Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

Георги

New Member
Здравейте,колеги.От доста време следя форума и чета с интерес вашите теми.Реших да се регистрирам и да пусна темата си,поради причината,че имам много голямо желание да предприема старт на моят онлайн бизнес.Може би в продължение на няколко месеца всеки ден чета информация и всичко,което ми е нужно.Искам да споделя,че имам някакъв минимален опит.Всичко започна откакто ме помолиха да добавям обяви в сайт на приятел на платформата Wordpress.В последствие стана така,че работодателя бе доста доволен от мен и имах възможността да поработя малко в офиса му на приятелски начала.Бях там за опита.Колкото и да е трудно,смятам да работя за начало сам дори и да съм 24 часа пред компютъра и на телефона - ако това е цената на успеха съм готов да я платя.

1.Направих си собствено лого.
2.Домейна ми е свободен.
3.Смятам да изпозлвам Wordpress.
4.Имам доставчици от,които поръчах минимално количество артикули за да се убедя в качеството.Говорил съм и за фактури,които могат да ми издадат в бъдеще.
5.Избрал съм точна сфера и не смятам да пазарувам продукти,които се отдалечават по някакъв начин от нея.
6.Смятам да регистрирам ЕООД и да си закупя касов апарат.Запознат съм с ориентировъчните цени за месечно счетоводство.
7.Изключвам всякакви реклами от сорта на Adsense и подобни,искам клиентите да са фокусирани върху моите продукти.
8.Смятам да работя с куриерска фирма,имам приятел в офисите,който ще ми помогне с договарянето на достъпна цена за доставка и за двете страни.
Имам нужда от съдействие по следните точки:
9.Рекламата ми ще бъде насочена главно към социалните мрежи и Google,какъв бюджет трябва да бъде отделен за месец за да имам добра аудитория според вас?И къде другаде мога да рекламирам магазина си?
10.Голяма ли е вероятността в самото начало(Първите 2 месеца)да работя на такава загуба,че да не мога да си покрия месечните осигуровки и счетоводството?Все пак смятам да работя не за слава а за да изхраня себе си и близките ми.
11.Какъв месечен оборот отчита един съвсем нов онлайн магазин?

Знам,че изпускам някоя малка подробност,но мисля,че основното е написано.Нямам големи очаквания за начало,знам че всичко идва с времето си.Ще ви помоля да изразите мнението си без да ми спестявате абсолютно нищо.Благодаря ви предварително!


-Поздрави!
-Георги!
 
Последно редактирано:
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

Така пичове,да добавя,че междувременно докато си работя по основния проект - направих едно дропшипърско сайтче.Вече имам бг домейн за основният! :)
Защо така никой нищо не отговаря,една тема направих и вече съм ви неприятен а?
А и междудругото се разубедих от WP...Опенкарта е супер! :neutral:
 
Последно редактирано:
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

Давай смело с опенкарта :)
 
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

Здрасти Георги,

Както сам пожела - нищо няма да ти спестя и поздравления за смелостта! Това, което ще ти напиша е или от собствен опит, или от лични наблюдения на бизнеси на мои приятели.

9.Рекламата ми ще бъде насочена главно към социалните мрежи и Google,какъв бюджет трябва да бъде отделен за месец за да имам добра аудитория според вас?И къде другаде мога да рекламирам магазина си? Това зависи много от сектора/нишата ти, таргета (най-вече държава, възраст, интереси...), дори и от самия дизайн на рекламата ти. Няма как да ти се каже ориентировъчна цена за това. Дори и с подробна информация в голяма част от случаите е много трудно да се говори с конкретика.
10.Голяма ли е вероятността в самото начало(Първите 2 месеца)да работя на такава загуба,че да не мога да си покрия месечните осигуровки и счетоводството?Все пак смятам да работя не за слава а за да изхраня себе си и близките ми. Вероятността за това е 99,9%, според мен. И не точно да си на голяма загуба, а да си на минимална (разбирай никаква) печалба. За два месеца ще е цяло щастие да започнеш да печелиш сериозни пари. Още повече - за два месеца не е сериозно да искаш да започнеш да изхранваш не само себе си, че и близките си.
11.Какъв месечен оборот отчита един съвсем нов онлайн магазин?Месечен оборот - 0. По default. Ако успееш с реклама да продадеш нещо - супер. Но бъди готов за много труд, почти 24 часа, както сам каза, много усилия и необходимост от късмет. В първите месеци обаче най-често спираш рекламата - спират и продажбите. Веднага.

Най-общо: не тръгвай с големия тиган преди да си хванал рибата, започни постепенно, увеличавай клиентската база, инвантара и асортимента. С това ще дойдат и продажбите, и печалбата. Но в началото бъди готов да си на доста под нулата. Пак казвам - зависи от нишата (може пък да избиеш рибата и наистина да ти трябва голям тиган :) ), но най-вероятно ще ти трябва много време, усилия, всякакви ресурси и пот на челото.

Поне според моя опит всичко става мнооого трудно и бавно, но все пак става. И съм доволен :)
Реалистично мнение, според мен. Ако има нещо друго - питай.

П.С. Не тръгвай с рогата напред, не си неприятен за хората тук (предполагам). Просто въпросите ти са твърде общи, ако беше чел толкова много, щеше да знаеш, че е трудно да се отговори на такива общи въпроси. И според мен останалите не са се отзовали именно по тази причина. Аз ли? Аз трупам мнения все още :)

Успех!!
 
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

Здравей,rkold.Не тръгвам с рогата напред,явно хумора ми е малко по - черен.Благодаря много за отзива ти,прегледах го доста обстойно - няколко пъти.Разбира се,нямам големи очаквания в началото да има голям прогрес.Все пак трябва да бъдем реалисти и да сме се убедили в това,че в наши дни доста хора търгуват онлайн и конкуренцията не е малка.Въпреки това полагам доста труд и създавам всичко сам за да бъда различен.Постояннно търся доставчици,за да увелича асортимента.Искам да има разнообразие за всеки вкус на клиента.Пределно ми е ясно,че за два месеца не мога да печеля доста пари,не се изразих правилно в поста ми.Няма да бъде проблем отначало ако бъда на 0 проблема е ако е -,но това зависи единствено от мен и ще направя всичко да не допусна да се случи,а в противен случай ще се справяме и като се започне нещо се върши докрай. :)
 
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

първите 6 месеца е нормално да се въртиш около 0 или на загуба, освен ако продуктите ти не са с надценки от 500% нагоре, дай да го видим това сайтче и тогава пак да си говорим
 
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

Всичко е окей с Опенкарта само,че е голяма мъка с Extension-ите,когато решиш малко да пипнеш по сайта и пипваш Fatal Error в някои случаи...И никак не е приятно :mrgreen:
 
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

пипай си го на поддомейн или някъде на безплатен и като си го настроиш си го качи
 
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

Аз директно купих домейн.Ще ти пратя на ЛС,че нямам мнения все още да постна тук.
 
От: Първи стъпки в Онлайн бизнеса,моля за съдействие.

Радвам се, че съм бил полезен. Прати ми ЛС и тези дни като намеря малко време ще се опитам да пратя коментар и препоръки. Успех!
 

Горе