Регулиращ орган

От: Регулиращ орган

Когато някой циганин извърши телефонна измама чрез предплатена карта на МТЕЛ полицията търси измамника или съди мобилния оператор? Когато си отговориш на този въпрос ще ти стане ясно каква е отговорността на хостинг компанията за съдържанието на сайтове, качени от нейни клиенти.
 
Субект е регистрирал домейн на фалшиво име, но с реална е-поща и телефон. Компанията за домейна е българска, компанията за хостинга е същата. Субектът, чрез своята страница разпространява клеветническа информация, която вече бе определена от съда като такава. Нужно е да заведа дело срещу лицето, но няма публична реална информация, че той е собственика. Изхождайки, че компанията е допуснала незаконно регистриране на домейн на фалшиво име и е допуснала наличието на такова съдържание, кой носи отговорност? Може ли компанията доставчик да понесе отговорност, заедно с лицето? Кой е регулаторния орган, който може да санкционира компанията? Може ли някой орган да изиска от компанията да разкрие самоличността на собственика? ICANN могат ли да предприемат действия срещу компанията, изхождайки от това, че тя е допуснала лице да регистрира домейн с нереални данни?

Благодаря Ви, предварително!


следващия път ще се регистриа .тк домейн който е напълно безплатен и не иска нищо за регистрация освен безплатна поща ...

аз си мисля че по евтино и с по малко нерви ще излезе да се направи контра сайт че сайт х е лъжец да се оптимизира събмитне за името на сайта с клевеите

или като опровержение с името на сайта където се доказва защо е лъжец и клевети ама вие си знаете...
 
От: Регулиращ орган

След като имате съдебно решение, че има клевета, и хостинга е под българска юрисдикция, съда не постанови ли да се спре клеветата, тоест сайта. Собственика на сайта е без значение относно спирането на клеветата. Той е от значение за получаване на персонална вменяемост на вина. Но съда може да спре клеветата, без да е осъдил клеветящия. Това са две различни неща.
Давам пример: Управлявам чужда собственост автомобил, който е технически неизправен. КАТ ме наказва за управляване на технически неизправен автомобил, а наказва собственика със спиране на автомобила от движение.
Относно хостването наскоро го писах: Не можете да държите отговорен шофьор на такси, че клиента, който вози, крещи от прозореца на таксито някакви думи.
След като сте били на съд вече, ми се струва, че бадева сте плащали на адвокат.
 
От: Регулиращ орган

А ако има privacy какво правиш?
Писал ли си му мейл да го помолиш да махне новината. Дай да видим за какво става въпрос ... по-лесно ще е ...
Ама като гледам какви неща се пишат по жълтите вестници и никой нищо не им прави ... ти е малко загубена каузата ...
Пишеш големи глупости обаче, да санкционирал компанията ... ахахаха :)) Само .бг изискват лични документи при покупка.
 
От: Регулиращ орган

старо и нерелативно, моля извинете.
 
Последно редактирано:
добре де вие опитахте ли се да се свържете с хостинга и компанията регистрирала домейна?

ако не сте още - свържете се с молба за съдействие за сваляне на съдържанието

ако ви откажат или държите да осъдите автора на съдържанието заведете дело за клевета

ако го спечелите съдът ще постанови хостинга и домейн регистратора да ви предоставят данни за платеца на домейна и хостинга

след това вече си имате пича, който ви е очернил


за хуиза - противоречи на правилата на ИКАНН но не е незаконно. Домейнът може да бъде отнет от лицето, което се разпорежда с него ако то не успее да докаже собствеността т.е. ако е вкарал фалшиви данни.

Най-разумно е да се консултирате с адвокат.
Най-разумно е да търсите съдействието на хостинга и домейна, а не да се чудите как да ги накиснете и тях. Принципно те нямат вина, че някакъв пезевенг е регистрирал домейн и вътре е писал, че Пенка е пъпчива.

На ваше място бих си степенувал приоритетите: Кое е по-важно?
а) да свалите сайта
б) да накажете автора

ако е а) по-добре опитайте да си комуникирате с хостинга и домейн регистратора и да помолите за съдействие. Много е вероятно сайтът да бъде свален до дни.

