Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

От: От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Да, това го разбрах, че за въпросния модул "Paypal Pro Hosted/Integral Solution" не е направен за БГ и съответно не става с БГ ПП акаунт.
Въпроса ми бе дали ПП предлага и други начини за приемане на плащания с PayPal акаунт и плащане с дебитни/кредитни карти (без ПП регистрация) за България?
Може ли да стане това с ъпгрейд към PP Merchant/Business акаунт, както Шери го е описал в една друга тема и това изисква ли регистрация на фирма първоначално?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Не съм стигал до ПейПал бизнес ацц, но доколкото разбрах няма смисъл, за България. Да изисква фирма. Има опция, ако имаш US, UK ацц PayPal Payments Pro ти предоставя фукнцията за плащание с кредитни/дебитни карти, като ако не се лъжа струваше от порядъка на 20-30 паунда на месец. Като цяло и аз все още търся метод, с който да мога да предлагам плащане с кредитни/дебитни карти, като все още нямам положителен резултат. Ако успея да намеря нещо, ще те уведомя.
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Отговора е лесен - никой няма да работи с теб като физическо лице, всички искат фирма.

Защо тогава PayPal при регистрация на бизнес акаунт ти дава опцията да не е на фирма?
 
От: От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Не съм стигал до ПейПал бизнес ацц, но доколкото разбрах няма смисъл, за България. Да изисква фирма. Има опция, ако имаш US, UK ацц PayPal Payments Pro ти предоставя фукнцията за плащание с кредитни/дебитни карти, като ако не се лъжа струваше от порядъка на 20-30 паунда на месец. Като цяло и аз все още търся метод, с който да мога да предлагам плащане с кредитни/дебитни карти, като все още нямам положителен резултат. Ако успея да намеря нещо, ще те уведомя.

А за момента, каква разплащателна система използваш, изобщо ли не приемаш плащания с кредитни/дебитни карти
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

А дали го има от вградените модули в опен карт? Казаха ми че за PayPal също вършат работа вградените модули в опен карт за плащане с PayPal акаунт и плащане с дебитни/кредитни карти (без PP регистрация) имаш ли представа дали е така?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

не трябва ръчно да си го направиш модулът
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Имаш предвид, че трябва ръчно да го добавя, като външен модул и да заплатя за него ?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

ами може и някой програмист, принципно може да ползваш и SKRILL
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Shopify поддържат PayPal Express Checkout за България.
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

ами може и някой програмист, принципно може да ползваш и SKRILL

Може ли малко разяснения по въпроса, че аз две месеца се борих с Braintree и водихме коренспонденция със съпорта им, като през ден си пращахме имейли и най-накрая ме отрязаха с довод, че Дропшип модела е бил рисков и в момента търся алтернативи
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Може ли малко разяснения по въпроса, че аз две месеца се борих с Braintree и водихме коренспонденция със съпорта им, като през ден си пращахме имейли и най-накрая ме отрязаха с довод, че Дропшип модела е бил рисков и в момента търся алтернативи
каква система използваш за твоя сайт?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Сайта ми е на платформата на Shopify, иначе предлагам PayPal Express Checkout. Системите, които ми предлага Shopify, които са валидни и за България са - 2chekout, Authorize.net, Braintree (които ме отрязаха и са разработка на PayPal), PAYMILL, PacNet Raven. Съответно имам и списък с Other, като някои от по-популярните са: PayPal Payflow Pro, ePay, Wirecard, Skrill, Stripe. На първа страница съм оставил и снимки със по-голямата част от списъка. Като цяло обмислям идеята да се местя на друга платформа, която може да ми предложи система за плащане с кредитни/дебитни карти за България.
Гледах, че FIB, предлагат готова система с Opencart, доволни ли сте?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Имам известен опит с различни платформи, някои от сайтовете ми са на Magento, други на WordPress/Woocommerce, но мисля да направя един от сайтовете на Shopify. При регистрация на сайтът в Shopify може да избереш държава на регистрация. Ако избереш USA, можеш да ползваш Shopify payment system, но и трябва да плащаш данъци и такси в САЩ. Затова мисля да го регистрирам за България и да ползвам PayPal Express Checkout.
 
От: От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Имам известен опит с различни платформи, някои от сайтовете ми са на Magento, други на WordPress/Woocommerce, но мисля да направя един от сайтовете на Shopify. При регистрация на сайтът в Shopify може да избереш държава на регистрация. Ако избереш USA, можеш да ползваш Shopify payment system, но и трябва да плащаш данъци и такси в САЩ. Затова мисля да го регистрирам за България и да ползвам PayPal Express Checkout.
На мен лично единствено да предлагам PayPal Express Checkout не ми е достатчъно, много от поръчките ми стигаха до Cheсkout, но така и не получавах плащане, поне според мен, защото не предлагах плащане с кредитни/дебитни карти
 
От: От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

На мен лично единствено да предлагам PayPal Express Checkout не ми е достатчъно, много от поръчките ми стигаха до Cheсkout, но така и не получавах плащане, поне според мен, защото не предлагах плащане с кредитни/дебитни карти

Прав си! Определено трябва да се предлага и плащане с карта. Сега ще се обадя на Shopify да ги разпитам за възможността да се регистрирам от UK, за да се ползвам от тяхното картово разплащане. Остава да разбера, дали ще мога да си вземам парите по българска сметка.
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Обадих се на Shopify. За да получаваш преводи от плащания през тяхната система, ти трябва UK банкова сметка. Но ето, че има и добра новина. Казаха ми, че можеш да приемаш плащания с карта през PayPal Express Checkout и без да е необходимо твоите клиенти да имат регистрация в PayPal. Какво тогава те притеснява?
 
От: Разплащателни системи за кредитни и дебитни карти в чужбина

Обадих се на Shopify. За да получаваш преводи от плащания през тяхната система, ти трябва UK банкова сметка. Но ето, че има и добра новина. Казаха ми, че можеш да приемаш плащания с карта през PayPal Express Checkout и без да е необходимо твоите клиенти да имат регистрация в PayPal. Какво тогава те притеснява?
Да, това е така, но самата Checkout страница на ПейПал не ми хареса. На Shopify, като си интегрираш плащания с кредитна/дебитна карта е доста опорстена - въвждаш си само имената и номера на кредитната карта и си готов. А УК банкова сметка дадоха ли ти повече подробности, трябва ли да имаш фирма регистрирана там, защото имам един приятел, който е със тамошна банкова сметка и евентуално, мога да го помоля да ползвам неговата или пък да си направя екскурзия до острова и да си открия една :D
 

Горе