Разлика?! PayPal

shark1234

New Member
Здравейте,

Като натисна на бутончето: My Business Setup в дясно в ПейПал акаунта излиза следното:

"My Business Setup
Welcome to My Business Setup. From setting up your payment solution to processing your orders and bookkeeping, this comprehensive tool is designed to help jump-start your business.

My payment solution"

Та искам да попитам --> това може ли да се използва за eBay? Става за въпрос за тази дропшипинг търговия,дето нашумя. И искам да пробвам. Все пак - риск печели/риск губи и като нямаш пари и ножа е опрял о гърло... е те така.

Като интереса ми е следния:
- може ли да се използва за eBay? - някои с опит да сподели,моля
- някои , който работи като reseller от amazon към eBay,google,walmar и други сайтове --> може ли да каже,дали този начин е по удачен?
- има ли някакви ТАКСи върху цялата тая работа?
- PayPal какви пари взимат от това нещо,от тези транзакции и т.н.?
- как мога,след като съм продал някакви неща в eBay да взема парите си от PayPal до максимум 3-4 дни, а не да чакам цели 20 дни? Питам защото ясно казват,някои хора,че има някакъв трик който се прави с доставиките и след това до 3 дни ти изплащат всичко.
- има ли РАЗЛИКА между business акаунт на PayPal и някакъв обикновен/индивидуален един вид ? Дето няма нищо общо с фирми и т.н., а просто като лице което си получава един вид парите ?
- трябва ли да вакрам някакви пари преди това в ПейПал акаунта? Преди да започна дропшипинг търговията тоест.

някои може ли да обясни какви са разликите ?

Блгадоря.

Общо взето знам,че безплатен обяд няма... и това цялото с дропшипинга ми се вижда прекалено лесно за да е истина, знам че е много лесно --> купуваш,препродаваш...аама не знам.. но що пък да не си правя по 50-100 лева на ден от 2-3 часа работа? Бих го правил и по цял ден! Благодаря още веднъж :)!
 
От: Разлика?! PayPal

Здравей,

ще започна отзад-напред. Дропшипингът е много сладка и елементарна работа на теория. НО! На практика има толкова неща, които могат да се объркат във всяка фаза от процеса (често се объркват), че може свят да ти се замае. Ти не си особено запознат с дропшипинга като гледам - не се купува стоката от теб, а просто посредничиш между клиента и продавача. Та добре е да си изясниш нещата още на основното ниво, за да си сигурен къде навлизаш.

Относно Paypal аccount-а - докато не започнеш да въртиш големи суми пари, не ти трябва повече от Premier account, за който ще трябва да им пратиш документи, за да се удостовериш. С ebay нещата са по-сложни и те съветвам да изгладиш всичко преди това и тогава да продаваш в ebay.

Поздрави.
 

Горе