Първа статийка...

ventus

New Member
Здравейте, драги съфорумци. Приблизително от 2 седмици насам се занимавам с моя блогспот-чучело. Пробвам уиджети, сео техники, начини за докарване на трафик и т.н. и за сега съм доволен. Мисля след като схвана основните неща да мина към сериозното блогване. Като първа статийка мисля да пиша за блогспот: какво е, яде ли се, пие ли се и т.н. Въпросът ми е да как подходя: да преведа от англ или да прочета 10+ статии за блогспот/блогър и след това да опиша нещата по мой начин или като 3ти вариант от 2та начина по-малко? Както и вие знаете първата крачка е най-трудната и за това реших да попитам по-опитните хора :) .
 
От: Първа статийка...

просто напиши нещо, по-добре не превеждай нещо готово освен ако не е добре написано "Как да..."

първи пост просто напиши нещо, ако щеш опиши как си избрал блогспот, темплейта и въобще какво смяташ да правиш на блога

успех
 
  • Like
Реакции: kpan
От: Първа статийка...

След като има готова тема, с'а да не пускам нова и направо тук да питам. Да се обръщам към читателя с 'ти' или 'Ви'?
 
От: Първа статийка...

След като има готова тема, с'а да не пускам нова и направо тук да питам. Да се обръщам към читателя с 'ти' или 'Ви'?
Зависи от аудиторията. В твоя случай мисля, че ще бъде удачно на ти :)
 
От: Първа статийка...

Ако сайтът ти е таргетиран към масовият келешлък и олигофренлък (чети: българи, основно младежи, чалгаджии и пр.) може да се обръщаш на "ти". Както правят повечето бг сайтове м/у другото. И МТел.

На мене примерно не ми понася особено дори в интерфейса на бг сайт да гледам интрота "Здравей маниако!" и бутони от типа "Натисни за да научиш повече", "Прочети тук как да се напомпаш!", "Не изпускай тая уникална оферта",...

Айде бутончета с надпис "Изпрати", "Затвори" са поносими, но горните примери предполагат прекалено голяма доза фамилиарничене. Като потребител обичам да ми говорят на "Вие" и да демонстират нужния респект.
 
От: Първа статийка...

Аз винаги започвам с леко запознаване на аудиторията с автора/ите на блога, но след това приключвам с формалностите!
 

Горе