Регистиране на домейни

nortrant

Well-Known Member
има ли смисъл да регистрирам домейн .инфо напр. от godaddy срещу смс от 4.8лв. ?

има една такава фирма която го прави това ...
 
От: Регистиране на домейни

Това трябва сам да си го прецениш. Ако ти харесват инфо домейните има смисъл естествено. Ако не ти харесват - няма. :D
 
От: Регистиране на домейни

май не ме разбрахте ... :D

искам аз да предлагам тази услуга - регистране на домейн .инфо срещу смс /...

въпроса ми е от този смс от 4.80 мога ли да си избия парите и колко остават г/д ?
 
От: Регистиране на домейни

От смс 4.80 ти остават точно 2лв. 80ст е ддс-то, а 4 лева си ги делите ти и оператора. При курс 1,5 ти остават 1.33$ или печалба около 20-30 цента.
 
От: Регистиране на домейни

значи за да има смисъл трябва да се регистрират много домейни ? :(

поне да използвам темата да питам... да предположим че реша да направя това ... фирма трябва ли ми ? нещо данъци, това онова ? :p
 
От: Регистиране на домейни

има ли смисъл да регистрирам домейн .инфо напр. от godaddy срещу смс от 4.8лв. ?

има една такава фирма която го прави това ...
Ами честно да ти кажа и аз мислех да направя нещо такова но някъде прочртох,че да продаваш хостинг и домейн ти трабва да имаш регистрирана фирма.Ако имаш добре,но ако нямаш според мене неси заслужава,защото няма да можеш да избиеш парите по регистрацята на фирмиата и тн.Но несъм сигорен дали е точно така,но както си решиш за добре.
Поздрави.
 
От: От: Регистиране на домейни

значи за да има смисъл трябва да се регистрират много домейни ? :(

поне да използвам темата да питам... да предположим че реша да направя това ... фирма трябва ли ми ? нещо данъци, това онова ? :p
Това няма никаква преспектива. Ако ти купиш на клиента домейн от Годеди трябва да му предоставиш достъп до контролния панел на домейна. За целта трябва да направиш акаунт на всеки твой клиент в Годеди. След като клиента има достъп до акаунта си в Годеди, как ти ще му подновиш домейна? Щото аз примерно мога да си сменя паролата! Как ще ми влезеш в админ панела за да ми подновиш домейна а?
Еми няма как да стане. Твоят бизнес ще е да продаваш САМО НОВИ ДОМЕЙНИ! Е кажи ми къде е кирията. Всеки доставчик на домейни си търси клиенти с цел дългогодишно плащане на домейните. Твоята къде е? Ще намериш примерно 2000 клиента за 1 година които ще ги пратиш в годеди. Ще спечелиш 2000 х 0.20$ = 400$ за една година и това е!
 
От: Регистиране на домейни

Ти за първата година ще искаш 4.80 , а за втората ? Мисля че подновяването на домейн .инфо е в порядъка на 15 $(ако греша поправете ме), ще трябва доста смс-и да пратят за да си го подновят ;)
 
От: От: Регистиране на домейни

Това няма никаква преспектива. Ако ти купиш на клиента домейн от Годеди трябва да му предоставиш достъп до контролния панел на домейна. За целта трябва да направиш акаунт на всеки твой клиент в Годеди. След като клиента има достъп до акаунта си в Годеди, как ти ще му подновиш домейна? Щото аз примерно мога да си сменя паролата! Как ще ми влезеш в админ панела за да ми подновиш домейна а?
Точно преди няколко дни ми се налагаше да си регистирам домейн .инфо (тъй като пейпал акаунта ми не е верифициран , и не можех да си го регна от годеди)
Видях въпросната "фирма" , видях и че предлагат разплащане ч/з смс (което не ме устройваше) , и видя че предлагат и пейпал разплащане.
Ест. бях готов да платя ч/з пейпал , защото с смс-и много се набутваме.
Писах им в скайп , питах ги дали правят нов акаунт в годеди а отговора беше "вие си правите, и ви прехвърляме домейна ако искате"
 
От: От: Регистиране на домейни

Писах им в скайп , питах ги дали правят нов акаунт в годеди а отговора беше "вие си правите, и ви прехвърляме домейна ако искате"
:D Смятай колко са сериозни...
Кой нормален няма да иска да е собственик на домейна който си е купил?
 
