Публикации в FB в моя група но не от мен

DiDokal

Active Member
Здравейте

Днес отварям и какво гледам. Между публикациите които бях настроил да се публикуват, няколко публикации които не са от мен а всякъш аз съм ги пускал... имам предвид че си изглежда като нормална публикация от моята фб група. Публикациите бяха 3 и водиха към този МИЗЕРЕН сайт (агрегатор на оферти) - megaqko.com

Веднага си смених паролата но проблема не е там, почти съм сигурен

Някой има ли идея какво е станало? Накой е този сайт? Как става тая магия?
 
От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Ето на кого е сайта, ако не го е продал, все още трябва да е негов. На него се сърди, че ти прави такива мизерии.

Предполагам си го харесал по някакъв начин и в последствие той публикува вместо теб, от твое име и без твоето знание.


Интересно, в последно време все повече се появяват хората, които правят мизерии на другите и злоупотребяват със своите колеги.
 
От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Ето на кого е сайта, ако не го е продал, все още трябва да е негов. На него се сърди, че ти прави такива мизерии.

Предполагам си го харесал по някакъв начин и в последствие той публикува вместо теб, от твое име и без твоето знание.


Интересно, в последно време все повече се появяват хората, които правят мизерии на другите и злоупотребяват със своите колеги.
Работата е там че този сайт за първи път го виждам. В такива сайтове даже не влизам. Все си мисля че горе долу го чаткам за какво иде реч този ФБ ама такова нещо не бях виждал.. Отварям и гледам 3 публикувани линкчета между моите неща със текст и всичкото му все едно аз съм го правил....

Благодаря за съдействието :)
 
От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Аз за това редовно си проверявам профила, да видя какво съм "харесал" без да знам самия аз и кой се разпорежда с профила и инфото ми.
 
От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Аз за това редовно си проверявам профила, да видя какво съм "харесал" без да знам самия аз и кой се разпорежда с профила и инфото ми.

И аз правя същото. Тези технологии за linkjacking станаха доста популярни.
 
От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Между публикациите които бях настроил да се публикуват, няколко публикации които не са от мен а всякъш аз съм ги пускал... имам предвид че си изглежда като нормална публикация от моята фб група.
1. Група или страница?
2 .Публикациите ги пускаш ръчно или със скрипт. Ако е чужд скрипт всичко е ясно, някой тихо и кротко си вмъква от там линкове гъм говносайта.
 
От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Вчера гледах tyxo top 100 и видях че беше на челните позиции. Кликам, вход към админ панел... Вижте на кои приложения сте дали права.
 
От: От: Публикации в FB в моя група но не от мен

1. Група или страница?
2 .Публикациите ги пускаш ръчно или със скрипт. Ако е чужд скрипт всичко е ясно, някой тихо и кротко си вмъква от там линкове гъм говносайта.
Страница, публикациите ги пускам ръчно през фб, никви скриптове...
 
От: От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Страница, публикациите ги пускам ръчно през фб, никви скриптове...
Странно.

1. Провери на Edit page -> Manage Admin Roles да не би да има някой с права

2. Има начин приложение да е получило права manage_pages
https://www.facebook.com/settings?tab=applications и прегледай всички приложения дали нямат в графата

This app can also

AhfTKMr_YL2.png
Manage your pages
 
От: От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Странно.

1. Провери на Edit page -> Manage Admin Roles да не би да има някой с права

2. Има начин приложение да е получило права manage_pages
https://www.facebook.com/settings?tab=applications и прегледай всички приложения дали нямат в графата

This app can also

AhfTKMr_YL2.png
Manage your pages
1. Само аз излизам там
2. Разгледах всички Приложение и "Manage your pages" ми илиза на RSS Graffiti и Woobox... и двете са достоверни и не мисля че те имат нещо общо.
 
От: От: Публикации в FB в моя група но не от мен

"Manage your pages" ми илиза на RSS Graffiti и Woobox... и двете са достоверни и не мисля че те имат нещо общо.
Използваш ли ги? Ако не - махай ги. И провери да не става въпрос за някой Phishing.
Ако ги използваш следи дали ще се появи пак проблема и ги изключвай едно по едно докато спре.

Освен това съществува варианта да си забравил някъде логнат фейс.
 
От: От: Публикации в FB в моя група но не от мен

Използваш ли ги? Ако не - махай ги. И провери да не става въпрос за някой Phishing.
Ако ги използваш следи дали ще се появи пак проблема и ги изключвай едно по едно докато спре.

Освен това съществува варианта да си забравил някъде логнат фейс.
Тези два app ги пробвах преди известно време но сега просто си стоят ей така..

Phishing? Че моята страница не е нищо особено... Освен това не отварям странни линкове и тем подобни, че даже не съм и получавал...

Не знам... ей сега ще драсна едни лично на пича да видим дали въобще ще ми каже нещо или ще се направи на луд...

Много странно наистина, мисля че това ще е първата намразена от мен уеб страница в интернет пространството!

Мерси все пак за идеите :) Пазете се от не знам и аз какво даже

Ще споделя тук ако науча нещо повече по въпроса...
 

Горе