Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Здравейте, колеги,

Не знам дали улучих раздела на форума за тази тема, но ако не съм, моля админите да я преместят.

Скоро написах първата си електронна книга на тема краудфъндинг. Лично според мен се получи горе-долу добре. Иска ми се да споделите и вашите мнения. Приемам градивна критика, но се надявам да няма хейт, тъй като това е първата ми електронна книга, както споделих по-горе.

Линк към електронната книга - http://www.marketking.bg/ebook-download/ V 2.0

Благодаря на тези, които ще използват ценното си време за четене на тази книга! :)
 
Последно редактирано:
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Браво за времето, което си отделил. Искам да те питам нещо, което е малко извън темата. От Word към PDF ли конвертираш и ако да с какво? Пробвал съм 3 уеб приложения и при 3-те много ми се губи качеството на изображенията.
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

За градивна критика не знам, но аз лично, когато чета нещо подобно, обичам да виждам повече картинки и графики, нещо по-наподобяващо графичната методология на списанията.
А за книгата- информацията е написана много увлекателно и разбираемо, дадени са интересни примери със вече случили се кампании и протичането им, което е готино.
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Браво за времето, което си отделил. Искам да те питам нещо, което е малко извън темата. От Word към PDF ли конвертираш и ако да с какво? Пробвал съм 3 уеб приложения и при 3-те много ми се губи качеството на изображенията.

Пробвал ли си от Open Office към PDF?
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Искам да те питам нещо, което е малко извън темата. От Word към PDF ли конвертираш и ако да с какво? Пробвал съм 3 уеб приложения и при 3-те много ми се губи качеството на изображенията.
Можеш да ползваш MS Office 2010. Има опция да запазваш директно до PDF. Относно компресията на картинките, можеш да използваш следните настройки:
- При Save As маркираш радио-бутона Optimize for: Standard
- Вариант е да настроиш Word, да не компресира картинките: File таб -> Options -> Advanced -> Image Size and Quality -> Do not compress images in file
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Браво за времето, което си отделил. Искам да те питам нещо, което е малко извън темата. От Word към PDF ли конвертираш и ако да с какво? Пробвал съм 3 уеб приложения и при 3-те много ми се губи качеството на изображенията.

Благодаря за мнението. Използвах следния инструмент - http://www.pdfonline.com/convert-pdf
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

За градивна критика не знам, но аз лично, когато чета нещо подобно, обичам да виждам повече картинки и графики, нещо по-наподобяващо графичната методология на списанията.
А за книгата- информацията е написана много увлекателно и разбираемо, дадени са интересни примери със вече случили се кампании и протичането им, което е готино.

Благодаря за мнението. Ще го имам предвид в следваща евентуална редакция, както и за следващите ми книги. :)
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Браво! Аз самият исках да пиша статия на тази тема. Малко градивна критика:
- добави повече картинки, така изглежда повече като доклад;
- оформи заглавната страница малко по-атрактивно и сложи линк към всяка точка от съдържанието;

Поздрави
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Браво! Аз самият исках да пиша статия на тази тема. Малко градивна критика:
- добави повече картинки, така изглежда повече като доклад;
- оформи заглавната страница малко по-атрактивно и сложи линк към всяка точка от съдържанието;

Поздрави

Благодаря и на теб за мнението. Със сигурност в следващата книга визуално ще изглежда по-добре.

Въпрос към колегите от форума: Бихте ли дали някаква сума (дори и символична) за подобна книга, разбира се професионално направена?
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Браво за времето, което си отделил. Искам да те питам нещо, което е малко извън темата. От Word към PDF ли конвертираш и ако да с какво? Пробвал съм 3 уеб приложения и при 3-те много ми се губи качеството на изображенията.
OFF
Bullzip PDF
http://www.bullzip.com/
Обръща Ъорд файл във PDF файл.
Как?
Избери Принтирай, избери принтера да е "Булзип ПДФ" и запази файла на десктопа ;)
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Ти самия какъв опит имаш с Краудфъндинга, че чак и книга пишеш по темата?
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Опит с кампании нямам, но се интересувам доста от този метод на финансиране. Чета различни теми, следя сайтовете, кампаниите и като цяло се интересувам доста.
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

На мен ми е добре така като е повече текст, за да си я чета на киндъла.
ОБАЧЕ!!!!

С тоя пдф трябва да конвертирам :(

Един съвет към автора: като правиш е-книги, прави ги във формати подходящи за четене на ел. четци.
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

На мен ми е добре така като е повече текст, за да си я чета на киндъла.
ОБАЧЕ!!!!

С тоя пдф трябва да конвертирам :(

Един съвет към автора: като правиш е-книги, прави ги във формати подходящи за четене на ел. четци.

Много благодаря за съвета, ще го имам предвид за следващи проекти :)
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Първо си оправи сайта тогваз пиши книги
Error: Please enter a valid CAPTCHA value. Click the BACK button on your browser, and try again.
И как пишеш за нещо за което само си чел?
Аз чета за много неща това прави ли ме специалист?
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Този начин на финансиране определено няма да има почва у нас, а на запад Българин да спечели подобно финансиране шанса е почти нулев, иначе книжката е интересна, но ми прилича по-скоро на раклама на услугите предлагани в сайта ви, а за да направи по-добро впечатление и да възприеме като нещо безплатно и полезно трябва да е по-професионално направена за да има ефекта който търсите.
 
От: От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Този начин на финансиране определено няма да има почва у нас, а на запад Българин да спечели подобно финансиране шанса е почти нулев, иначе книжката е интересна, но ми прилича по-скоро на раклама на услугите предлагани в сайта ви, а за да направи по-добро впечатление и да възприеме като нещо безплатно и полезно трябва да е по-професионално направена за да има ефекта който търсите.

Много български проекти събраха пари по този начин.
 
От: Първата ми е-книга - "Краудфъндинг:101"

Дай примери, аз не съм се интересувал, но ми се струва, че с начина на мислене на Българина това не е много лесно, в смисъл някой би го възприел като пирамида, а повечето биха си казали, "за какво да пълня човката на тези мошеници" примерно.
 

Горе