Конкурс за: Работа за SEO разбирачи

elflame

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
8   0   0
Здравейте, не знам дали това което искам е възможно да се направи и ми е трудно да го формулирам нищо, че по принцип е просто. Та аз се занимавам с дизайн и социални медии оправям се с WP добре, но имам и офлайн бизнес с кетъринг и отдаване под наем на съоръжения, та имам сайт но е правен преди 10 години и повече, правен е още когато не разбирах нищо даже програмата с която е правен забравих как се казва, искам да си направя нов сайт с wp, идеята ми е преди да го направя, искам да получа оферти и идеи за това как да се класира на челни места в гоогле да е в топ 5 резултати по няколко критерии - кетъринг фирма, под наем столове, под наем маси, шатри под наем, и подобни.

Не знам дали е възможно специалист съм с фейсбука, и поради тая причина съм скаран с гоогле, но за този ми бизнес гоогле е доста по добра възможност за намиране на клиенти, не знам дали е възможно това с органичното класиране на челни места.

ПС. Извинявам се ако е написано неразбираемо но и в моята глава е малко неясно :D
 
Оптимизаторите с гаранции не са никакви оптимизатори. С навлизането на персонализираните резултати вече не можем да говорим за твърди позиции. Това, което виждаш от твоя ъгъл, не е сигурно, че се показва по същия начин и от моя. Винаги са ми изглеждали странни подобни обяви.
 
Защо си решил , че точно тези думи потребителите ще търсят.
Правил ли си анализ за тях
За местен бизнес нещата са доста по различни, както каза колегата по горе :)
 
Не говорим за местен бизнес а за цяла България, това са съоръжения, за който си струва да се пътува и 300км. а и който търси маси под наем му трябват и столове и шатри и всичко. Не съм толкова бос в сферата с SEO-то, идеята е че в този бизнес с кетъринга на човек или на фирма не му е нужна моята услуга всеки месец може никога да е я е ползвал но всеки е чувал и гледал по филми за сватби на открито или големи корпоративни партита за годишнини или откриване на магазини, и съответно първото което ще предприеме е да потърси в гоогле кординати на такива фирми, от опит знам, че хората гледат и избират от първите 5-6 резултата.
 
Не говорим за местен бизнес а за цяла България, това са съоръжения, за който си струва да се пътува и 300км. а и който търси маси под наем му трябват и столове и шатри и всичко. Не съм толкова бос в сферата с SEO-то, идеята е че в този бизнес с кетъринга на човек или на фирма не му е нужна моята услуга всеки месец може никога да е я е ползвал но всеки е чувал и гледал по филми за сватби на открито или големи корпоративни партита за годишнини или откриване на магазини, и съответно първото което ще предприеме е да потърси в гоогле кординати на такива фирми, от опит знам, че хората гледат и избират от първите 5-6 резултата.

Никой не оспорва, че търсещите гледат първата страница. Но нагласата ти е неправилна. Няма смисъл да наемаш умни хора, а след това да им казваш какво да правят. Умните хора се наемат, за да ти кажат какво да правиш.
 
Никой не оспорва, че търсещите гледат първата страница. Но нагласата ти е неправилна. Няма смисъл да наемаш умни хора, а след това да им казваш какво да правят. Умните хора се наемат, за да ти кажат какво да правиш.

Ще те помоля да не пишеш повече, освен ако не предлагаш конкретната услуга, макар че е доста нелогично да предлагаш определена услуга и да излизаш с номера ти не разбираш дай пари няма гаранции но аз съм умен и знам какво правя :D за жалост един от недостатъците на форума е този, че има хора като теб, който просто правят спам в темите.
 
Ще те помоля да не пишеш повече, освен ако не предлагаш конкретната услуга, макар че е доста нелогично да предлагаш определена услуга и да излизаш с номера ти не разбираш дай пари няма гаранции но аз съм умен и знам какво правя :D за жалост един от недостатъците на форума е този, че има хора като теб, който просто правят спам в темите.

В интерес на истината предлагам, но в конкретния случай - не. От самото начало те побутвам в правилната посока, но очевидно си предубеден. Впрочем, къде съм написал, че вземам пари, защото съм умен, но не давам резултати? Само аз ли останах с впечатлението, че съм го написал с цел да не ти вземат парите? Бива ли да четете, без да вниквате. Както и да е, уважавам решението на автора и няма да пиша повече. Успех.
 
