Регистриране на фирми в България от чужденец.

LightNight

New Member
Здравейте, скоро четох една тема за регистриране на фирми от българин, но за чужденци. Става въпрос за чужденци (примерно от Русия) които нямат право да изнасят стоки за някои държави, поне такава е една от многото причини, поради които чужденците искат български фирми, бягане от ДДС и разни такива. Човека беше описал подробно, как примерно си предлага услугите за регистриране на фирми в България и съответно им казва определена цена за услугата. След което въпросният човек, отива при адвокат и той му свършва работата за определена сума (да кажем 200-500 лв.), отваряне на сметка в определена банка и т.н. всичко се заплаща от чужденеца. Въпроса ми е как аджаба, този човек регистрира фирма на чужденец, без самият чужденец да присъства, без подпис. Само със снимана лична карта и т.н. , още по абсурдно ми звучи, отваряне на сметка на чужденец, без той да присъства. Не съм запознат напълно със закона и как точно се действа при регистриране на фирми за чужденци. Интересно ми е да получа компетентни отговори. :wink:
 
От: Регистриране на фирми в България от чужденец.

Няма никаква разлика дали собственика на капитала /т.е. на фирмата/ е български гражданин, или чужд. Заверява се нотариално само подписа на Управителя на фирмата. Ако той /Управителя/ се намира в момента в България - няма никакви проблеми, отиваш при кой да е нотариус, заверката е 6 лева. Всички останали документи собственика на фирмата /чуждия гражданин/ може да ти ги прати подписани по пощата. И воала - фирмата е готова. Разбира се, никой нормален адвокат не би пуснал в ТР документи, които не са подписани пред него. С банковите сметки е по-сложно. Булбанк например иска личното присъствие на собствениците на фирмата /Чужденците/. За други банки скоро не съм проверявал как е.
 
От: Регистриране на фирми в България от чужденец.

е как се прави офшорна фирма, с пълномощни на адвокати(обикновено)...
 

Горе