Регистрация на фирма в САЩ

От: Фирма в щатите

За да не отварям друга тема,може тази да я направим важна и тук да фигурира всичко необходимо за започване на бизнес в щатите.Ето например всички разбраха как бързо и лесно да направим фирма.Започнах да контактувам с производителите и всички ми казват че ще работят с мен,само да им дам номера си на лиценза,номера си за препродавач и номера на кредитната си карта.
Адвокатите от Валис ми казаха че не знаят да има нужда от лицензен номер и съответно аз започнах да търся на други места.За мърчан акунта четох как някакъв англичанин се опитал да си направи в щатите и го въртяли един месец и накрая му казали че трябва да дойде лично да подпише.Отделно че за банковата сметка ми искат номер в щатите и аз си купих от Скайп.Да видим дали ще стане с него.Подадох си документите на две места и чакам да видя какво ще стане.Моля ако някой му е ясно къде със сигурност стават тези неща да сподели тук.Ето аз например подадох за мърчан акаунт тука:merchantaccountforum.com/international_merchant_account.html
и за лицензите тука:businessnameusa.com/articles/2006/how_to_get_a_resellers_permit.htm
 
От: Фирма в щатите

Започнах да контактувам с производителите и всички ми казват че ще работят с мен,само да им дам номера си на лиценза,номера си за препродавач и номера на кредитната си карта.

Какви са тези бюрократщини? Даже и в България няма такива глупости...

Адвокатите от Валис ми казаха че не знаят да има нужда от лицензен номер и съответно аз започнах да търся на други места.

Може би наистина няма и тези, които ти искат тези неща явно искат да те изгонят.

И за какво ти е фирма в САЩ? Можеш спокойно да продаваш на американски клиенти като ползваш фирма в друга държава - например Индия или Британските Вирджински острови.
 
От: Фирма в щатите

Така е мога също да отворя и бутка за вестници пред блока:)А сега някой ако може да да каже нещо по мойте въпроси нека да сподели.Благодаря предварително
 
От: Фирма в щатите

За да не отварям друга тема,може тази да я направим важна и тук да фигурира всичко необходимо за започване на бизнес в щатите.Ето например всички разбраха как бързо и лесно да направим фирма.Започнах да контактувам с производителите и всички ми казват че ще работят с мен,само да им дам номера си на лиценза,номера си за препродавач и номера на кредитната си карта.
Адвокатите от Валис ми казаха че не знаят да има нужда от лицензен номер и съответно аз започнах да търся на други места.За мърчан акунта четох как някакъв англичанин се опитал да си направи в щатите и го въртяли един месец и накрая му казали че трябва да дойде лично да подпише.Отделно че за банковата сметка ми искат номер в щатите и аз си купих от Скайп.Да видим дали ще стане с него.Подадох си документите на две места и чакам да видя какво ще стане.Моля ако някой му е ясно къде със сигурност стават тези неща да сподели тук.Ето аз например подадох за мърчан акаунт тука:merchantaccountforum.com/international_merchant_account.html
и за лицензите тука:businessnameusa.com/articles/2006/how_to_get_a_resellers_permit.htm

здравей Иво,

следя с интерс темата. радвам се, че си успял да си направиш фирма. може ли да споделиш в коя банка ще ти е сметката и дали от валис ти искат пари за нея.
 
От: Фирма в щатите

От валис не искат да я направят без да се свържат с наш банкер тука.Подал съм на посоченти две места горе за банков акаунт и за лиценз.Писаха ми че ще се свържат с мен и чакам.От другия адрес ми писаха да платя по 80 дплара за лиценз и номер за препродавач и сега чакам да видя какво ще стане след като платих.
 
От: Фирма в щатите

Иначе всяка банка там която работи с виза предлага мърчан акаунт,само дето не са им ясни условията и не се знае дали ще те накарат да отидеш да подпишеш лично след като им попълниш онлайн формата и платиш.Четох че най правилния начин бил да пратиш 50 долара до някоя банка и да им кажеш че просто искаш да си ги депозираш при тях.После им казаваш,че вече имаш сметка открита и просто към нея да ти добавят и мърчан акаунт.Ама първо ще изчакам до утре да видя какво ще ми кажат.
 
От: Фирма в щатите

Скоро и аз открих офшарна фирма в Seychelles. Но за банковата сметка искаха 2000 евро депозит и внасих. Началото казаха 500-600 долара. Да имаш предвид за депозит. Гадното плащаш всичко за фирма и сметката като не внасиш депозита може да отиде парите които си платила за банковата сметка.
 
От: Фирма в щатите

С банковата сметка ми се оказа почти невъзможно за съжеление.Свързах се с една счетоводна фирма и те ми казаха,че ако намеря приятел там с телефон,SSN номер и шофьорска книжка,ще ми направят сметка а той ще има същите права,каквито са на фирмата.Незнам защо тази идея не ми допадна много.В момента подадох документи за сейшелските острови.Няма да ползвам пейпал и това е.
 
От: Фирма в щатите

Най сетне си направих Банкова сметка в щатите.Направиха ми я от сайта на eban24.com .Сметката ти я правят безплатно и ти изпращат кредитната карта пак безплатно,но за да е активна трябва да подържаш минимален баланс 1000 долара.Бях платил и на един сайт да ми кажат как да си направя сметка.Взеха ми 70 евро за ето този линк http:// www . firstrade . com/ .Първоначално си исках парите обратно,но те много настояха да опитам първо и тогава да си ги искам.Аз пробвах с документите които имам и от него сайт ми казаха че с тези дозкументи могат да ми направят фирмена сметка,лична без SSN не можели.Както не можех да си направя сметка в щатите се оказах с 2 :)С тези сметки обаче не може да имате мърчан акаунт.Дадоха ми кредитна карта,имам електронно банкиране,но за да се получи превод по сметката,трябва да пишеш SWIFT,който при мърчан акаунта няма как да се вписва.
 
