Разясняване за eBay продаби

От: Разясняване за eBay продаби

Току що ми пристигна invoice от ebay за $28 за продажба на продукт от $272, а нямаше да ме застраховат за e-check-а ако нещо се беше прецакало, еврейчета са си...
 
От: Разясняване за eBay продаби

Вчера взех че пуснах за проба един телефон и на 2 час некъв пич го купил за 150 паунда, бях сложил тази цена за купи сега. Сега му писах че искам и 10 паунда за доставка и общо да плати 160. Вързал съм с пейпал акаунта и дотук. Какво следва - чакам да плати и после пращам, пише ми в акаунта че имам и 15 паунда такса, ако сделката отпадне тази такса отпада ли и тя или не.
 
От: Разясняване за eBay продаби

Вчера взех че пуснах за проба един телефон и на 2 час некъв пич го купил за 150 паунда, бях сложил тази цена за купи сега. Сега му писах че искам и 10 паунда за доставка и общо да плати 160. Вързал съм с пейпал акаунта и дотук. Какво следва - чакам да плати и после пращам, пише ми в акаунта че имам и 15 паунда такса, ако сделката отпадне тази такса отпада ли и тя или не.
Защо не си включил цена за доставка? Може да се дръпне за 10 паунда, тъй като най-вероятно си посочил безплатна доставка.
 
От: Разясняване за eBay продаби

Трябвaло е дa предвидиш ценaтa нa достaвкaтa. Инaче можеш дa откaжеш сделкaтa по вяко време, но по този нaчин той може дa ти понижи реитингa.
 
От: Разясняване за eBay продаби

Както писах за сефте пуснах нещо за продан, получих съобщение за това да дам крайна цена с доставка където попълних 10 паунда, а самото плащане как става, парите ги праща на ибей и след доставката те ми ги пускат на мен или е друг варианта
 
От: Разясняване за eBay продаби

Псрите ти ги праща в пейпал. В самия ибей има 2 опции-незабавно плащане или след определен срок.
 
От: От: Разясняване за eBay продаби

За да не отварям нова тема, надявам се, че няма да е проблем да попитам тук - за продажби в ebay на продукти от amazon, е най - добре да се направи Premier PayPal акаунт? правилно ли съм разбрал? ( При положение, че новите ebay акаунти имат ограничение на до 10 продукта на месец )
 
От: Разясняване за eBay продаби

Моя купувач ще се окаже некъв цървул. получих от измислен пейпал че ми е превел 150 паунда + 40 за пътните, въпреки че съм искал 10 и адрес да му пратя телефона на чичо му който бил почнал работа в Нигерия и след това ще съм си видел парите в акаунта, ей за това не ми се занимава с Ибей ама вече се уверих.

Как да се оправя с ибей за да не ми висят таксите и да не ги плащам, как се разваля такава фалшива сделка.
 
От: Разясняване за eBay продаби

Здравейте имам проблем с ибей купувач ще се радвам ако има някой да ми помогне
плати ми по пей пал за мой търг
след няколко часа си иска парите обратно
казва че не бил добре прочел описанието
съгласих се да затворя сделката
и му обясних че парите са пратени към кртата и няма как да ги върна веднага
както знаем бг банките ги обработват за дни
но той продължава да ме притиска и заплашва
какво следва писах на съпорта но нищо конкретно не ми казаха
не зная какво да правя
дали да не си му пратя поръчката защото е минал повече от час след плащане
или да чака да му върна парите и какви са сроковете ако искам да направя това
благодаря ще съм благодарен ако някой ми помогне
 
От: От: Разясняване за eBay продаби

Вероятно ще ти отвори case. Имаш 4 дни да му разрешиш проблема. За толкова време парите ще ти бъдат в картата.
 
От: Разясняване за eBay продаби

Много интересна тема, понеже до сега освен купувач не съм бил никакъв друг в ebay, много ми е интересно ако имаме голям асортимент продукти, дали е възможно да се ориентираме към изнасянето му чрез ebay продажби? Търсих из форума но не успях да намеря точно конкретни теми за това какво точно ни трябва за да започнем продажби в ebay. Някой с опит може ли да сподели от къде да прочетем повечко информация относно какви такси има от страна на ebay, pp и евентуално други в последствие? Изпращането става предполагам с някой куриер, някъде попаднах на една много интересна таблица на цените от спиди за практи извън България, който може би ще бъдат удачни. Мисълта ми беше ако решим да почнем да продаваме в ebay, искаме да пуснем 50 продукта, какви ще са ни таксите и как трябва да процедираме ? Благодаря предварително за отзовалите се.
 
От: Разясняване за eBay продаби

Потърси в нета или тук една книжка, казва се "Как да продаваме в ebay - ръководство за начинаещи", тук някой я предлагаше.

А ето я на символична цена е.
 
От: От: Разясняване за eBay продаби

Вероятно ще ти отвори case. Имаш 4 дни да му разрешиш проблема. За толкова време парите ще ти бъдат в картата.
благодаря ти
а има ли възможност да остави негатив след като сделката е анулирана
 
От: Разясняване за eBay продаби

Не си ли го превеждаш? Всичко е описано. Верифицирай PayPal акаунта ти и го свържи с ebay профила ти.
 
От: Разясняване за eBay продаби

11111111111111111111111111.png Може ли малко помощ ?Влизам в paypal и си правя verifield профила(въведох кода от paypal),но като се опитам да листна обявата в ebay и ми се показва това съобщение! Трябва ли да изчакам време за да ми направят профила verifield ?
 

Горе