Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

Blinky

Owner
Първо ще приложа една графика:

7943798e.jpg


(източници: НСИ и Ecommerce-europe.eu)

Ще се радвам да споделят и от първо лице реалните онлайн търговци и горди собственици на магазини. ;)
 
От: Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

В България онлайн търгувията расте, защото комшията чул, че съседа му си поръчал нещо онлайн и той, за да не остане по-назад и " да е в ритъм с новите технологи " си купува нещо, а никой не мисля, че това в всъщност е много по SMART за повечето продукти (като изключим дрехи, храна и др. )
 
Re: От: Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

В България онлайн търгувията расте, защото комшията чул, че съседа му си поръчал нещо онлайн и той, за да не остане по-назад и " да е в ритъм с новите технологи " си купува нещо, а никой не мисля, че това в всъщност е много по SMART за повечето продукти (като изключим дрехи, храна и др. )

Да, значителен ръст е. Имам приятел, който е в търговията, дори не помня от кога. Та той се чатна сега последно време за онлайн магазин, а преди това го имаше като идея още преди 2-3 години. Щом чак сега му дойде и на него, знае на къде е задухал вятъра. ;) Лошото, че чак сега се сеща, но пък хвана новите технологии. :)

Аз дори не си спомням кога за последно съм си купувал някоя техника офлайн. :) Скоро всичко ще е така - само онлайн баце. :)
 
От: Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

Мен ме изненада активността по райони. Очаквах най-малко да купуват в Североизточна или Северозапдна България. Най-неочаквано Югоизточният район е на последно място, а все пак там са Бургас и Стара Загора. Ясно, че активност не значи похарчени пари, но все пак :)
 
От: Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

Да, и мен ми прави това впечатление. Уж Северозападнала била най-зле, пък не е така. А Варненския регион почти колкото Софийския. То като се замислите има някаква логика
 
Честно казано мислех, че София и Варна ще са водещи и не съм сбъркал. Не защото е повече населението, а защото е с най-развит навика за онлайн пазаруване там. Но забележете колко повече хора от преди се доверявят на онлайн търговците от минали години. ;)
 
От: Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

Вярно е че онлайн търговията се засилва, но смятам, че и пазаруването от реални магазини все още поддържа добри темпове
 
От: Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

Усеща се подем, но е в много ограничени проценти, трябва ни ударно увеличаване на търговията във всички сектори, за да тръгне нагоре и останалата икономика, услуги, лека пром., селско...

Но българина продължава да къта парите по банките на лихва 0.05%, защото го заливат с гадни новини по телевизията, а лятото ни е късичко, повече ни е дъжда и снега през годината...
 
Re: От: Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

Усеща се подем, но е в много ограничени проценти, трябва ни ударно увеличаване на търговията във всички сектори, за да тръгне нагоре и останалата икономика, услуги, лека пром., селско...

Да, трябва един силен семинар да им се обясни на производителите как да работят тук и за чужбина като дропшипъри, както и ако има възможност - афилиейт програма. ;)

Но българина продължава да къта парите по банките на лихва 0.05%, защото го заливат с гадни новини по телевизията, а лятото ни е късичко, повече ни е дъжда и снега през годината...

А това са точно тия дето няма да успеят. Трябва да последно да се рискува, да се експериментира, да се пробват някакви неща и така. Кътането на пари е навик, който е по-скоро за консуматорите, а не бизнес мислешите хора. ;)
 
От: Растеж на онлайн търговията в България за 2014 г.

Пълни глупости пак. И на децата е ясно, че ще има растеж.
 

Горе