Първи стъпки в продажбите

Флойд

New Member
Здравейте,
от скоро се занимавам с online продажби. Преди няколко дни пуснах първи продукт в продавалник (категория електроника). Продуктът се промотира на главната страница за 5 дни, а до този момент (2ри ден) има около 300 преглеждания, без поръчки, обаждания, въпроси и тн... Най-ниската цена е моята. Интересува ме какво трябва да очаквам като конверсия при продажбата на електроника? Колко голямо влияние оказва това, че съм нов продавач в продавалник? Как е най-ефективно да рекламирам в продавалник? Благодаря!
Поздрави :|
 
От: Първи стъпки в продажбите

направи малко по актуална офертата си за да впечатлиш потребителите, с презумцията че цената е добра и това, което предлагаш е интеретсно от чисто гледна точка на маркетинга.

Цената - колкото и атрактивна да е подчертай, че е ниска и намалена, да кажем с 50% - използвай думите намаление или промо.

Единственият начин да впечатлиш потребителя и да го конвертваш в реален купувач това е цената, че е ниска освен това и намалена.
 
От: Първи стъпки в продажбите

Не бих се съгласил, че е единствения начин, но за БГ пазара помага... Ганьо иска да му е евтино, качествено, ако може да не плаща доставка, да го е получил вчера и ако може "промоцийка" да му обадиш най е доволен....

Всичко това разбира се в едно... Промоцийката разбира се е за 1 бройка...
 
От: Първи стъпки в продажбите

Пусни си повече продукти за да може като ти разглеждат профила да виждат всички заедно. Ще трябва и малко позитивни вотове да получиш за по-добри продажби
 
От: Първи стъпки в продажбите

Не бих се съгласил, че е единствения начин, но за БГ пазара помага... Ганьо иска да му е евтино, качествено, ако може да не плаща доставка, да го е получил вчера и ако може "промоцийка" да му обадиш най е доволен....

Всичко това разбира се в едно... Промоцийката разбира се е за 1 бройка...

Говорим за предлагане и продажби в prodavalnik, съответно пазара в бг. Темата е конкретна!
 
От: Първи стъпки в продажбите

Направил съм промоция на един артикул от 50лв. на 30лв. това са 40%.Ганьо ми звъни да ми предлага 20лв. за същия артикул!!! Ама и с доставката от мен.Вие си правете сметката за какво иде реч.
 
От: Първи стъпки в продажбите

Свиквай! Това исках да подчертая в по-горния си пост - подчертай елегантно, че няма опция за по-ниска цена от тази, защото е намалена вече. Не забравяй, че все пак prodavalnik е базар (битак) - всеки предлага нещо си...
 
От: Първи стъпки в продажбите

Защо не подходиш с промяна на изображенията. Техника + женско лице. Съответно емоция, афект и по-голямо внимание.
 
От: Първи стъпки в продажбите

Говорим за предлагане и продажби в prodavalnik, съответно пазара в бг. Темата е конкретна!

Да за същото говорим...

Редовния въпрос е "Каква отстъпка ще ми направите?"... Защо да ти правя отстъпка? Заради сините ти очи? Отивай в Техномаркет и ги питай същия въпрос да се посмеят после на цигарената почивка...

Другото редовно... "Щом има нещо за продаване, има и място за пазарене..." Има, но след дадената от мен отстъпка, допълнителната наглост за това кой е удачно да поеме транспорта, допълнително свалени 2 лева повече място ЗА ПАЗАРЕНЕ не остана. Да ти го продам на минус актуалния си продукт, ако искаш.... ХАхахаха...

За това говорим... Вече платформата дали ще е пазарилник или друга, мисля няма значение...

Със същите въпроси ме налазват на сайта ми... "Каква промоция ще ми направите?" АХахаххаха Ако имах "реален" магазин щях да му покажа вратата...

Предпочитам да изтискам най-добрата цена за клиента, а не да продавам на надути цени и на всеки "да му правя промоция"... Но някои или се правят на ударени или верно са пернати и не се опитват да разсъждават, че няма как на артикул от 12 лева да ти поема и транспорта...
 
От: Първи стъпки в продажбите

Пипваш снимката да е читава, ако продукта е актуален и цената добра - не виждам какво повече.
Аз съм малко пристрастен и не бих разчитал на продавалника, защото от там само ядове съм имал - поръчани и невзети, фалшиви поръчки, пазарлъци за глупости и все такива, които не си заслужават нито времето, нито нервите. Всеки обаче сам си преценява.
 
От: Първи стъпки в продажбите

Пипваш снимката да е читава, ако продукта е актуален и цената добра - не виждам какво повече.
Аз съм малко пристрастен и не бих разчитал на продавалника, защото от там само ядове съм имал - поръчани и невзети, фалшиви поръчки, пазарлъци за глупости и все такива, които не си заслужават нито времето, нито нервите. Всеки обаче сам си преценява.

