Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

DimDim

New Member
Здравейте! Използвам платформата преста и искам базата данни от старата ми инсталация( която изтрих поради ред причини) да я прехвърля в новата инсталация. Как става това чудо,вече половин ден се лутам и ровичкам. Базата данни си я имам в phpMyAdmin. Обаче как да го прехвърля цялото това нещо?Много благодаря предварително!
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Експортирай я и я импортирай в новата инсталация (ако е същата система). Или просто вържи системата към същата база данни.
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Ок обаче дай малко повечко детайли за тва експортиране, то всъщност тва е даунлоудване на компа и след тва как до го импортна. Да, системата е една и съща
 
От: От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Ок обаче дай малко повечко детайли за тва експортиране, то всъщност тва е даунлоудване на компа и след тва как до го импортна. Да, системата е една и съща

Ако е една и съща няма за какво да си играеш с експорт и импорт. Не знам как е в престата, но би трябвало да имаш конфигурационен файл, в който е описана връзката към базата. В този файл слагаш името на базата, която да отговаря на инсталацията.
Иначе база се експортира от "export" във вид на файл, който го сваляш на компютъра си и се импортира в нова база с "import", като може да се наложи да махнеш ред-два от файла, където е старото име на базата. Но при положние, че става дума за същата инсталация това е излишна играчка.
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Дам, сега трянва да открия този конфигурационен файл. Иначе ше си "играя" да експортирам и после импортирам, няма начин. Благодаря много!
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Най-вероятно са два файла, единия от които е в основната папка, а другия в папката, която отговаря за админ панела. Сега е момента някой с преста да каже къде са точно.

Добре е все пак да си експортнеш файла да си го имаш като архив, за всеки случай. :wink:
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Извинявай, но нали за файловия менуджър ми говориш,смисъл от там да рова за тези файлове:)? Леле като видях кво мазало е там направо почнах се смея:)
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Имах предвид през фтп-то. Така и така имаш магазин добре е да се запознаеш с мазалото. А в твоя случай, първо си направи пълен архив на всички файлове - задължително е щом тепърва ще се запознаваш с тях.
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Хмм интересно, фтп-то ми е празно, няма файлове, има едно ФТП акаунти и ФТП сешън контрол, ама и там нищо читаво не виждам:)
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Не разбрах много какво точно искаш да направиш... да слееш двете база данни в едно или просто искаш да ползваш старата дб на новата инсталация ( на където сочи и темата на дискусия в темата ). Та ако е второто, файла с настройките на дб се намира в папка config и по-специално файл-а settings.inc.php.

Също така не си уточнил, дали ще ползваш същият домейн или друг, понеже ако ползваш нов домейн, може да се наложи да пипнеш малко и самата базаданни. Това се налага, понеже по мой спомен, някой от основните настройки на престата бяха и в db-то.

П.С> Между другото, ако ползваш освен дб-то и старите файлове, ще ти дам един жокер... Много често престата се чупи при прехвърляне на файловете от един хостинг на друг. Затова е добра идея да се архивира сайт-а и след като се качи архивът да се разархивира на самият хостинг.
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Е как така празно, няма ли папка public_html...
 
От: От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Не не искам да сливам, просто имам една даза банни и една нова инстлация, в която искам да включа тази база данни(тя идва ор предишна инсталация, която вече е изтрита).Открих го този файл, отворих да го едитна и кво правя:))??Същия домейн ползвам.
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Е как така празно, няма ли папка public_html...
Има, има...днес ми адски ден и не знам на кой свят се намирам, ест.че има:)
 
От: От: От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Не не искам да сливам, просто имам една даза банни и една нова инстлация, в която искам да включа тази база данни(тя идва ор предишна инсталация, която вече е изтрита).Открих го този файл, отворих да го едитна и кво правя:))??Същия домейн ползвам.

Качваш го обратно и се молиш всичко да е ок. :) (Предполагам имаш копие на стария файл, ако нямаш си запази едно).
 
От: От: От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Качваш го обратно и се молиш всичко да е ок. :) (Предполагам имаш копие на стария файл, ако нямаш си запази едно).

Хммм сега сядам да видя какво ще стане, дано успея, егати и анатомията три семестъра ми се струва вече песен:)
 
От: От: От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Не не искам да сливам, просто имам една даза банни и една нова инстлация, в която искам да включа тази база данни(тя идва ор предишна инсталация, която вече е изтрита).Открих го този файл, отворих да го едитна и кво правя:))??Същия домейн ползвам.

Променяш следните неща с новите данни на новата дб:

define('_DB_NAME_', 'тука в кавичките въвеждаш името на дб таблицата');
define('_DB_USER_', 'тука в кавичките въвеждаш username с достъп до дб таблицата');
define('_DB_PASSWD_', 'тука в кавичките въвеждаш паролата за достъп до дб таблицата');

Ако с това не можеш да се справиш, те съветвам да помолиш някой който има повече опит с тези неща. Prestashop е доста капризен CMS и доста пъти са се появявали проблеми при опит да преместим от едно на др. място файловете.
 
От: От: От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Ясно, сега се пробвам. Видях всичко къде, но нзм...ще видя и ще пиша за резултата!
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Виж са.... много пот за нищо....

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО БЕКЪП НА ВСИКО (файлове и база данни)!!!


1.Инсталираш си новата преста (предполагаме, че вече си го направил).
2. Намираш в cPanel phpmyadmin и го отваряш. Разлистваш там тази база в която си инсталирал вече престата и импортваш sql файла, който имаш. Ако е sql, ако е архив го разархивирай локално на твоето пц и го качи.
3. След това вече трябва да имаш актуално всичко като информация (описания, бля, бля, бля), НО няма да имаш снимките. Трябва ръчно да ги добавиш наново...

Това би трябвало да сработи, ако версиите на двете прести са еднакви до последното число (много промени правят всяка версия вкл. и в базата данни).

Ако не сработи дай ще мислим др. варианти...
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Виж са.... много пот за нищо....

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО БЕКЪП НА ВСИКО (файлове и база данни)!!!


1.Инсталираш си новата преста (предполагаме, че вече си го направил).
2. Намираш в cPanel phpmyadmin и го отваряш. Разлистваш там тази база в която си инсталирал вече престата и импортваш sql файла, който имаш. Ако е sql, ако е архив го разархивирай локално на твоето пц и го качи.
3. След това вече трябва да имаш актуално всичко като информация (описания, бля, бля, бля), НО няма да имаш снимките. Трябва ръчно да ги добавиш наново...

Това би трябвало да сработи, ако версиите на двете прести са еднакви до последното число (много промени правят всяка версия вкл. и в базата данни).

Ако не сработи дай ще мислим др. варианти...

Защо трябва да си играе да качва наново снимки!??!? Ами ако има повече от 2-3 хиляди артикула... може да ги качва 1 месец :)
 
От: Прхвърляне на база данни в нова инсталация.

Сега само ще го объркате :). Той от снощи качва един файл, какво остава ако трябва да направи нещо повече.
 

Горе