Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Izvunzemen

Active Member
Пускам тази тема за да събера мнения и съвети относно развиване на фесбук страница към сайт, който е насочен към потребители от САЩ.

Не става въпрос за някакъв онлайн магазин, в сайта се пускат статии на тема женски фитнес и здравословно хранене и се монетизира само с адсенс. Към момента се справям сравнително добре с трафика от Pinterest и Twitter, но фейсбук страницата е пълна скръб- по 2-3 харесвания на седмица.- съответно и никакъв трафик от там. Пробвах с facebook page promoter lightobx, но резултатите бяха слаби за добрия трафик от другите мрежи, имам предвид повече дразнеше хората, отколкото постигах резултати.

Пробвал съм да пускам реклами във фейсбук, но предвид факта, че RPM на сайта е около 4 евро, средствата са неоправдани за постигнатите резултати. Хрумна ми и друга идея- понеже сайтът е за женски фитнес да пускам реклама на някакви вдъхновяващи цитати върху красиви фонове, които съм пускал в страницата, и когато снимката събере много лайкове от рекламата да каня хората, които са я харесали, като план добре, но в действителност изчислих, че ми струва по около 0,50 $ на всеки лайк.

Надявам се някой от вас да ми разкрие разковничето при популяризиране на страници с таргет САЩ. :|
 
От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

(дублиране)
 
От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Най-ефективни са видеата. Щом си за фитнес значи дамите ги интересува и хранене. Взими малко видеа от тук:
https://www.facebook.com/buzzfeedtasty/videos много са добри.
Но не ги споделяй , а ги свали и после ги качвай в твоята страница.
Ако ги споделяш няма ефект
Колко фена имаш?
 
От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Към момента има към 200 фена има страницата. Колега, благодаря за идеята, но няма ли голям риск някой да репортне страницата и да я изтрият?
 
От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Аз го правя това от много време. Специално тази страница, която ти дадох не се оплакват.

Ако изпробваш видеа от други страници, гледаш какво става.
Дори някой да се оплаче, първо ти пращат предупреждение.
 
От: От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Най-ефективни са видеата. Щом си за фитнес значи дамите ги интересува и хранене. Взими малко видеа от тук:
https://www.facebook.com/buzzfeedtasty/videos много са добри.
Но не ги споделяй , а ги свали и после ги качвай в твоята страница.
Ако ги споделяш няма ефект
Колко фена имаш?
Изключително лоша идея. Веднага ще изгърми за авторско съдържание. Нямаш гаранция, че "не се оплакват". Ами ако точно утре се оплачат?
 
От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Колега, ако не е тайна как и по какъв начин получаваш трафик от Пинтерест? По колко посещения дневно получаваш?
Аз преди бях много доволен от трафика, който получавах от там, но те постоянно променят правилата и вече нямам никакъв трафик от там.
 
От: От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Изключително лоша идея. Веднага ще изгърми за авторско съдържание. Нямаш гаранция, че "не се оплакват". Ами ако точно утре се оплачат?

Да, така е, но виждам, че се прави масово.

Правят и други трикове, което е нещо като полукражба. Намислят си една тема , например: " Топ 10 най лоши падания с колело (мотор/сноуборд)"
или "Топ 10 DIY" или друго . Събират материал от 10 различни чужди видеа и новополученото видео си го пишата, че са го създали те.
Би трябвало такива видеа също да се наказват за авторски права , обаче някак си минават. ?!?!

Или друго взимат интересен къс разказ с неочакван край. Има много американски писатели които пишат разкази от по 10-30 изречения.
Събират красиви снимки подходящи за илистрирането на историята, а текста на разказа го разпределят върху снимките. Получава се видео-разказ от около минута-две който естествено си го пишат за собствено творение.
Такъв тип клипове също би трябвало да се наказват за авторски права , обаче някак си и те минават. ?!?!
 
От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Авторски права и Facebook са малко несъвместими понятия.

[video=youtube;t7tA3NNKF0Q]https://www.youtube.com/watch?v=t7tA3NNKF0Q[/video]
 
От: Развиване на Facebook страница в USA - тегава работа

Значи авторските права важат само за видеа присъстващи в ФБ.
Стига автора да не си е пуснал видеото във ФБ няма проблем, за който и да било да го пусне.
 

Горе