Реализиране на PC Builder (Pc Configurator) за Opencart 2.3 и голяма база данни

$tokata$

Member
Здравейте,
Имам нужда от такъв тип модул, за голяма база данни, след търсене не успях да намеря такова нещо, но има много сайтове и в БГ които използват такива модули. Предполагам, че при всички положения, ще имам доста ръчен труд за да работи правилно, но просто не намирам разработен и добър модул за OpenCart. Ако някой има опит с такава добавка моля да сподели. Благодаря предварително, поздрави.
 
Здравейте, приятел.
Тей като имам изключителен опит в Opencart, ще ти кажа всичко за PC Configurator - PC Builder.

http://oc-extensions.bukausahaonline.com/

Сега тука идва забавната част, тъй като наскоро се бях сблъскал със същият проблем, при 1 милион продукта, ще споделя че си трябваше ръчна редакция на самият модул и оптимизация, защото просто беше приключение да работи нормално при такава база данни. Ще се наложи да пипнеш някъде към 70% от него за жалост ако искаш да работи коректно. Другият вариант е да се напише от нулата.

Надявам се че съм помогнал.

Поздрави.
 
Здравейте, приятел.
Тей като имам изключителен опит в Opencart, ще ти кажа всичко за PC Configurator - PC Builder.

http://oc-extensions.bukausahaonline.com/

Сега тука идва забавната част, тъй като наскоро се бях сблъскал със същият проблем, при 1 милион продукта, ще споделя че си трябваше ръчна редакция на самият модул и оптимизация, защото просто беше приключение да работи нормално при такава база данни. Ще се наложи да пипнеш някъде към 70% от него за жалост ако искаш да работи коректно. Другият вариант е да се напише от нулата.

Надявам се че съм помогнал.

Поздрави.
Благодаря за отговора, вече се бях свързал с този разработчик, но модула в този вид няма никакви функционалностти.
Наистина най-добрия вариант би бил писането на такъв за мен, но аз нямам познания, а имам виждането.
Ако някой има интерес или идея моля да даде мнение.
Поздрави.
 
Здравей, ако желаеш мога да ти го изградя по задание, без проблем и ще работи с приятен дизайн.
Поздрави.
 
Ще публикувам тук изискванията ми, всичко подлежи на коментар, просто това виждам аз за мен, знам, че тук има още много кадърни хора и се надявам да се включат.
Система: OpenCart 2.3.0.2, Journal Theme 2.16.18, имам разни промени.

Отделна страница с приятелски интерфейс, отзичтивост към мобилни устройства и общо взето добро SEO, дано се изразявам правилно.
Всички необходими настройки с интерфейс в администрацията, възможност за много автоматични процеси като съкращение или промяна(замяна) на имената на продуктите които се появяват в списъка. Възможност за отстъпка с определен процент при определена сума, възможност за създаване на поръчка към check out или поискване на оферта при завършване на поръчка, и още няколко неща.... При формирането на крайната цена цената трябва да е с и без ддс, точно както се фактурира от моята система.
Пример как си представям работата на разработката.
Цялата съвместимост между отделните компоненти (продукти) трябва да се определя чрез предварително зададени връзки към атрибути за Стойностите от техните спецификации, моля и за други предложени.
Пример:

Дънна платка Asus: и стойност на спецификация:
Сокет на поддържаните процесори: Socket 3647

Процесеро Intel Xeon Silver 4116 Processor и стойност на спецификация:
Цокъл тип: 3647

Трябва да се търсят, точно и правилно, дадени стойности от предварително зададени спецификации (Атрибути) и така да определя съвместимостта на дадените продукти, тези стойности ще варират като брой в различните продукти.
Връзките трябва да могат да се определят ня глобално ниво и на ниво Продуктови категории и подкатегории.
Пълна автоматизация и синхронизиране чрез крон задачи.
Това е линк към сайт който има много добра разработка за PC Builder, той е на друга система, може това въобще да не постижимо с OpenCart, но това трябва да каже накой друг.
https://pcpartpicker.com/list/
Ето още един вариант:
https://www.ankermann.com/en/desktop-pc-configurator.htm

Това е линк към моя сайт:
https://www.stokatastoki.bg/

Моля за повече мнения, знам, че е възможно, просто трябва да се реализира по някакъв начин, знам, че ще има доста ръчен труд и аз ще го поема.
Всичко трябва да е максимално автоматизирано, както и да работи максимално правилно :)
Възможно ли е с OpenCart ?
Поздрави.
 