+1
Продавалника е 50/100 скам (лични впечатления, може и да е карма)
 
От: Първи стъпки в продажбите

Ква карма...гнездо на измамници :) (в случая подписът ми няма връзка :rolleyes: ) Там бръмчат само далавераджии барабар с всичкото модератори-убитаци.... Какъв старт в бизнеса в продавалник - супер несериозно...освен ако флойда естествено не е поредният клакьор дет ни взема тука за балъчета.
Хах, а няма ли да издадете скоро и книга "как да продаваме в продавалник" или "първи стъпки с продавалник-маркетинга" или "продавалник - страртирай своя БИЗНЕС" ахахахах
В продавалника и в аукрото (едно време) читавите търговци - честните, тези които наистина търгуват с мото "доволен клиент - добра сделка" просто ги гонят!! Това е истината!
Скоро ще умрът както аукрото - логично :) Какво е това псевдо сайтче? Некакъв супер умрел и елементарен скрипт, дизайн под всякаква критика... Набили алегро групата - ЕУ изедници (както всички останали подобни ЕУ фирми вампири) яката цифра за реклама и май май бая траф от свой сайтчета + бгтупансребролюбци и хоп - продавалник, чак БРАНД ахахахахах "първи стъпки в продажбите" :lol:
Добре че гуго съсипа българските сайтове за обяви и лансира чуждите гпупендри, иначе нямаше да чета сега подобни глупости...
 
От: Първи стъпки в продажбите

Колеги, какво продавате, какви са тия клиенти, дето питат за безплатна доставка или други пишман пазарлъци?!?!

Питам без да се заяждам. Но нямам познати, които да са имали такъв проблем. Нито в нашия магазин сме имали подобни проблеми. Дано не ме чуе дявола.

И то за 1 брой. Айде да си направи устата, ако поръча повече, разбирам. Но за 1 брой?!?!
 
От: Първи стъпки в продажбите

Има предвид пазарлъците дето му пускат бръмчалките прекупвачи на лично в продавалника - мястото за стартиращ БИЗНЕС :lol: Ииии ако не смъкне цената отнася банана :D
 
От: Първи стъпки в продажбите

Колеги, какво продавате, какви са тия клиенти, дето питат за безплатна доставка или други пишман пазарлъци?!?!

Питам без да се заяждам. Но нямам познати, които да са имали такъв проблем. Нито в нашия магазин сме имали подобни проблеми. Дано не ме чуе дявола.

И то за 1 брой. Айде да си направи устата, ако поръча повече, разбирам. Но за 1 брой?!?!

Ако имаше профил на продуктите, за които се пазарят в колко по-добър свят щяхме да живеем...Ама не! :)
И не визирам само продавалник - мога да дам много примери като "искам камера с вграден хард, поне 12х оптика, да има вградена батерия и да кара поне 24ч", на което му споделям, че колкото и невероятно да звучи, но има такова нещо и цените започват от 2100лв без ДДС и следва любимото ми : Еееееееее, аз мислех нещо до 50лв...
Искали са ми отстъпка за пенис накрайник от 6лв, пазарили са ми се за монтаж на камера да ги направя под 10лв, безплатна доставка за картон с 10 мартенички от 2,80лв...
 
От: Първи стъпки в продажбите

Ако имаше профил на продуктите, за които се пазарят в колко по-добър свят щяхме да живеем...Ама не! :)
И не визирам само продавалник - мога да дам много примери като "искам камера с вграден хард, поне 12х оптика, да има вградена батерия и да кара поне 24ч", на което му споделям, че колкото и невероятно да звучи, но има такова нещо и цените започват от 2100лв без ДДС и следва любимото ми : Еееееееее, аз мислех нещо до 50лв...
Искали са ми отстъпка за пенис накрайник от 6лв, пазарили са ми се за монтаж на камера да ги направя под 10лв, безплатна доставка за картон с 10 мартенички от 2,80лв...

Ужас!

Ама що ли се учудвам. И аз съм се наслушал на начини на разсъждаване на място при клиента. Пример: "Ама вие що смятате в цената на услугата и горивото на колата? Аз плащам да свършите работа, а как ще дойдете, мен не ме касае."

Поне за магазина засега нямаме нито едно особено мнение. Хората поръчват или се обаждат, питат за някой продукт и поръчват или не. Пак казвам - дано не ме чуе дявола.

Да почнат да искат отстъпка от продукт за 6 лв или безплатна доставка за продукт от 2.80, грррррррррр.
 
От: Първи стъпки в продажбите

Здравейте!
Благодаря на всички за коментарите!
Нямам опит с продавалник, знам само, че е най-големия бг магазин и реших да видя, дали ще се получи нещо за 1-2 седмици, докато чакам по-голямата част от стоката ми. Ок, разбрах ви, днес получих съобщение с въпрос дали съм съгласен на бартер :oops: :-o
 
От: Първи стъпки в продажбите

Българина не купува продукта, защото му трябва, а защото може да го купи с дискаунт.
Тази дума е кофти.

Аз пък си мисля, защо като се ходи на зъболекър 22:30 през нощта, този със зъбобола да поиска "дискаунт" от зъболекаря и той да му намали с 6 лв. и 30 ст. ваденето на мъдрец. Даже ако зъболекаря откаже "дискаунт" пациента да му се разсърди и да си тръгне.
 
От: Първи стъпки в продажбите

Българина не купува продукта, защото му трябва, а защото може да го купи с дискаунт.
Тази дума е кофти.

Аз пък си мисля, защо като се ходи на зъболекър 22:30 през нощта, този със зъбобола да поиска "дискаунт" от зъболекаря и той да му намали с 6 лв. и 30 ст. ваденето на мъдрец. Даже ако зъболекаря откаже "дискаунт" пациента да му се разсърди и да си тръгне.

Тук спешната нужда диктува цената, дори тя да е тройна, но е жалко, че се злоупотребява и с подобни услуги. В крайна сметка всеки зъболекар ще го вади по един и същ начин и с едни и същи инструменти. Видиш ли някои са по-големи специалисти (спор няма), но и алчни некадърници не липсват, които ще ти откъртят половината чене и пак двойно ще ти вземат
 

Горе