Регистрация на марка за България и ЕВРОПА..

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Някой да е минал процедура по регистрация на марка за България и Европа? на кой услугите сте ползвали? колко пари струва? Колко време се чака? Вие ли проучвахте предварително или проучваха от някаква фирма или някакъв адвокат?
 
Здравейте, devilx,

Правил съм проекти за запазени марки със специалист - адвокат по интелектуална собственост. Аз създавам името на бранда и управлявам създаването на логото от дизайнер(и). Адвокатът консултира процеса на създаването, и прави регистрацията.

Процесът е: 1. Регистрация на словна марка (името) в България. 2. Регистрация на словна марка в Европа.

Ако искате, пишете ми на лично съобщение за още информация.
 
адв. Диана Димитрова
0888 369 889.
www.linkedin.com/in/diana-dimitrova-IP-lawyer
[email protected]

По спомен около 500лв. хонорар за адвокат + около 1000лв. за патентното, точната сума зависи от това в колко класа си регистрираш марката и дали е за БГ или за ЕС.
Диана е доста отзивчива и каквито въпроси имаш - ще отговори.

Чака се около 6 месеца - патентното просто са комунисти, които работят бавно.
 
адв. Диана Димитрова
0888 369 889.
www.linkedin.com/in/diana-dimitrova-IP-lawyer
[email protected]

По спомен около 500лв. хонорар за адвокат + около 1000лв. за патентното, точната сума зависи от това в колко класа си регистрираш марката и дали е за БГ или за ЕС.
Диана е доста отзивчива и каквито въпроси имаш - ще отговори.

Чака се около 6 месеца - патентното просто са комунисти, които работят бавно.
Благодаря

Най вече ме интересува дали връщат парите ако се откаже да се патентова това което искам?
 
Патент върху изделие/продукт и търговска марка са две съвсем различни неща.
Първо изясни със себе си какво точно искаш да правиш и оттам вече можеш на горепосочения адвокат да си зададеш въпросите.
 
Кражба на премиум домейн ли си намислил или защита на такъв си решил да правиш с търговската марка?
 
Кражба на премиум домейн ли си намислил или защита на такъв си решил да правиш с търговската марка
Има един герой от детски филмчета и искам да мога да продавам името свободно.. но има в Европа търговски марки с това има около 30 броя всички ползват същото име и затова се чудя дали ще приемат или не.. като ще е само словно, без фигуративно.. не е от героите на дисни ...
 

Горе