Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

bash

New Member
Става въпрос за следната размяна:

Имаме два сайта на един сървър, които разменят линкове с трети сайт на друг сървър по следния начин:

Сайтът А е с IP X и линква към B с IP Y, а C връща услугата на А и линква към него но C също е с IP Y :)

Според вас Google ще засече ли размяната или няма да вземе под внимание еднаквите IP-та?
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

мен лично евентуално по-би ме притеснявало ако има реципрочен линк между два сайта с едно и също айпи. Дори и Г. да засече размяната това не е престъпление. Съмнявам се да ви баннат доживот.
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

аз питах преди време за подобно нещо
ами примерно аз имам на едно ип - сигурно десетина сайта
в няколко от тях има разбира се линкове един към друг все пак са си мои тези сайтове
защо да няма някой линк ? гогле защо се сърди на нещо подобно ?
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

Е ако се сърдят за подобно нещо ще е чисто педе..ска работа от тяхна страна. Какво по-нормално от това да си линквам собсвените сайтове? Или няколко сайта на IP на хостинг компания - ще е чиста дискриминация спрямо сайтовете на споделен хостинг. До колко ще има положителен ефект е по-интересно.
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

По скоро въпроса ми беше дали ще се зачитат тези линкове и ще ги броят в алгоритмите при изчисляване на важността на сайта.

То че няма да има бан, предполагам няма, но важното е дали ще има ефект от СЕО гледна точка?

Освен това те двата сайта, които са на един сървър с едно и също ИП няма да линкват един към друг!
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

Да, ще се зачитат линковете.
Макар че съм забелязал положителен ефект от уникалния IP адрес.
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

Зачитат се всички линкове, ДОРИ и да са реципрочни
Просто ако са отделни IP адреси, тежеста да кажем ако е 10
при връзки от същото IP тежестта ще е 8
и реципрочни на едно ай пи - тежест 3

само просто стехамично описвам :)
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

ко значи реципрочни ?
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

Реципрочни значи взаимни - ти линкваш мен, аз – теб.
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

еми теи двата саита ак оса си мои дева що да не се линкват един друг - пък и що да не са на един хостинг ...
малко недъгава тая работа дева ...
 
От: Размяна на линове от различни сайтове с едно IP

По темата: Според мен би трябвало да ти се сметнат за изцяло реални линкове, понеже нито са реципрочни, нито са от едно и също IP.

А иначе относно линковете от едно и също IP, не мисля че изобщо нещо негативно ще излезе от това. А до колко е позитивно вече това е друг въпрос ;)
 

Горе