Първия ми блог - дайте мнение :)

yMladenov

Member
Joe's money blog е първият ми проект с авторско съдържание. Пуснах го в петък вечерта и вече се убедих колко е важно качественото съдържание. :)

Всякакви конструктивни критики, съвети и други са добре дошли
 
От: Първия ми блог - дайте мнение :)

Не виждам защо постваш като нямаш какво да кажеш. :)
Структурата на двете статии, афф линковете, футъра..

Например да си сменя ли структурата на <title>? Ако въобще си го погледнал.
 
може би бих ти препоръчал да ограничиш броя на постовете които се показват на първа страница и каква част от тях да се показва...
 
От: Re: Първия ми блог - дайте мнение :)

може би бих ти препоръчал да ограничиш броя на постовете които се показват на първа страница и каква част от тях да се показва...

Вярно! :)
Добра идея, благодаря.
 
От: От: Re: Първия ми блог - дайте мнение :)

Вярно! :)
Добра идея, благодаря.

duplicate content ... на главната веднъж, самата статия, в категорията, в таговете. Примерно "Content - the secret behind every successful website" я има на 5 места. На главната (1), в категория For Beginners (2), самата статия (3), tag - guides(4) и tag - website-content(5)
Вариант е на главанта да ограничаваш текста който да се показва, а категории и таговете да са само с линкове към статията или евентуално и малко текст както са на главната. Може да хвърлиш едно око на една статия за seo оптимизация на Wordpress
 
От: От: От: Re: Първия ми блог - дайте мнение :)

duplicate content ...

Мерси, ще прегледам статията. Възможно ли е затова още да не съм попаднал в индекса на google? Обикновенно сайтовете ми са вътре до 72 часа.. :?

Също да питам - как мога да конфигурирам wordpress така, че статиите на главната страница да се показват до 50 думи, примерно?
В настройките на WP видях само как мога да огранича броя на постовете на главната страница..
 
От: Първия ми блог - дайте мнение :)

И аз мисля, че един хедър ще ти дойде добре... а като го понапълниш с още поне 40-50 поста ще стане супер :)
 
От: От: От: От: Re: Първия ми блог - дайте мнение :)

Също да питам - как мога да конфигурирам wordpress така, че статиите на главната страница да се показват до 50 думи, примерно?
В настройките на WP видях само как мога да огранича броя на постовете на главната страница..
прочети за more tag малко :wink:
 
От: Първия ми блог - дайте мнение :)

прочети за more tag малко

Извинявам се, че и аз като повечето хора почвам да засипвам с въпроси, чийто отговор сам мога да намеря. Набарах някакъв бутон от WYSIWG едитора на WP, който за сега върши работа.

Намери си подходящ хедър, ще отвори много блогчето.
Малко прекаляваш с bold-ването. Няма нужда толкова, става трудно за четене.

И аз мисля, че един хедър ще ти дойде добре... а като го понапълниш с още поне 40-50 поста ще стане супер

Жестоко. Благодаря за съпорта, това означава много за мен. Ще направя един TODO лист и ще го изпълня в почивните дни. Ще пусна един пост като съм готов. :)
 
От: Първия ми блог - дайте мнение :)

да, ще сменя дизайна, но искам първо да събера малко съдържание (10-15поста).
плъгин за таговете? не използвам плъгин за таговете. :)
 
От: Първия ми блог - дайте мнение :)

Има още какво да се желае но давай смело. браво
 

Горе