Пускане на домашен сървър с хостинг

Простотии до шии. Ташаци на рояци. Що не ми атакуваха сървърите, вече 5 години са живи. Дори се учих като ги инсталирах.
Поради мижав интерес :) Колкото и страшно да звучат технологии като java, oracle, tomcat само хлапетата тук биха ти се вързали на писанията.
 
Поради мижав интерес :) Колкото и страшно да звучат технологии като java, oracle, tomcat само хлапетата тук биха ти се вързали на писанията.
Телефонецът ми е за смяна, днеска се хващам съвсем сериозно си мисля. Да не си ли взема Линукс смартфон, малко по-скъпи са от андроидските с тоя хардуер, за идеята да видя как ще ми вървят проектите - сървър пуснат на телефон.
С 16 пъти по-малък ресурс от телефон - не знам как се справяте.
 
Недей, телефоните заспиват, не се знае Линуксов телефон как ще го държиш буден ;)
Вземи си андроид, тури му full wake on / keep screen on! аппът, руутни го и си свали nginx+ каквото беше там един апп, май дори и някакво php имаше вътре. Трябва да се сетя името.

После можеш дори да си го сложиш да ти свети и да ти показва безполезни неща:
vFarQw0.jpg
 
Недей, телефоните заспиват, не се знае Линуксов телефон как ще го държиш буден ;)
Вземи си андроид, тури му full wake on / keep screen on! аппът, руутни го и си свали nginx+ каквото беше там един апп, май дори и някакво php имаше вътре. Трябва да се сетя името.
Бъзикаш се, ама как по дяволите се оправяте да въртите бизнес с 16 ПЪТИ по-малко памет от телефон за 400 лева?
На лаптопите си ми вървят рахат линукси и контейнери, дося не беше проблем бакъпа. Ето тука край вас се замислих.
 
Абе никой не върти сериозни неща на толкова малки машинки. Не знам що реши, че всичко върви на тях. При нас базата данни е на две 16 ядрени AMD-та с по 64гб памет, а сториджа е на 16 ядрени AMD с 128гб памет. Виртуалките са си перфектни, ама само за определни неща.

ПП. Не се бъзикам изобщо за таблета, пробвай. Друг е въпроса колко искаш да разчиташ на него.
 
Телефонецът ми е за смяна, днеска се хващам съвсем сериозно си мисля. Да не си ли взема Линукс смартфон, малко по-скъпи са от андроидските с тоя хардуер, за идеята да видя как ще ми вървят проектите - сървър пуснат на телефон.
С 16 пъти по-малък ресурс от телефон - не знам как се справяте.
Пробвай с малинки. Вече година търкалям едно сървърче с малък сайт на Raspberry Pi Zero W и работи супер. Все пак зависи от проекта, но са страхотна алтернатива. Скоро мисля да пробвам и онлайн магазин на Raspberry.
 
Последно редактирано:
Пробвай с малинки. Вече година търкалям едно сървурче с малък сайт на Raspberry Pi Zero W и работи с супер. Все пак зависи от проекта, но са страхотна алтернатива. Скоро мисля да пробвам и онлайн магазин на Raspberry.
Малко памет имат тия. Като 5$ виртуалки на тукашния инквизитор баняджия.

п.с. Хм. Замислям се.

Raspberry Pi 4 Computer Model B 8GB Single Board Computer Suitable for Building Mini PC/Smart Robot/Game Console/Workstation/Media Center/Etc.​


$198.99

Имам беглото усещане, че облаците са ударили котва в миналия век, и не щат да мръднат милиметър напред!
Ресурси от миналия век баси. Не е истина!
 
Последно редактирано:
Малко памет имат тия. Като 5$ виртуалки на тукашния инквизитор баняджия.

п.с. Хм. Замислям се.

Raspberry Pi 4 Computer Model B 8GB Single Board Computer Suitable for Building Mini PC/Smart Robot/Game Console/Workstation/Media Center/Etc.​


$198.99

Имам беглото усещане, че облаците са ударили котва в миналия век, и не щат да мръднат милиметър напред!
Ресурси от миналия век баси. Не е истина!
Къде го гледаш на тая цена тук е 100 паунда - 115 долара

https://shop.pimoroni.com/products/raspberry-pi-4-essentials-kit?variant=31942333759571
 
Последно редактирано:
Къде го гледаш на тая цена тук е 100 паунда - 115 долара

https://shop.pimoroni.com/products/raspberry-pi-4-essentials-kit?variant=31942333759571
Мани, ся гледам само платката без кутийките е още по-евтина, 75 лири
 
Мани, ся гледам само платката без кутийките е още по-евтина, 75 лири
Да реално не ти трябват. Само зарядно.
 
И така, не е трудно да пресметнем, че този собствен физически сървър ще възвърне дадените за него пари за около 8 месеца, сравнено с облачните услуги и с наемането на виртуален сървър.
 
да беше прочел последния абзац вместо заглавието
Четох го цялото.
На кантар са нещата, ако имаш пикови натоварвания като черни петъци - облак. Инак свой сървър е много по-евтин.
За кефа и цената му, колко много ти струвало безценното време, че за облак не ти трябвало админ - пусни някоя философска тема. Аз се пръдържам към чисто технически факти.
И за колокации гледах, ако не ти се занимава с бакъп. От стотина лева месечно почват.
 

Горе