Редирект на index.php към началната за Pligg

zaekyt

Member
Имам следния глупав проблем със сайта за игрите от подписа, който е на Pligg (много смотан CMS, особено откъм SEO, както разбирам повече с всеки изминал ден). Искам да направя стандартния редирект на index.php към главната, за да няма дублирано съдържание. Обаче като копирах стандартните 2 реда код в htaccess и се оказа че... адресите на категориите ми се образуват ей така:

/index.php?category=игри-с-карти

И съответно всички се прецакаха :)

Как да го направя редиректа, така че всичко да е наред?

Логично ми се видя

redirect 301 /index.php ht.tp://igraigri.net

Само че става редирект лууп... :(

Така че май ще опра до вашата помощ (пак) :)
 
Последно редактирано:
От: Редирект на index.php към началната за Pligg

Ами още веднъж предупреждавам, който държи на SEO и иска проекта му да има повече пътища за развитие, да не използва Pligg!

Повечето модули за Плиг освен това са платени, даже и такива основни като например анти-спам модул.

Въпросът ми накратко се формулира така:

Искам да направя редирект на site.com/index.php към site.com

но не използвайки стандартното:
RewriteCond %{THE_REQUEST} /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ / [R=301,L]

защото то редиректва всички URL, което почват с index.php, а аз искам само и единствено index.php...
 
От: Редирект на index.php към началната за Pligg

Bratle neshto ne moga da ti razbera mai vyprosa, no ako ot site.com/index.php prenasochvash kym site.php nqma li v kraina smetka pak da se otvori index.php ili index.html eventualno ako ima vytre? Kakva e tochno ceplta na zanqtieto.

Pozdravi, aibiemcho
 
Категориите работят и без индекс.пхп в адреса - пример.
Така че не виждам причина да се притесняваш, освен ако не държиш много индекс.пхп да се вижда горе в адрес бара.
 
От: Редирект на index.php към началната за Pligg

Логично ми се видя

redirect 301 /index.php ht.tp://igraigri.net

Само че става редирект лууп... :(

Естествено, че ще се получи безкраен цикъл - когато въведеш ht.tp://www.site.com/, браузъра автоматично опитва да отвори някой от тези адреси:

ht.tp://www.site.com/index.htm
ht.tp://www.site.com/index.html
ht.tp://www.site.com/index.php
ht.tp://www.site.com/index.php3
ht.tp://www.site.com/index.asp

в зависимост от това какво е зададено като DirectoryIndex в настройките на Apache. Ти го връщаш обратно, той пак отива там, пак го връщаш, пак отива и т.н. :D Този Redirect, който ти се опитваш да направиш, е безсмислен и ненужен - все едно да очакваш текстов файл при опит да отвориш C:\ :mad:

Съвсем друго нещо е да направиш Redirect от ht.tp://site.com/ към ht.tp://www.site.com/ - това вече цели избягване на Duplicate Content и е описано във форума - няма смисъл да го описвам и аз.


По въпроса с CMS-ите - препоръчвам ти на някакъв тестов хостинг да пробваш CMS Made Simple. Sammy от форума имаше сайт bgcms.com, на който можеше да тестваш директно различни системи, но сега прочетох, че някой му го е "хакнал" :( Чрез неговия сайт разбрах за горепосочената и там тествах няколко, дори си свалих 2-3, които в сравнение с нея не стават за нищо.


П.п. Sammy, статията за "хакерите" е много яка - с голям интерес очаквам продължение :D
 
Последно редактирано:
От: Редирект на index.php към началната за Pligg

Voic4e и IBMcho - целта е да нямам 2 еднакви страници site.com и site.com/index.php, защото Google ги индексира и двете и ми се разпилява PR и се получава дублирано съдържание. Става въпрос само за URL, иначе очевидно винаги ми се отваря съдържанието на index.php :) Същото е както и с www и non-www версиите.

The_heaven 100% прав си на теория, но на практика се прецакват нещата с енкодинга - ето виж как станаха :( При положение, че линковете към категориите сочат към стария адрес с index.php вътре.

/?category=%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%25D0%25B8%25D1%2587%25D0%25B5%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8-%25D0%25B8%25D0
Пълна боза :( нито знам отде се взе нито как да го оправя... Затова махнах стандартния редирект засега и търся решение, което да пренасочи само index.php.
 
От: Редирект на index.php към началната за Pligg

PHP скрипт, който да проверява дали има параметри след index.php и ако няма (и текущия адрес съдържа index.php) - да пранасочва към /.
 
От: Редирект на index.php към началната за Pligg

Търсачките отчитат ли PHP редирект като 301?
 
От: От: Редирект на index.php към началната за Pligg

целта е да нямам 2 еднакви страници site.com и site.com/index.php

Аз ли съм тъп или говоря на марсиански? :cry:

Radev, помагай! :) Ти имаш опит в неопределени ситуации с много ентропия :)
 
Последно редактирано:
От: Редирект на index.php към началната за Pligg

@zaekyt, това с енкодинка не знам как се оправя но мисля, че може да го избегнеш като не ползваш в URL-тата препинателни знаци и интервали. Пробвай да видиш дали ще стане и дали ще ти помогне.
При мене поне се оправя.

поздрави, айбиемчо
 
От: Редирект на index.php към началната за Pligg

Нещо не можем да се разберем :) Искам като напиша в браузера site.com/index.php да се отваря сайта, но с УРЛ само site.com по-ясно не знам как да го кажа :) Ето така: http://www.predpriemach.com/index.php

Едит: това беше в отговор на voic4e, а иначе как да не използвам интервали, като категорията ми е примерно "логически игри" и това отива директно в URL?
 

Горе