да звучи естествено.
 
Nagrajdavaneto-na-Dogan1-1024x647.jpg
 
Споделям, защото искам да дам пример. Има хора с много по-големи фирми тук - например, ние сме 5 човека, плюс специалисти, с които работим отдалечено. И, струва ми се, че една отговорна фирма би следвало да се грижи за обществото, което, макар и косвено, я е създало.

Мисля, че за подобни неща е необходимо да се говори. С години съм търсел дума, фраза, с която да опиша онова, в което вярвам - един другар наскоро я произнесе пред мен - социално предприемачество. Точно такъв човек искам да бъда и ще продължавам да споделям, защото смятам, че това е важно.

А за Вас важно ли е?

Който не вярва, много му здраве - ние продължаваме да прокарваме своя път.

Защо да не се говори за дарителството? Отворете някой новинарски сайт и прочетете темите - убийства, кланета, катастрофи, войни... А къде са добрите новини? И добри неща стават по тоя свят. Ето, аз съм свидетел как близък приятел взе бездомни кученца у дома си и ги отгледа почти докато пораснат. След това ги изпратиха в Германия. А никой не говори за това. Знаем само той, семейството му и още 5-6 по-близки нему приятели. Ето, вече и Вие знаете.

Стига с това безверие - не всичко е реклама и пари. Оставам с впечатление, че човек каквото и да стори, все ще се появи някой да го замери с камък. Ей така, да си упражни мерника.

Ваш,
Кирил Йовев
 
не всичко е реклама и пари
Обаче активността ти във форума през последните месеци говори точно обратното.
 
Споделям, защото искам да дам пример. Има хора с много по-големи фирми тук - например, ние сме 5 човека, плюс специалисти, с които работим отдалечено. И, струва ми се, че една отговорна фирма би следвало да се грижи за обществото, което, макар и косвено, я е създало.

Мисля, че за подобни неща е необходимо да се говори. С години съм търсел дума, фраза, с която да опиша онова, в което вярвам - един другар наскоро я произнесе пред мен - социално предприемачество. Точно такъв човек искам да бъда и ще продължавам да споделям, защото смятам, че това е важно.

А за Вас важно ли е?

Който не вярва, много му здраве - ние продължаваме да прокарваме своя път.

Защо да не се говори за дарителството? Отворете някой новинарски сайт и прочетете темите - убийства, кланета, катастрофи, войни... А къде са добрите новини? И добри неща стават по тоя свят. Ето, аз съм свидетел как близък приятел взе бездомни кученца у дома си и ги отгледа почти докато пораснат. След това ги изпратиха в Германия. А никой не говори за това. Знаем само той, семейството му и още 5-6 по-близки нему приятели. Ето, вече и Вие знаете.

Стига с това безверие - не всичко е реклама и пари. Оставам с впечатление, че човек каквото и да стори, все ще се появи някой да го замери с камък. Ей така, да си упражни мерника.

Ваш,
Кирил Йовев

Като искаш да говориш за дарителство, но да не си упрекван в показност, тогава следващият път не поставяй името на компанията си. Почти всяка тема ти е реклама и по всичко изглежда, че и тази не е по-различна. Излишно е да споменавам, че целият ти акаунт, от главата до петите, е продуктово позициониране. Можеш да вярваш в каквото си поискаш, но няма нужда да се преструваш на света вода ненапита. Като ощипана госпожица си - все вечната жертва.
 
С това дарителство толкова се спекулира, че знае ли се, а как се краде от дарени средства знае ли се!

Затова внимявайте къде и на кого дарявате, даренията не трябва да са показни, а искрени и най-добре директно, дори не през банки, защото и те са си е--и майката.
Аз не знаех, че системата е толкова шибана, приемрно откриваш дарителска сметка в която трябва да набереш 50 000 евро да кажем които са ти нужни за някаква операция в чужбина животоспасяваща, но ти успяваш да набереш 41 000 евро и до там, а времето тече и не можеш да набереш повече, нямаш право да ги пипаш докато не достигнеш обявената сума по дарителската сметка умирай ако искаш, ако пък си набрал повече имаш право само до обявената сума, но отиваш в чужбина и изкачат още разходи, ти имаш 10 000 евро над сумата в банката обаче нямаш право да ги теглиш, банката си ги ползва през това време.

Също мобилни оператори даряваш левче обаче реално даряваш по-малко, защото мобилния оператор си отдържа такса.

Телевизионните кампании същата история, те пък се възползват да си набутат рекламите и каквото още се сетиш.
Затова аз предпочитам директно, като видя закъсал за ядене купувам му хляб, не му давам пари, защото много често той отива и си купува пиячка или се надрусва до козирката....но както и да е, въпроса е, че розов слон няма:)

Факт е обаче, че за големи дарения не може да се заобиколят нито банките, нито операторите, нито медиите, нито фондациите, системата е такава няма начин, нека си взимат своето, но това със задържането на средства е гадно, ако е истина разбира се на 100%.
 
И аз искам да изразя личното си мнение защо НЕ ДАРЯВАМ и съм превърнал това поведение в принцип.

Да оставим настрана излишната показност (на съответните хора, ТВ предавания, фондации и т.н.) и лицемерните призиви да бъдем добри.

Ако минеш 500 метра от Витошка до площад Славейков ще бъдеш "заговорен и помолен за милостиня" от поне 5 просяка.

Но защо тези хора са там?

В София има работа за целия китайски народ!!!!

Ама е много по-лесно да протягаш ръка вместо да се хванеш да бачкаш на строеж.

Просто хората са мързеливи и (дори просяците) искат наготово.

Е няма да им го дам.

Преди седмица някакъв здрав и прав циганин ми се обяснява как имал малко дете и искал да му купи пюре.

Ми ходи да работиш бе! Да не би аз да съм ти го правил това дете?

Призовавам ви да НЕ дарявате, особено малки суми. Така не помагате на хората, а ги правите зависими.

Погнусен съм от десетките организации и хора, които ни манипулират с фалшиви сметки и дарения - това се е превърнало в бизнес, при това доходоносен!

Нападайте ме, ако искате, но търсенето на пари, особено по улиците на големите градове е схема, в която наивно попадате и после се мислите за много "готините и великодушни хора като сте дали 5 лева".

Дано не съм обидил никого.
 

Горе