Разделяне на много файлове в под директории по разширение

naskobg

Well-Known Member
Здравейте
Може ли това да се автоматизира :
Имам 400 файла в 1 директория.
Директорията съдържа 80 png ,80 eps , 80 pdf ,80 dxf , и svg общо 400 файла.
Как мога да ги разделя тези файлове във ппд директории като във всяка директория да има по 1 разширение от петте по горе.т.е готова директория би изглеждаЛа така;

Директория 1:
1.png
1.eps
1.pdf
1.dxf
1.svg

Директория 2:

2.png
2.eps
2.pdf
2.dxf
2.svg

Благодаря предварително
 
Какви сортифорки имаш? Виж по дати да ги отделиш? Реално когато си правил .eps, от там си импортнал .png и другите формати? Идеята ти е да ги сортираш по проджектс, нали? Демек, всички разширения (5 на брой, примерно), които да към един проект да отидат в една папка, нали?
 
Какви сортифорки имаш? Виж по дати да ги отделиш? Реално когато си правил .eps, от там си импортнал .png и другите формати? Идеята ти е да ги сортираш по проджектс, нали? Демек, всички разширения (5 на брой, примерно), които да към един проект да отидат в една папка, нали?
Да точно. Разбра ме ..Но аз вече съм обеснил по горе.
 
направи един .bat файл със следното съдържание и го сложи в директорията с файловете. след това го пусни.
Код:
@echo off
for /R "." %%f in (*.png) do (
    if not exist %%~nf mkdir %%~nf
    if exist %%~nf.png move %%~nf.* %%~nf/
)
Ако се форматира харда - не нося отговорност ;)
Условието е да има поне един PNG файл от всеки проект.
Ако имената на файловете имат специални символи, кирилица - не знам какво ще стане.
Поздрави.
пс. за 400 файла щях да ги сортирам по име във файл менаджера и да си ги копирам ръчно. досега рабоитата щеше да е готова.
 
направи един .bat файл със следното съдържание и го сложи в директорията с файловете. след това го пусни.
Код:
@echo off
for /R "." %%f in (*.png) do (
    if not exist %%~nf mkdir %%~nf
    if exist %%~nf.png move %%~nf.* %%~nf/
)
Ако се форматира харда - не нося отговорност ;)
Условието е да има поне един PNG файл от всеки проект.
Ако имената на файловете имат специални символи, кирилица - не знам какво ще стане.
Поздрави.
пс. за 400 файла щях да ги сортирам по име във файл менаджера и да си ги копирам ръчно. досега рабоитата щеше да е готова.
Не са кирилица а с 1 2 3 4 и така до 80 .
Така са имената на файловете.
Ще го пробвам това което написа.
 

Горе