Разочарован съм от LunarPages

mantodeus

Member
Здравейте

Реших да споделя моя скромен опит с тази световно известна компания.Еми платих си като поп и очаквах нещо наистина качествено,много бонуси,предлагат почти неограничени ресурси,нооо както винаги всичко само на хартия.Не знам колко сайта има на сървара,но по-бавно ФТП и скорост на зарежда на самия сайт не съм виждал.Просто съпорта няма какво да го коментирам,след като все си мислят,че съм безмозъчен американец и ми повтарят да си проверя интернета....Скороста ми е 1 000 kbps - не е много,но ми тегли с 20к най-много от сайта при положение,че се очаква минимум 100.

ФТП-то ако реша да качвам нещо по-сериозно на всеки 2 минути server timeout ... Не е от скрипта на сайта,поради две причинини - пробвах го и на друг по-слаб хостинг и вървеше повече от отлично,не е занулен - купих си го лицензиран със всичките му простотии и т.н. Говорих и със съпорта,навсякъде този скрипт не товари сървърите и не създава проблеми.Е какво остава тогава ?? Лично за мен 60-70$ на вятъра ... За мен това си е подигравка с клиентите,следващия път СуперХостинг - поне знам че ФТП-то им няма да ми прави проблеми :D

Какви са вашите впечатления от Lunar ?

Поздрави
 
От: Разочарован съм от LunarPages

Ако са на cpanel,пробвай да extraxтнеш .zip
Може и нета да ти се е бъгнал.Нищо не се знае.Пробвай пак след 2-3 дена
 
От: Разочарован съм от LunarPages

Пробвам от 2 седмици,нета си ми е наред :) Не може всички други страници да се отварят за 1-2 секунди а тук да има такова огромно забяване,ФТП сървър таймоут и тем подобни.Пробвал съм всичко и първото нещо което направих бе да потърся причината в мен,но уви не е така.
 
аз имам същия проблем със нколко хостинга всичките в европа :( с хостингите в сащ е ок даже в един момен бях решил че админите в западна европа незнаят как се конфигурира фтп сървър и до ден днешен си е така иначе хостинга е пушка като скорост това със зипа пробвалиго ?
 
От: Разочарован съм от LunarPages

Честно казано за първи път чувам за такъв тест със зип файл.Предполагам става въпрос колко ще отнеме разархивирането на един зип през Файл мениджера на Cpanel-а ? Може ли малко повече информация :) ?

Зависи колко е голям файла,а и по-скоро ще се натовари процесора.Съмнява ме да не са наблъскали няколко хиляди сайта на тоя сървар или както съм чувал за явлението overselling.Продават,продават и пак продават,но в един момент става пренаселено на тоя сървар.В такъв случай силно ме съмнява да си признаят,че има забавяне.Не знам просто - може и свързването със точно тоя дата център да е кофти,смисъл в БГ да е бавно,но в Щатите всичко да си е нормално.Грешката ми е че таргета ми са БГ потребителите и такова забяване просто ....
 
От: Разочарован съм от LunarPages

Аз изобщо нямам достъп чрез FTP (въпреки, че съм платил да имам), но това не ме притеснява, защото ползвам HTTP! Дори и да имах FTP, пак щях да ползвам HTTP, защото обикновено FTP сървърите са много по-бавни от HTTP сървърите (не само на Lunarpages, но и на други доставчици на уеб хостинг!).

uploader448545646545454145641549745465.php
PHP:
<?php

$target_path = "uploads/";

$target_path = $target_path . basename( $_FILES['uploadedfile']['name']);

if(move_uploaded_file($_FILES['uploadedfile']['tmp_name'], $target_path)) {
    echo "The file ".  basename( $_FILES['uploadedfile']['name'])." has been uploaded";
} else{
    echo "There was an error uploading the file, please try again!";
}

?>

upload.html
HTML:
<form enctype="multipart/form-data" action="http://www.example.com/uploader448545646545454145641549745465.php" method="POST">
<input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="1000000000" />
Choose a file to upload: <input name="uploadedfile" type="file" /><br />
<input type="submit" value="Upload File" />
</form>

php.ini (в директорията, където е файла uploader448545646545454145641549745465.php)
Код:
upload_max_filesize = 999M ;
post_max_size = 999M ;

Препоръчително е да се качват .zip архиви, които после да се разархивират чрез "PHP Shell Terminal" или подобна програма:
http://sourceforge.net/projects/phpterm/#item3rd-2
dbimage.php


Може да се ползва и файловия мениджър в контролния панел, но това обикновено става много по-бавно отколкото с "PHP Shell Terminal".

Редовно качвам .zip архиви по стотици мегабайти, които след разархивиране стават гигабайти. До сега от Lunarpages не са изпищели (за разлика от GoDaddy, на които сървъра им отказа след като добавих няколкостотин субдомейна).
 