Последно редактирано:
От: От: Фирма в щатите

Здравейте, отдавна следя фоума но не съм писал, до сега.
Въпросът ми е: За какво ви е фирма в щатите ако искате да правите дропшип бизнес?

Приятелю, само с писане не става, иска и четене. Прочети от началото темата за dropshipping-a в този форум. Там има хора като e-business, Които от години си изкарват хляба с този бизнес и подробно обясняват какво точно е дропшипинг, защото на теб и това не ти е ясно, защо ти трябва фирма в САЩ, ако искаш да продаваш там и много други подробности. Не чакай някой да ти смели всичко и да ти го налее в главата, не става така:)
 
От: Фирма в щатите

Гледам, че данъците в Делауеър са скромни (по-малки от 10-те процента в България):

-- No tax on the first $2,000
-- 2.2 percent on taxable income between $2,000 and $5,000
-- 3.9 percent on taxable income between $5,001 and $10,000
-- 4.8 percent on taxable income between $10,001 and $20,000
-- 5.2 percent on taxable income between $20,001 and $25,000
-- 5.55 percent on taxable income between $25,001 and $60,000
-- 5.95 percent on taxable income over $60,000.

Ако правилно съм разбрал, фирмите, които се занимават с dropshipping в САЩ (или работят с американски фирми като Google Inc, Clickbank и др.) и са регистрирани в Делауеър ще плащат тези данъци. За да не се плащат обаче, може ли разходите на фирмата да се нагласят колкото приходите и по този начин данъците да се плащат само в България, а не и на двете места (напр. $10 000 приходи, $10 000 от тях собственикът на фирмата си ги получава като възнаграждение за това, че е управлявал фирмата и после тези $10 000 се облагат с данъци в България като доход на физическо лице)?
 
От: Фирма в щатите

Гледам, че данъците в Делауеър са скромни (по-малки от 10-те процента в България):



Ако правилно съм разбрал, фирмите, които се занимават с dropshipping в САЩ (или работят с американски фирми като Google Inc, Clickbank и др.) и са регистрирани в Делауеър ще плащат тези данъци. За да не се плащат обаче, може ли разходите на фирмата да се нагласят колкото приходите и по този начин данъците да се плащат само в България, а не и на двете места (напр. $10 000 приходи, $10 000 от тях собственикът на фирмата си ги получава като възнаграждение за това, че е управлявал фирмата и после тези $10 000 се облагат с данъци в България като доход на физическо лице)?


Не може да има двойно облагане,погледни тук:http://www.bizkonsult.net/_Spogodba.html
 
От: Фирма в щатите

Невъзможността за двойно данъчно облагане аз го разбирам така: не е възможно фирмата или физическото лице да плати данъци за едни и същи приходи и в двете държави. Обаче това не изключва възможността данъците на фирмата да се плащат в САЩ, а данъците на физическото лице да се плащат в България (при това положение фирмата няма да плаща данъци в България, а физическото лице - в САЩ).

Ако е възможно физическото лице да си плати данъците в САЩ (по-малко от 5.95 процента) вместо в България (10%) би било добре, обаче това не вярвам да е позволено (ако физическото лице живее в България и никога не е ходило в САЩ).
 
От: Фирма в щатите

А защо мислиш че данъкът на физическото лице в БГ е 10%
 
От: Фирма в щатите

Защото така пише в "Закон за данъците върху доходите на физическите лица". Освен този данък и има и още данъци, които обаче ги наричат "осигуровки" (но пак са данъци, защото ги плащаш на държавата, нямаш право да не ги плащаш и зависят от приходите ти). В някои случаи може и ДДС да дължи - наскоро промениха закона и е голяма каша - чета и почти нищо не разбирам.

Обикновено сумата от данъците върху доходите, осигуровките и другите данъци (данък за това, че притежаваш недвижимо имущество и автомобил, данък за това, че изхвърляш боклук и т.н.) се нарича данъчна тежест (за да не се бърка с данъците върху доходите).
 
От: Firma za Affiliate?

Zdraveite :)

Moq "target market" e v USA, v momenta sum v Bulgaria.

Kakva firma shte e preporu4itelna za da se legalizira biznesa v Bulgaria?
Firma v USA nqmam!

Znaete li dali shtq trqbva da otvqrqm firma v Bulgaria za da izvurshvam deinostta kato affiliate? Poneje tiq dohodi trqbva da se vodqt nqkude, vuzosnova na turgovskiq zakon.

Malko e stranno poneje biznessa mi e v Internet, i klientite mi sa Amerikanci za da imam Bulgarska firma nad taq deinost.

Kato 4e li EOOD e nai-pohodqshta za Internet Businessa, spored razuznavaniqta mi po toq vapros.

Iskam da znam dali ima drugi kato men, v podobna situaciq?

Blagodarq :)
 
От: Фирма в щатите

Ако не си на трудов договор ще трябва да регистрираш фирма, през която да минават парите, защото алтернативата да се регистрираш като самоосигуряващ се е невъзможна без да извършиш измама (изискванията за тази регистрация са неизпълними на практика - питай в агенцията по вписванията ако не вярваш - ще ти кажат, че трябва да им представиш подписан договор и диплома).

Най-добре си намери счетоводител, ако решиш да плащаш данъци и осигуровки, защото иначе ще имаш много глоби.

Разбира се не давам гаранция за написаното - не съм счетоводител.
 

Горе