Последно редактирано:
Моля всеки който има мнение или интерес да коментира, поздрави.
 
Като не можеш да намериш DB, си ги правиш ръчно или плащаш някой да ти ги добави, всмисъл от страна на разработка нещата са елементарни, стига да ги има в базата, не мисля, че ще намериш за БГ ДБ, пък и нали тези части трябва да са ти познати на магазина ( всмисъл да са твои) , освен ако не им предоставяш някакъв big dropdown с рандом неща, които да селектват, пък после да се чудиш дали го имаш, дали го нямаш...

За пример PC Builder -> даваш им дропдаун да си изберат процесор, и им листваш някакъв списък готов от една камара процесори, но ти имаш само 10 от тях -> какъв е смисъла?

Може и аз да не съм разбрал правилно въпроса...
 
Като не можеш да намериш DB, си ги правиш ръчно или плащаш някой да ти ги добави, всмисъл от страна на разработка нещата са елементарни, стига да ги има в базата, не мисля, че ще намериш за БГ ДБ, пък и нали тези части трябва да са ти познати на магазина ( всмисъл да са твои) , освен ако не им предоставяш някакъв big dropdown с рандом неща, които да селектват, пък после да се чудиш дали го имаш, дали го нямаш...

За пример PC Builder -> даваш им дропдаун да си изберат процесор, и им листваш някакъв списък готов от една камара процесори, но ти имаш само 10 от тях -> какъв е смисъла?

Може и аз да не съм разбрал правилно въпроса...
Може аз да не се изразявам правилно, мисля, че не си ме разбрал, работя с автоматичен импорт, но нещата са доста изпипани, поне до колкото може :), интерфейса на модула може да е с dropdown, продуктите които ще се листват ще са само от моя сайт, там ще се визуализират само наличните продукти, въпроса е, че съвместимостта на отделните компоненти трябва да се определя автоматично от предварително зададени връзки към определени атрибути, там трабва да се търсят еднакви или сходни стойности които да определят точно това, трябва да има и възможност за ръчно добавяне на съвместими продукти, поздрави.
 
Аха ясно, извинявай тогава, е тогава ще трябва да си ги въведете ръчно, всмисъл не мога да си представя някой от конкуренцията който има нещо готово, при това да е пригодено за твоята платформа, за 2-3 часа работа ще си направите връзките, кое е съвместимо мисля?
 
Даже за цялата работа е 15 минути :D :D
Имаш милион зависимости за които трябва да се следи, изобщо не е проста работа.

Аз не бих влагал пари в подобен модул - твърде скъпо и неоправдано е за мен. Вече ако си ларж това е друга бира.

Никем нет от както ги има си карат с това подобие на сайт и продават ако, кому е притрябвал конфигуратор.
 
Хора, не знам, но мисля, че всичко е възможно. Зависимостите са доста не това не означава, че не е възможно, има много работещи модули, не визирам само сайтовете за този вид продукти в БГ и те не ме интересуват, готово решение май наистина няма и няма как да има, затова се обръщам към Вас чрез този форум. Както казах имам виждането за моята система, просто трябва някой да се ангажира и направи.
Поздрави.
 
Ако нямаш няколко К лева според мен не почвай.
Не че няма да се намери ии някой за 50-700 лева ама и резултата ще е не това което си очаквал.
 
Здравей, мога да ти изработя сериозен модул, не е никак лесно, доста труд е. :) Особено ако е нещо което работи качествено, ако все пак искаш да ти изработя модула пиши на лично. @хейтър е прав, работата е доста голяма и си има своите тънкости, иска се опитна ръка да изработи модула.
Поздрави.
 

Горе