Последно редактирано:
От: Разочарован съм от LunarPages

При нормален интернет зип файл от 50 mb на cpanel се разархивира за 5-10 секунди
 
От: От: Разочарован съм от LunarPages

Може да се ползва и файловия мениджър в контролния панел, но това обикновено става много по-бавно отколкото с "PHP Shell Terminal".


При нормален интернет зип файл от 50 mb на cpanel се разархивира за 5-10 секунди

Имах предвид не скоростта на програмата "unzip", а времето, което е необходимо на потребителя да подаде командата за разархивирането. В случая с контролния панел се налага логване, намиране на подходящата секция от контролния панел, намиране на файла, цъкане с мишката върху съответния файл, цъкане на бутона "разархивирай" и т.н. Много често контролния панел се зарежда изключително бавно (напр. този на GoDaddy бие всички рекорди по бавно зареждане!). Ако ползваме phpterm само се логваме (може да настроим браузъра да помни името/паролата) и пишем:
Код:
cd /директорията/където/ще/разархивираме
unzip -uo /пътя/до/архива/архив.zip

В повечето случаи второто става по-бързо (поне при мен).
 
От: Разочарован съм от LunarPages

Ами хората продават "unlimited" и слагат не по 300 - 400, а по хиляди аканута на сървър. Би трябвало отдавна да имат клъстъри, но ако ползват cPanel най-вероятно нямат.
 
От: Разочарован съм от LunarPages

LunarPage,HostGator и още няколко фирми се водят като най-добрите хостинг провайдъри в света,а всъщност истината е съвсем друга ... и като си предплатил за 1 година съвсем се отчайваш.
 
Последно редактирано:
От: Разочарован съм от LunarPages

Аз покрай черния петък миналата година се сдобих с две години хостинг от Host Gator за $35. Точа по 30GB трафик всеки месец и всичко е супер.
 
От: Разочарован съм от LunarPages

Да се оплача: хостинга на Lunarpages не работи изобщо! Не мога да се логна в контролния панел, не се зарежда нито един сайт, хостван там.

На сайта за оплаквания (support.lunarpages.com) пише:

Lunardesk will be unavailable for approximately 3 hours beginning at 10 AM Pacific Time on Saturday, February 21, 2009
(see this time in my timezone) because of a planned hardware and software maintenance.
All email sent to us during the maintenance, will be held and processed after the maintenance completes.

В момента е 7:59 по тяхното време и има време до 10:00 когато сайта за поддръжка (оплаквания) ще бъде неработещ.... Нищо не пише за хостинга (само за сайта support.lunarpages.com).

Имам стотици сайтове там и няма как да ги преместя на друг хостинг за кратко време...
 
Последно редактирано:
От: Разочарован съм от LunarPages

Ма*ка му сайта ми е офлайн ! :mad:
Нямам думи ....
 
Последно редактирано:
Последно редактирано:
От: Разочарован съм от LunarPages

Да,прав си отново е на линия.Аз се стреснах като видях това 3 часа офлайн ...
 
От: Разочарован съм от LunarPages

Аз искам да попитам: не би ли трябвало при платен хостинг да имаме SecureSHell достъп до сървъра. Аз бих го ползвал по следния начин:

Ако съм правил сайта на моята машина - архивирам CMS-а, който е да речем 2500 файла в един zip/gzip/bzip2 файл, качвам го там през FTP-то, логвам се през SecureShell и си го разархивирам - би трябвало да е поне десетки пъти по-бързо!!! :)

Но не ми стана ясно дали хостинг компаниите предлагат SSH достъп - поне за българските не ми стана ясно дали има такава възможност.
 
От: Разочарован съм от LunarPages

Аз вместо SSH ползвам phpterm (някъде по-горе бях писал за него).

Повечето хостинг компании искат да се плаща допълнително за ползване на ssh достъп. Ползването на phpterm е безплатно :)

Do you provide shell access/SSH or Telnet?

Yes, we do allow SSH access on both our shared and dedicated hosting plans. With our dedicated hosting it is turned on without any more work needing to be done by you. It is an additional feature for dedicated hosting clients.

With our shared hosting plans (Basic and Business) we can add it to your account for an additional $2.00 a month. After the fee is setup and paid, then we can move you to one of our special servers that has SSH enabled. For more information on how to enable this feature, please e-mail sales (at) lunarpages.com.

If you need root access for your web site just shoot us over that e-mail and we can relocate you to one of these special servers. If you do not require SSH access, don't worry because your account will remain untouched and you will not be placed on a server that allows it.
 
Последно редактирано:
От: Разочарован съм от LunarPages

Почти цяла вечер им беше долу логин сървъра .... Отново са на върха ! А да - ФТП-то още не работи ....


Едит : А изкочи нещо ново - вече и Cpanel-а го няма :D
 
Последно редактирано:

Горе