Пуснахме нова услуга със SSD storage

Та както от заглавието става ясно: Пуснахме нова услуга със SSD storage. Има 20 акаунта за бета тестери. Който иска да тества хостинг с наистина бързи харддискове нека да ми пише на skype: andrian.minchev или на лично съобщение.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Пуснахме нова услуга със SSD storage

Напишете поне малко повече инфо. Какъв raid масив използвате, max IOPS, запис/четене скорости и т.н? Може и модел на дисковете, че от ССД до ССД има огромна разлика и ако са евтини полза никаква.
 
От: Пуснахме нова услуга със SSD storage

И аз искам характеристиките за тестовите акаунти. Ще се наредя на опашката за 20-те промо акаунта ако ми вършат работа.
 
От: Пуснахме нова услуга със SSD storage

Ами дисковете са ADATA XPG SX900 SSD IOPS ~80k . Не са в райд.
Има осезаема разлика в скоростта.
Колкото до "харддискове" използвам го паразитно реално погледанто дори не е диск а устройство.
 
От: Пуснахме нова услуга със SSD storage

Пояснявам, защото от написаното в началото на темата не става ясно: Услугата е споделен хостинг, използвали сме kloxo панел за управление. Активацията става на адрес http://gepi.biz. Максимум 20 акаунта ще бъдат създадени за тест.
 
От: Пуснахме нова услуга със SSD storage

Хостинг услуга без raid масив? Надявам се сте наясно, че дисковете са консуматив (особено ссд) и че "умират" много по-често. Особено тези евтини адата. Какво става ако някои диск изгори? :beer: Не знам кой би рискувал клиентите си така.

Аз принципно се интересувам от подобна услуга за mysql сървър, но при тези параметри ще пасувам дори за тестов акаунт.
 
От: Re: Пуснахме нова услуга със SSD storage

Ти умряло SSD виждал ли си че ги дрънкаш тия? :)

Понякога се учудвам какъв трол си :)

qq_moar.jpg
 
От: Пуснахме нова услуга със SSD storage

В интерес на истината в уикипедия пише, че за разлика от HDD ССД умират внезапно и безвъзвратно. Прав си да се страхуваш, ако имаш сайт с много бързо променяща се информация. По принцип правим бекъп (синхронизация) на всеки 2 часа. Всички останали услуги са в масиви поне 10, но тази е тестова. Това ssd e от ново поколение, така, че приканвам тези които се страхуват да не счупи, да заповядат и да го натоварят да видим дали ще се счупи. :)
 
От: Re: Пуснахме нова услуга със SSD storage

leeyaa, за тролството си е твой бизнес.

Хем дрънкаш глупости за SSD-тата, хем показваш картинка, която те опровергава :lol:

На теб хич не ти е лесно обаче. Ходи да питаш хората в webhostingtalk където са ползвали ссд на coorporate машини от както ги има колко им е живота. Особено евтините като този модел. Гарантиран ти, че съм чел, питал и съм се интересувал повече от теб.
 
От: Re: Пуснахме нова услуга със SSD storage

Аз пък гарантирам, че имам практически опит с ссд, за които някой са чели, интересували и питали. Нека не певръщаме темата в по по най. Идеята е проста, който иска ползва, който неиска не ползва. Дали се чупят или не лично ще ви напиша, когато се счупи евтиния драйв в тази тема.
 
От: Пуснахме нова услуга със SSD storage

Искам да помоля администратора да премести темата в кошчето. Благодаря на хората, които се включиха!
 

Горе