Разлики при визуализиране на сайт в браузери

harkon

New Member
Направих нов сайт преди няколко дена, но се появи проблем при визуализирането му в IE. Текса се позиционира неправилно при този браузър. С Firefox нямам такъв проблем. Има ли някой идея какъв може да е проблема?
Мога да "налея" текста отново в оригиналния темплейт за половин час, но предпочитам да разбера от къде идва разликата. Възможно е и аз да съм засегнал някой таг при прехвърлянето на текста, но тогава защо нямам същия проблем с Firefox?
 
От: Разлики при визуализиране на сайт в браузери

Спазвай уеб стандартите на W3C при писането на кода, за да се показва правилно във възможно най-много различни браузъри. Иначе IE е легендарен като китайското мъчение за уеб разработчици ;)

Разгледай дали елементите в CSS кода са внимателно подредени, дали липсва някой затворен таг, това са най-вероятните причинители на проблема, какъвто и да е той (сподели повече подробности).
 
От: Разлики при визуализиране на сайт в браузери

Не съм правил темплейта. Ползвам готов. Пращам ти сайта на PM.
 
От: Разлики при визуализиране на сайт в браузери

и според мен проблема е в CSS
 
От: Разлики при визуализиране на сайт в браузери

и според мен проблема е в CSS
Съмнявам се, защото този файл от темплейта не съм го модифицирал, а нямах проблеми отначало.
 
От: Разлики при визуализиране на сайт в браузери

Прегледай го през валидатор, там ще се покажат проблемите. Най-вероятно си изпуснал да затвориш някой таг или си добавил излишен в процеса на писане на текст.
 
От: Разлики при визуализиране на сайт в браузери

Колко съм се ядосвал точно по такива проблеми.IE-то много често сбозява дизайна...
 
От: Разлики при визуализиране на сайт в браузери

Вече приключих с този проблем, след като ми се наложи и темплейт да сменям. Валидатора не ми помогна.
 
От: Разлики при визуализиране на сайт в браузери

Прегледай го през валидатор, там ще се покажат проблемите. Най-вероятно си изпуснал да затвориш някой таг или си добавил излишен в процеса на писане на текст.
Много странно....
Валодаторът ми отчита грешки в кода на сайта които напрактика не съществуват?! :shock:
докладва за незатворени тагове, които са си затворени, синтакс-грешки за липсващи символи, които не липсват?! :shock:
аз ли нещо не разбирам или какво?
прегледах си "сайта" и се показаха 64 грешки от които 13 фатални
отворих си кода на страницата и се разрових по посочените дестинации (редове) и нещата придобиха съмнителен аспект ....:shock: - няма нищо общо с репорта на валидатора?!
Питането ми е :
На какво може да се дължи този нереален репорт ( освен на търговски трик за продажба на "помощ" ?
По темата :
При мен е обратния ефект -Мозилката ми ОМАЗВА сайта тотално ..... всички други ИЕ,Опера,Нетскейп и прочие, го визуализират перфектно но като го отворя с Мозила .... ЛЕЛЕ ПАЗИ СЕ?
Как да го оправя тоя проблем защото 68% от посетителите ми ползват Мозила и сещайте се какво следва като го отворят и се вижда една мазаница-тектове върху картинки банери на май**си реклами отгоре върху навигационни бутони или линкове.... Кошмар
И веднага реализирам 2 сделки на веднъж с всеки посетител - а тоест Първа и Последна.... много е тъпо и не знам как да се справя
 
Последно редактирано:

Горе