Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

BHuMaHuE

Member
http://weight2009.atspace.com/index.html

Здравейте... първия ми сайт изобщо правен някога. Имам много малко познания по английски език което допълнително ми затруднява изграждането на този сайт. Избработката му е сигорно повече от зле, но както казах съм пълен новобранец. Идеята е да ми дадете колкото се може повече съвети за това как да го оправа. Ключовите думи и описанието е написано само на инденкса. Чакам да си кажете мненията и тогава ще сложа и на другите страници. Чакам вашите отговори с нетърпение.
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Като за първи опит изглежда много читаво.

махни от тайтъла това километрично описание сложи го в мета дескрипшън, на негово място вкарай две три ключови фрази не повече дори бих препоръчал само една - най силната,

в мета таг кеуорд изброй всички кл фрази също не се оливай - две три са достатъчни, все пак те трябва да се срещат поне веднъж и в текста на страницата.

изобщо не е зле да заложиш на уникално или поне пренаписано съдржание, предвид английския обаче това си е интересен проблем, може би някой в секция услуги ще ти помогне, говорейки за съдържание - опитваш се да ми продадеш нещо а не да ме пратиш на сайта на проактол, нали? т е съдържанието трябва с нещо да заинтересува потребителя а не просто да му описва продуктите на проактол - рано или късно посетителя, ще се сети, че вероятно на техния сайт са описани по добре. пак се връщаме на уникалното съдържание

тая картинка на главата от къде дойде? не се занимавам с такива продукти ама нещо ми намирисва, че не си я правил за тоя сайт ако си я взел от някъде не съм сигурен, че е добра идея - все пак посетителите, които се интересуват от това ще я познаят.

както казах като за първи опит хич не е зле и си на прав път успех

пп от тук до последната думичка те чака мноооого работа
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Да благодаря ти много. Значи текста е пренаписан доколкото можах. За коя картинка на главата говориш, че не те разбрах.
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

а за пренаписването пробвах го с copyscape.com и ми излязоха резултати не съм го чел
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Да еми около 40 % е уникален текста. Значи трябва да се поработи върху текста да е по привлекателен. А линковете който съм поставил добре ли са ? В смисал насочват директно към мястото за поръчване. Трябва и да го публикувам в доста директори нали така ?
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

публикувай в директории, не е зле във всяка директория да пишеш различно ревю (разменяй думите със синоними) така описанието е уникално навсякъде.

бих ти препоръчал и писане на статии - дава много качествени беклинкове, но ако не си добре с английския може би е по-добре да изчакаш първите приходи преди да платиш на някой да ти пише статии. пък и ако ще плащаш поне да е за съдържание на сайта.

може да потърсиш тематични форуми и да си сложиш линк към сайта в подписа. с лош английски все ще скалъпиш два три поста - директни посетители не чакай, правиш го само заради беклинка (админите на форумите много мразят таквази сган)

пп ако ще се занимаваш сериозно се хващай за английския
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Ами ако намера други сайтове като моя и си разменим линковете добре ли ще бъде ?
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

по принцип не е много гот да правите реципрочна размяна на линкове т е търсачките ги засичат, че ти си дал на мен а аз на теб

перфектният вариант е
Сайт А дава на сайт Б
сайт Б дава на сайт В
сайт В дава на сайт А

така, че ти имайки един сайт питай може ли да ти дадат линк в сайт А но линка към теб да е от друг сайт. Ако може може, като не може правете резипрочни
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

е, просто ще се радвам след време ти да даваш съвети

успех!!!
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

newebie ти каза каквото трябва. А принципно формата me2009.site.hj или сите.кй/**** не изглежда много професионално. Някои се замислят и могат да те помислят за рибка. Аз бях направил такова нещо в Zlio(dot)org преди няколко месеца. Ако искаш можеш да го погледнеш. Но наистина за първи сайт си е ок :)

Успех!
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Еми сега е на безплатен хостинг ... Знам, че не изглежда професионално, но съм новобранец, искам да видя как стоят нещата дали ще мога да се справя и тогава ще си купя ;)
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Забравил си най-важното -вземи си домейн.
 
От: От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Еми сега е на безплатен хостинг ... Знам, че не изглежда професионално, но съм новобранец, искам да видя как стоят нещата дали ще мога да се справя и тогава ще си купя ;)

То не е толкова за професионалното , ами по скоро че като работиш за разпостранението на сайта си всъщност работиш за главния домейн . Но е нормално да мислиш така и аз съм я правила тази грешка , щото така се учим ние вместо да слушаме какво ни казват хората минали вече по този път .

Давай по смело !
 
Последно редактирано:
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Имаш някакъв скрипт, който отваря кутия за съобщения с някакво число вътре когато се натисне клавиш Alt или Ctrl. Има вероятност посетителя директно да затвори браузъра след като разбере за това (напр. аз често ползвам клавишната комбинация Alt+D когато искам да сменят адреса в браузъра, Ctrl+D когато искам да добавя отметка и Ctrl+Alt+Стрелка когато искам да премина на друг работен плот).

Освен това имаш някакви глупости като:
Код:
 position: absolute;

В резултат на това изображенията закриват текста при моите настройки на браузъра (размер на шрифта). Вероятно си ползвал някакъв графичен интерфейс за създаване на страницата. В същност това не е добра идея, защото повечето такива програми имат страшни бъгове (този случай го доказва). Друго си е да пишеш директно HTML.

Грешка е да слагаш връзки към index.html - по този начин се получава еднакво съдържание на две различни страници. Вместо към "index.html" връзките трябва да сочат към "./" (напр. вместо към сайт.ком/index.html трябва да се ползва сайт.ком/).
 
Последно редактирано:
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Здравейте
от 2-3 седмици чета постовете ви и сабирам материал. Определено сам се надъхал да започна нещо подобно :)
както каза колегата , който започна темата "очаквам критики"
Вложил сам 60 лв. за домейн+хостинг и 4-5 дена труд досега. Надявам се да ми кажете какво не е наред и какво трябва да променя, все пак вие сте с опита :) Благодаря предварително :)
сайта е:
all4you-bg.com
 
От: От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Здравейте
от 2-3 седмици чета постовете ви и сабирам материал. Определено сам се надъхал да започна нещо подобно :)
както каза колегата , който започна темата "очаквам критики"
Вложил сам 60 лв. за домейн+хостинг и 4-5 дена труд досега. Надявам се да ми кажете какво не е наред и какво трябва да променя, все пак вие сте с опита :) Благодаря предварително :)
сайта е:
all4you-bg.com

Каква е тая мания да се правят сайтове със статии за отслабване не панимает... И честно казано адреса на сайта ми изглежда да е на български а всъщност съдържанието си е на английски.
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

Здравей
Нали все отнякаде трябва да се почне, желанието и времето да се занимавам го имам ... търпелив сам , защото знам че хубавите неща стават бавно :) ... четох темите тук и се регистрирах в този сайт "moreniche" там освен продукти за отслабване, хазартни или Adult продукти не видях други. името на сайта е "-бг" защото не ми доиде на ум нещо което да е свободно... и да е гадно , 60 лв вече сам ги дал за 1 год. искам не искам ще видя какво мога да направя :). Та идеята ми беше относно сайта, зле ли е , горе долу добре ли е ... или е по добре да направя ревю на някои от продуктите?
отново сайта:
all4you-bg.com
 
От: Първия ми сайт - моля за критики и съвети.

него критикувайте като за 1-ви сайт "Става" за нищо :D
 

Горе