Регистрация на домейн и пренасочване към друг

Impxm

New Member
Здравейте на всички. Нов съм във форума, но мисля че тук мога да получа много адекватни решения на евентуални казуси в главата ми. Предварително ще помоля да ме извините ако имам някакви пропуски в техническите неща. Човек се учи докато живее. Та накратко .
Имам закупен domain.com. Ако пусна сайт на български език потребителя ще зарежда този domain.com и ще вижда българска езикова версия, както смятам да е. Но ако потребител от америка или англия отвори сайта искам да вижда английска версия. Същото се отнася за всяка друга държава.
Примери:
Клиент Румъния отвори domain.com искам да го праща към domain.ro
Клиент Гърция отвори domain.com искам да го праща към domain.gr
И така нататък с всяка друга държава.
Обърква ме тук в България. Да купувам ли domain.bg , него ли да пусна видим за България в социалните мрежи?
Сайта ще засича кой от коя държава влиза и директно ще го препраща на съответната езикова версия с .gr , .ro и т.н.

Благодаря
 
Последно редактирано:
Не е ли по добре папки за всеки език domain.com/en
domain.com/es
domain.com/gr

Или поддомейни

en.domain.com
es.domain.com
gr.domain.com

По принцип "държавните" домейни не са от най-евтините, да не говорим, че някъде имат и условие да си гражданин на съответната държава.
 
Не е ли по добре папки за всеки език domain.com/en
domain.com/es
domain.com/gr

Или поддомейни

en.domain.com
es.domain.com
gr.domain.com

По принцип "държавните" домейни не са от най-евтините, да не говорим, че някъде имат и условие да си гражданин на съответната държава.
Желанието ми е да са отделни домейни. Но проблема ми е, както писах, България.
 
Не знам.
Само ти си знаеш идеята да разграничаваш потребителите според локацията им.

Ако е само за различен език, според мен няма смисъл.

Аз например съм в Гермния и много се изнервям като отворя някой сайт и принудително ме прехвърли в немската версия.
Има някой по-културни сайтове и ме питат дали случаааайно не искам да вляза в немската версия.
А има и такива, които не мислят вместо мен и ми показват това, което наистина искам да видя :D

Иначе домейните може да си ги купиш, но по скоро да ти носят трафик от директен хит.
Например отварям domain.ro и ми зарежда domein.com като ме пита дали случайно не искам да разгледам съдържанието на румънски.
Същото може да прави, ако потребителя е с румънско IP, но това не означава, че на 100% е румънец.

Варианти много.
 
Не знам.
Само ти си знаеш идеята да разграничаваш потребителите според локацията им.

Ако е само за различен език, според мен няма смисъл.

Аз например съм в Гермния и много се изнервям като отворя някой сайт и принудително ме прехвърли в немската версия.
Има някой по-културни сайтове и ме питат дали случаааайно не искам да вляза в немската версия.
А има и такива, които не мислят вместо мен и ми показват това, което наистина искам да видя :D

Иначе домейните може да си ги купиш, но по скоро да ти носят трафик от директен хит.
Например отварям domain.ro и ми зарежда domein.com като ме пита дали случайно не искам да разгледам съдържанието на румънски.
Същото може да прави, ако потребителя е с румънско IP, но това не означава, че на 100% е румънец.

Варианти много.
Да има резон в това , което казваш.
А от към SEO - има ли значение кой медот се използва? И респективно кой е най-удачен?
 
Да има резон в това , което казваш.
А от към SEO - има ли значение кой медот се използва? И респективно кой е най-удачен?
Не моем и дадем съвет.
Предполагам SEO за всеки домейн/език отделно.


Тука има инфо за редиректването.
 
С различни домейни ще можеш по различен начин да ги оптимизираш - всеки пазар и локация си имат своите специфики, но разбира се пак отиваме на "ако можеш да си го позволиш"
 
С различни домейни ще можеш по различен начин да ги оптимизираш - всеки пазар и локация си имат своите специфики, но разбира се пак отиваме на "ако можеш да си го позволиш"
Благодаря. Такива ще са стъпките, то е ясно. Въпроса ми бе по-скоро за българския пазар и domain.com
 
Аз пък ще ти кажа че си вкарваш автогол с различните домейни.. взимаш един .ком домейн бранд и както казаха правиш .. домейн.ком/ро примерно .. ( вариант да закупиш домейните домейн.ро пак е в сила но ще ги пренасочваш към домейн.ком )

защо казвам че е така.. защото домейн.ком ще има богато съдържание което е важно за оптимизация в търсачките.. отделно за всеки домейн ще ти трябва линк билдинг качествен .. представи си 5 сайта 5 държави и колко пари трябва хвърлиш.. Ако вложиш всички тези пари в домейн.ком ще имаш по голям успех , като ще се класираш 100 процента по добре .. + 1 е да подържаш 1 сайта , друго е 5 сайта примерно Л:)
 

Горе