Разходи по откриване на фирма ЕТ

Здравейте може ли запознатите да ме информират горе-долу какви разходи ще имам по откриване на фирма ЕТ занимаваща се с онлайн търговия на дрехи и обувки. 180 лв струва при фирма регистрираща фирми ,но не ми е ясно до колко ми е изгодно при фирма посредник която върши всичко вместо мен .. а и след това месечно колко разходи ще имам горе долу (понеже съм безхаберник по темата)
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Не мога да разбера защо в един известен сайт ( да не спамя сега) за откриване на фирми пише 179 лв такса ,а като чета из нета говорят за някакви луди суми адвокати не знам си още какво ? Моля простете невежеството ми, но съм се решил и в частност с темата за фирмата съм гола вода!
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Не мога да разбера защо в един известен сайт ( да не спамя сега) за откриване на фирми пише 179 лв такса ,а като чета из нета говорят за някакви луди суми адвокати не знам си още какво ? Моля простете невежеството ми, но съм се решил и в частност с темата за фирмата съм гола вода!

Ако ти си го правиш ще ти е по-малко. Аз лично бих ти препоръчал ЕООД. Таксата беше 160 лв май, обаче, имаш опция да спираш дейността и да не плащаш осигуровки в този период. При ЕТ, имаш-нямаш дейност, плащаш по 100+ лв. осигуровки всеки месец ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. С ЕТ-то гарантираш с имущество, а при ЕООД-то с капитала на фирмата. Предимствата на ЕООД са много по-големи.

Общо взето с ЕООД-то, началните ти разходи ще са от порядъка 200-250 лв. в зависимост от таксите, които ще те накарат да платиш ала-бала.
ЕТ ще ти излезе много по-малко, но като тип фирма е по-кофти.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Дадохда ти препоръчки защо ЕООД, няма да се повтарям. Може да регистрираш ЕООД с 50% по-евтини държавни такси сам, само трябва да си купи ел. подпис на стойност 40лв(боркика имат промоция). След това ще дадеш около 80лв държавни такси. Ще ти трябват 10лв за откриване на набирателна сметка и ще ти трябват общо около 130лв общо. Иначе фирма да ти го направи ще ти струва около 170лв някъде, иначе има и за по 2 000 3 000лв. Всеки си има клиенти :)
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

В кой век живеете че да си отваряте ЕТ
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Страно масово бяха изброени плюсовете на еоод и минусите на ет. Но никои не написа плюсовете на ет и минусите на еоод. Ако не греша става на въпрос за малък бизнес. Според мен човека правилно се е ориентирал към ет.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Еоод носи отговорност до капитала на дружеството, а ЕТ носиш отговрност и с личното си имущество
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Еоод носи отговорност до капитала на дружеството, а ЕТ носиш отговрност и с личното си имущество
Текста на тази песен четох по напред в коментарите. Любопитен съм ако на колегата не му потръгне и фирмата трябва да се закрие кои е по удания вариан еоод или ет? Не му го пожелавам, но рискува. А рискът или печели или губи.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Текста на тази песен четох по напред в коментарите. Любопитен съм ако на колегата не му потръгне и фирмата трябва да се закрие кои е по удания вариан еоод или ет? Не му го пожелавам, но рискува. А рискът или печели или губи.

На ЕООД може да спреш дейност по всяко време, т.е. да замразиш. След което нямаш никакви разходи докаот не започнеш дейнсот отново. Което е много хубаво, защото реално ти имаш готова фирма, когато ти потрябва без никакви разходи. При закриването на ЕТ и имаш загуби трябва да ги платиш от личният си джоб.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

От кога еоод може да се сложи в камера и да се замрази. Това не е ли отживелица? В настоящето еоод не замръзва, ами когато нямаш дейност имаш годишна такса в търговския регистър. Ако пък трябва да я закриеш ... За това в случая по удачния вариант е ет. Ако ставаше на въпрос за голям бизнес тук със сигурност удачни вариант ще е еоод че дори и оод.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

То щото таксата за нулевата данъчна декларация е 1000 лева, та....
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

То щото таксата за нулевата данъчна декларация е 1000 лева, та....

Ахам на това му викам спам. Първо прочети па после пиши. Къде омеша и какво получи с годишната такса? Вярно, е че не е кои знае колко голяма но я има.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Приключвам с писането в темата. Не искам да споря с никои. За мен, вариант за малък бизнес е ет. Човека ясно е формулирал въпроса си и споровете не са удачни.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

След което нямаш никакви разходи докаот не започнеш дейнсот отново.
Не е вярно. Всяка година трябва да се подава някакъв финансов отчет, който струва пари. Държавната такса ако се подава през интернет е около 20 лв., а ако е на хартия двойно. Обаче ако забравиш да го подадеш навреме глобите са доста солени.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Не е вярно. Всяка година трябва да се подава някакъв финансов отчет, който струва пари. Държавната такса ако се подава през интернет е около 20 лв., а ако е на хартия двойно. Обаче ако забравиш да го подадеш навреме глобите са доста солени.

Грешката е моя, забравих за него. Исках да кажа, че на месец не плащаш осигоровки и т.н., тъй като не извършваш дейност.
 
От: Разходи по откриване на фирма ЕТ

Още има хора, които искат да регистрират ЕТ?????? Тц тц тц тц....

За мен, вариант за малък бизнес е ет

За никакъв бизнес не е вариант ет. За финансово самоубийство може и да е.

Но никои не написа плюсовете на ет

Защото няма такива.
 

Горе