От: Регистиране на домейни

добре, значи това с смс-ите май няма да стане ...

сега имам друг въпрос : какъв бюджет трябва да имаш за да станеш регистратор на домейн? (не само .инфо)

и с коя фирма трябва да се свържа и г/д те на колко дават домейните ?
 
От: Регистиране на домейни

Не мога да ти отговоря на върпоса конкретно, но ако искаш да станеш регистритор на домейни .bg трябва да дадеш 2000 евро първоначално.
От тях с 1,000 си предплатил домейни, които ще продадеш, с другите 1,000 просто си изгорял, ей така за честта да ги продаваш.
Получаваш цена от 35 лева на домейн за теб като регистратор.
 
От: Регистиране на домейни

Че то си е на далавера. Само мои домейни да регистрирам и подновявам на 35лв/година е супер цена.
 
От: Регистиране на домейни

Не мога да ти отговоря на върпоса конкретно, но ако искаш да станеш регистритор на домейни .bg трябва да дадеш 2000 евро първоначално.
От тях с 1,000 си предплатил домейни, които ще продадеш, с другите 1,000 просто си изгорял, ей така за честта да ги продаваш.
Получаваш цена от 35 лева на домейн за теб като регистратор.

.bg е абсурд :D

говорех за другите, по-обикновените(.ком,.нет,.орг и т.н.)
 
От: Регистиране на домейни

Потърси в Google за domain reseller.

Ето някои по-важни резултати:

http://www.enom.com/resellers/
http://www.wildwestdomains.com/ (това са GoDaddy - вж. NoDaddy.com за повече информация защо не трябва да се ползват)
resellerclub.com

С тези май няма нужда да си фирма за да продаваш домейни, защото в същност те ги продават, а ти получаваш комисионна (или поне така беше като им четох рекламата преди време):

http://www.resellerspanel.com/

Аз си мислех да предлагам услуга "(почти) анонимно регистриране на домейни" (в същност не аз, а юридическо лице в подходяща държава - българско лице не може да предлага такива услуги на българи), но май няма много файда. Клиентите гледат евтиното и се лъжат от ниските цени на GoDaddy с купони и промоции.

Освен това вече има много продавачи на такива "анонимни" домейни:
http://www.yohost.org/anonymousdomain.html - $19.99
http://www.katzglobal.com/hosting/anonymous-domains.html - $17.95
290 резултата от Google - препродават услугите на ResellerClub.com (по-изгодно е да ползвате посредниците в някои случаи)

Помисли дали можеш да предложиш на клиента нещо, което другите не могат. Ако не можеш - по-добре се откажи. Защото конкуренцията е голяма. Това с плащането чрез SMS не е добра идея, защото твърде голяма част от сумата се губи при посредника. И вече повечето хора имат банкови карти и не е сложно да ги ползват.

Най-сериозният проблем с продажбите на домейни е ниската цена и невъзможността за слагане на голям процент печалба. Примерно купуваш домейните от ResellerClub за 9.99 (в същност около 10.27, защото имат 2.7% такса при плащането с дебитна карта). На каква цена да ги продаваш за да ги купят? GoDaddy ги продава за $7.49 с подходящ купон при първоначална регистрация. Какво повече ще предложиш в замяна на по-високата цена? По-удобен начин на плащане? По-добра защита на личните данни?
 
Последно редактирано от модератор:
От: Регистиране на домейни

явно и от това няма да забогатея ....:wink: :wink:

happyslacker, мерси за изерпателния отговор ! :)
 
От: Регистиране на домейни

да, само домейни не става ... трябва поне и хостинг от което да се печели главно а от домейните ...
 

Горе