ако е б) консултирайте се с адвокат, заведете си дело обаче трябва да приемете мисълта, че съдържанието може да остане в интернет докато не получите съдебно решение

Конкретно на въпросите:

- Може ли компанията доставчик да понесе отговорност, заедно с лицето? - не, лицето декларира истинността на данните т.е. регистраторът е от страната на излъганите също

- Кой е регулаторния орган, който може да санкционира компанията? Чеките сега - вие виновника ли търсите или просто се опитвате да ловите вещици?

- Може ли някой орган да изиска от компанията да разкрие самоличността на собственика? - да, може - съдът

- ICANN могат ли да предприемат действия срещу компанията, изхождайки от това, че тя е допуснала лице да регистрира домейн с нереални данни? - вж първи въпрос

Има един момент, който аз не разбирам - какво толкова сте се наострили срещу регистратора на домейна? Ако сте говорили с тях и са ви отказали да ви дадат някаква информация е абсолютно нормално. Представете си аз да ви звънна по телефона и да ви кажа да ми дадете данните на клиента ви по фактура номер ... просто щото ми е направил нещо си? Оставете емоциите и разсъждавайте трезво - дори някой от домейн регистратора да е минал границата на добрия тон в разговора си с вас виновникът е друг. Разсейвате се и се отдалечавате от целта - да махнете информацията от мрежата

М др във форума си говорим на ти и се стараем да поддържаме топли отношения помежду си, особено когато имаме нужда от помощ. Намеквам, че "опитите да отговорите", "някой който да е наясно с материята" могат да се изтълкуват и по друг начин
 
От: Регулиращ орган

Да вземе да се обърне към Барак Обама и VI Американски флот, какво ще се занимава с ИКАНН! Един самолетоносач, смятам, че ще е напълно достатъчен. :D
След като български съд
БГкорп каза:
чрез своята страница разпространява клеветническа информация, която вече бе определена от съда като такава.
не му е достатъчен, как можем ние да помогнем?
Явно си е наумил да затрие хост компанията и това е!
Но според мен, единственото условие за успешно затриване, е да се открият достатъчно петролни залежи на сървърите на хост компанията...
 
От: Регулиращ орган

Аз не виждам проблема?

отиваш в полицията и подаваш жалба за извършено престъпление от НЕИЗВЕСТЕН ИЗВЪРШИТЕЛ ?

нищо повече не се иска от теб - те вече ще те викат когато им трябваш!
като го разкрият завеждаш иск!

Какво повече е нужно.
 
От: Регулиращ орган

Благодаря Ви за отговорите. Идеята е следната - не можеш да заведеш дело срещу фалшиво име, а реалната фирма собственик и нейния притежател не могат да бъдат осъдени, докато съдът не поиска от хостинг компанията да разкрие името на фирмата, която е истински собственик.

Трябва да се води война с жълтата преса, не можем да се оставяме така. Благодаря Ви!


отиваш в полицията и подаваш жалба за извършено престъпление от НЕИЗВЕСТЕН ИЗВЪРШИТЕЛ ?


НЕ Е ТВОЯ РАБОТА ДА ГО РАЗКРИВАШ - ОСТАВИ ТОВА НА ТИЯ ДЕТО ПАПКАТ ЗАПЛАТИ И НЕ ПШЛАЩАТ ОСИГУРОВКИ!

дело не можеш - но можеш да подадеш сигнал в полицията за престъпление - или бъркам?
 
От: Регулиращ орган

За 5 лв. дори да заведе измамника в управлението, онзи да си признае доброволно и да бъде образувано дело пак няма да стане нищо, защото прокуратурата ще прекрати делото заради прекалено ниската сума. Това се прави, защото съдебната система няма капацитет да обръща внимание на хора, които се съдят за 5 лв.
 
От: Регулиращ орган

Трудна работа. Наскоро ми писа някакъв с "Заповед" да сваля "новина" от един мой сайт. Новината е събмитната от потребител който пуска новини в сайта. Същата "новина" я има в още 1000 бг сайтове (някои от които водещи новинарски сайтове) и даже по бтв и нова се коментираше тази "новина". Та въпросния заповядваше да съм свалил новината защото накърнявала фирмата и не съм им давал право на отговор да опровергаят. Еми дадох им право на отговор и им написах да сменят тона. От тогава не са ми писали повече (3 месеца минаха). Пробвай да пишеш първо на хостинга и се надявай.
 

Горе