Здравейте, не знам дали това което искам е възможно да се направи и ми е трудно да го формулирам нищо, че по принцип е просто. Та аз се занимавам с дизайн и социални медии оправям се с WP добре, но имам и офлайн бизнес с кетъринг и отдаване под наем на съоръжения, та имам сайт но е правен преди 10 години и повече, правен е още когато не разбирах нищо даже програмата с която е правен забравих как се казва, искам да си направя нов сайт с wp, идеята ми е преди да го направя, искам да получа оферти и идеи за това как да се класира на челни места в гоогле да е в топ 5 резултати по няколко критерии - кетъринг фирма, под наем столове, под наем маси, шатри под наем, и подобни.

Не знам дали е възможно специалист съм с фейсбука, и поради тая причина съм скаран с гоогле, но за този ми бизнес гоогле е доста по добра възможност за намиране на клиенти, не знам дали е възможно това с органичното класиране на челни места.

ПС. Извинявам се ако е написано неразбираемо но и в моята глава е малко неясно :D
Разбираемо е написано с няколко думи искаш сайта ти да излиза по тези и сходни на тях ключови думи в топ 5: кетъринг фирма, под наем столове, под наем маси, шатри под наем.
Прави се анализ с Keyword tool и се дайства по On-page. Щом имаш стар сайт това е бонус и добро начало на оптимизацията.
 
ще ви го кажа направо и колкото помрано го разберете, толкова по успешен ще ви бъде бизнеса
търсенето на такива думи е малко, разнообразно и непредвидимо. затова ползсайте адуорс, ще ви излезе мого по евтино. разбира се трябва да имате добър, бърз и респонсив сайт. не забравяйте и добрите снимки
успех!
 
ще ви го кажа направо и колкото помрано го разберете, толкова по успешен ще ви бъде бизнеса
търсенето на такива думи е малко, разнообразно и непредвидимо. затова ползсайте адуорс, ще ви излезе мого по евтино. разбира се трябва да имате добър, бърз и респонсив сайт. не забравяйте и добрите снимки
успех!
Това не е така.
 
Това не е така.
Кое не е така? Единствено "шатри под наем" има 200 търсения месечно или за да сме по-конкректни - 240.
"Кетъринг фирма в софия" има повече търсения от "кетъринг фирма" дори. Ето затова, колегата Беджев Стил каза, че са локални търсения повечето.
В SEO-то не е въпросът по какво искаме да ни откриват, а по какво ни търсят...
Сори за Офф-а и успех на автора.
 
Не е офтоипк, а си е точно така. Обикновено собствениците сами разсъждават по какво трябва да ги намират, без да знаят много фактори, поради съответните търсения. 9 от 10 човека ще ти кажат, че искат да се оптимизират по основните ключови думи, а това хем ще е адски скъпо, хем ще отнеме месеци/години, хем ROI ще е нисък като теглиш чертата.

Затова се наемат професионалисти, на които им казваш каква ти е целта, а те трябва да я постигнат. Но цел не е да сме в топ 5 по "кетъринг фирма", цел може да е по-добра видимост на сайта. Има си добро анализатори на ключови думи, трендове, някои тънкости, които само опитните могат да хванат и прочее.

Тъй че към отварящия тази тема - искаш сайт на добри позиции. Намери човек/фирма, като му кажеш каква дейност имаш и искаш да се позиционираш по нея. Не конкретизирай думи и фрази. Остави тази специфична дейност на професионалистите :) Резултати трябва да започнат да се усещат още след 1-2 месеца работа, но това не означава задължително повече клиенти ;)
 
та ще дам конкретен пример, за да допълня по горе споменатото от колегите
някой търси кетъринг фирма плевен
появяват се резултати от локала в плевен и твоят сайт бива изместен на по долни позиции, независимо, че е на 5 място класиран по някакви тулове
примерно на 9то място и духаш супата.
даже и да не напише думат плевен, ще му се покажат резултати от локала, ако гугъл го засече къде се намира.

ако имаш регистриран местен бизнес в софия може силно да влияеш на локалното търсене за софия. ако не си го направилмсъветвам те да го направиш, понеже отнема доста време и е тромаво ,чакаш писмо от пощальона , а той звъни само 3 пъти
 
Последно редактирано:

Горе