Регистрация по ЗДДС

Hverdog

New Member
Здравейте и ЧНГ!
Наскоро създадох блог, в който пуснах реклами от Гугъл. Реших да регистрирам доходите си от там, но след посещение в НАП, се установи че регистрацията по зддс за физическо лице се налага да бъде по електронен път.

Въпросът ми е - От къде, как и по какъв начин се прави това?
Благодаря предварително :)
 
приходите покриват ли ти поне разходите като ще минаваш по ддс
 
Защо се бутате между шамарите зорлян да давате пари ? Вземай си плащането от WU и си харчи парите, чак фирма да откриваш за адсенс тя загубена работа.

Особено като се има впредвид, че от Гугъл може да ти резнат акаунта всеки момент и когато си поискат, това е в правилата им и ти няма какво да направиш.
 
Ще се включа на бързо и аз...
Говори със счетоводител, за да е всичко точно трябва да се направи фирма ( ЕООД ) и да се регистрира по ДДС / Добрата новина е че няма да дължиш ДДС но другите данъци си остават ( Регистрацията е 3ДДС е задължителна - нищо, че нямаш 50к ), както и поддръжката на тази фирма, осигуровките ако не те осигуряват на друго място на макс, такста на счетоводителя и така..
Отделно фирмена сметка / таксите там
Курса е кофти, но всичко става много автоматизирано и не се занимаваш да ходиш някъде...
Легален доход

Не знам какви пари правиш, но добре си направи сметката - Успех
Ако се решиш да продаваш, пиши ми
 
Защо се бутате между шамарите зорлян да давате пари ? Вземай си плащането от WU и си харчи парите, чак фирма да откриваш за адсенс тя загубена работа.

Особено като се има впредвид, че от Гугъл може да ти резнат акаунта всеки момент и когато си поискат, това е в правилата им и ти няма какво да направиш.
Защото мисли дългосрочно, затова !
Защото е решил/решила, че в това има смисъл и си заслужава !
Поздравявам го/я, както и всички , които влагат сили и енергия онлайн предприемачеството да е На светло !
 
Защото мисли дългосрочно, затова !
Защото е решил/решила, че в това има смисъл и си заслужава !
Поздравявам го/я, както и всички , които влагат сили и енергия онлайн предприемачеството да е На светло !
Погрешно е, с идващата революция на крипто валутите всичко ще потъне в тъмната страна на мрежата.
 
Последно редактирано:
Здравейте и ЧНГ!
Наскоро създадох блог, в който пуснах реклами от Гугъл. Реших да регистрирам доходите си от там, но след посещение в НАП, се установи че регистрацията по зддс за физическо лице се налага да бъде по електронен път.

Въпросът ми е - От къде, как и по какъв начин се прави това?
Благодаря предварително :)

Не прави грешката да се регистрираш по ДДС като физическо лице, негативите са адски много. Направи една консултация със счетоводител за да ти ги обясни.
Отделно, ЕООД с 2 лева капитал може да регистрираш за около 300-400 лева без проблем.
Много счетоводители предлагат и еднократно осчетоводяване веднъж в годината и не струва скъпо.
 
Защото мисли дългосрочно, затова !
Защото е решил/решила, че в това има смисъл и си заслужава !
Поздравявам го/я, както и всички , които влагат сили и енергия онлайн предприемачеството да е На светло !
Адсенс и дългосрочно са 2 несъвместими понятия. В правилата им изрично е упоменато, че могат да спрат акаунта ти по тяхно усмотрение.

Да влагаш пари в нещо толкова несигурно, да се регистрираш по ДДС и т.н. е лудост за мен, може би защото съм го изпитал, сапунисвали са ме от Адсенс с 4 цифрена сума, не защото нямам фирма , а защото така са решили и обяснения не се дават.

Не става въпрос да си на светло или на тъмно, просто тия маневри са излишни.
 
Адсенс и дългосрочно са 2 несъвместими понятия. В правилата им изрично е упоменато, че могат да спрат акаунта ти по тяхно усмотрение.

Да влагаш пари в нещо толкова несигурно, да се регистрираш по ДДС и т.н. е лудост за мен, може би защото съм го изпитал, сапунисвали са ме от Адсенс с 4 цифрена сума, не защото нямам фирма , а защото така са решили и обяснения не се дават.

Не става въпрос да си на светло или на тъмно, просто тия маневри са излишни.
Днес ще продава на АдСенс, утре на други. Бизнес модела е такъв.
 

Горе