Резултати от статия с линк

ventsi_wad

New Member
Тук възникна един въпрос, който ми е интересно да си кажете мнението по него:

След като е качена една статия онлайн с линк към даден сайт, колко време отнема на Google да го отчете и съответно да окаже влияние на сайта, към който сочи (позициите му в SERP).

1. Веднага щом се качи онлайн Google Bot обхожда и ефекта е в рамките на няколко часа.
2. След като Google индексира дадената статия (появи се в SERP).
3. След като Google създаде кеширана версия на статията.
4. X брой дни след това.

Какви са вашите впечатления по въпроса?
 
От: Резултати от статия с линк

зависи къде си постнал статията,
а може изобщо гугълк да не индексира статията ти , ако е на безплатен хост с безплатен домейн от рода на тинтири.безплатен.домейн.ком
 
От: Резултати от статия с линк

Резултати има особено за по-старите и отвърдени сайтове. Смята се, че един авторитетен сайт в сериозна ниша би представлявал интерес за хората, така че една статия, която го цитира би изглеждала, като напълно натурален източник на линк, освен ако не се повтарят едни и същи екзакт мач анкори.

Впечатленията ми са, че трябва да се работи усилено, да се търсят качествени източници на външни връзки макар рестрикциите на Google.

Това паралелно с редовното обновяване на съдържанието в сайта ви най-вероятно, ще доведе до изкачване в Google SERP.

Ако питате, има ли смисъл от дистрибуция на статии, поне до днес има смисъл. Казвам ви го от опит, който мога да подплатя с доказателствен материал.
 
Последно редактирано:
От: Резултати от статия с линк

Това е exact match anchors на кирилица :). Оптимизираш за "летящи чинии" и слагаш anchor "летящи чинии". В този сличай е exact match anchor. Моля те не питай какво е anchor...

А всъщност темата ми питаше нещо съвсем различно, но както и да е :). Правиш SEO, пускаш статия и след колко време това има ефект върху позицията ти в SERP. Според впечатления на хора във форума.
 
От: Резултати от статия с линк

Това е exact match anchors на кирилица :). Оптимизираш за "летящи чинии" и слагаш anchor "летящи чинии". В този сличай е exact match anchor. Моля те не питай какво е anchor...

А всъщност темата ми питаше нещо съвсем различно, но както и да е :). Правиш SEO, пускаш статия и след колко време това има ефект върху позицията ти в SERP. Според впечатления на хора във форума.

Няма точно определено време. Това зависи от какво SEO е правено на сайта и къде е пусната статията. Ако е пусната в някоя директория за статии с PR n/a (макар някои да твърдят, че той няма значение) може и въобще да не ти окаже въздействие на сайта в SERP. Друг е въпрос е ако публикуваш статията в някой тематичен сайт, примерно намериш гест блогинг по твоята тема в хубав блог с PR3, напишеш дълга статия, споделиш я тук там, то тогава последната ще се индексира бързо и най-вероятно ще окаже благоприятно влияние върху класирането на сайта.

Въпреки всичко с последните промени и това е доста относително.
 

Горе