Регистрация на Онлайн Магазин, Използващ Shopify и PayPal Express

regalious3020

New Member
Здравейте!

Ще бъда възможно най-кратък с описанието на бизнеса си и въпросите си. Художник съм и се занимавам главно с рисуване на дрехи. След като изградих добро онлайн следване в социалните мрежи реших, че е време да си отворя ЕООД и, разбира се, уебсайт. В момента имам регистрирана фирма, ДДС регистрация, уебсайтът ми е изцяло готов (само трябва да се премахне password страницата) и съм готов да отварям онлайн вратите, но единственото нещо, което в момента ме забавя е онлайн регистрацията на магазин в НАП. Сайтът ми е изцяло изграден и поддържан от Shopify и като платежна опция искам да използвам PayPal Express Checkout. От счетоводителите, които досега ми помагаха с всичко, започнах да получавам въпроси от сорта на "Пейпал виртуален ПОС ли е? Имате ли номер на платежната PayPal сметка" и подобни, свързани с доколкото разбирам главно с точка 7.2.1 от въпросната онлайн декларация на НАП. За жалост се опитах да открия други счетоводители онлайн, които да имат опит с регистрирането на сайт като моя (Shopify сайт с PayPal Express Checkout не би трябвало да е рядко явление, нали?) но след 3 дена търсене се озовах в този форум, търсещ помощ!

Ако някой има опит с регистрирането на подобен сайт моля да съдейства! В момента седя с принтираната декларация до мен, която трябва да изпратя попълнена на счетоводителя ми и гледам като гръмнат. :oops:
 

Горе