Реклама в Facebook

veselin.us

New Member
Привет на всички!

От известен период започнах да виждам различни български реклами в Facebook, което според мен е страхотно и говори за голямо израстване на българските маркетинг специалисти. В най-скоро време мисля да направя една пробна рекламна кампания там за да видя дали ще има успех. Вие как мислите струва ли си рекламата в подобни социални общества? Не смятате ли, че таргет групата е доста обширна? Какъв сайт бихте рекламирали там?
Интересна ми е гледната точка на всеки един от вас и ще се радвам да споделите своето мнение. Моето мнение е, че фейсбукците киснат доста време търсейки развлечение и цъкат където им падне и в общи линии където може да се цъкне. При наличие на страница за свободно време с полезна и забавна (най-вече забавна) информация може да се намерят много редовни посетители дошли от fb. В какви други социални мрежи бихте рекламирали с таргет група България?

Edit: Ако имах страница за запознанства - facebook щеше да е първото място където щеше да се насоча да рекламирам :)
 
Последно редактирано:
От: Реклама в Facebook

Това е моята гледна точка. Интересно ми е дали другите хора мислят по същия начин и какви виждания имат. :)
 
От: Реклама в Facebook

Аз лично нямам какво да рекламирам там. Но за entertainment сайтове е много добра почва.
Има много българи, които кибят вътре. Щом и аз познавам такива.. смятай.
Не съм разцъквал рекламните акаунти и кое как бачка, но предполагам може да се таргетира само за българи, което е още по-добре.

Увеличават се рекламираните сайтове там може би и заради FaceBook валчерите, които дават разни хостинг компании. Аз имам някакъв ваучер за FaceBook от GoDaddy, ама ми седи.
Ако изнамеря какво да пусна там, вероятно и аз ще мушна реклама да видя как е ефективността.

Но.. ако е във фейсбуук рекламата, трябва да рекламираш нещо, което е от тоя род. Иначе ще е пилеене на субсидии.
 
От: Реклама в Facebook

баси имам купон за 100$ но за да го ползвам иска да добавя карта...обаче не иска да приеме Електронката :shock:

ЕДИТ: карай... купона бил изтекъл :)
 
От: Реклама в Facebook

Аз лично нямам какво да рекламирам там. Но за entertainment сайтове е много добра почва.
Има много българи, които кибят вътре. Щом и аз познавам такива.. смятай.
Не съм разцъквал рекламните акаунти и кое как бачка, но предполагам може да се таргетира само за българи, което е още по-добре.

Увеличават се рекламираните сайтове там може би и заради FaceBook валчерите, които дават разни хостинг компании. Аз имам някакъв ваучер за FaceBook от GoDaddy, ама ми седи.
Ако изнамеря какво да пусна там, вероятно и аз ще мушна реклама да видя как е ефективността.

Но.. ако е във фейсбуук рекламата, трябва да рекламираш нещо, което е от тоя род. Иначе ще е пилеене на субсидии.

Определено съм съгласен. За fb ваучерите не бях чувал.. май трябва да се образовам :wink: А.. сърдит съм на GoDaddy.. на мен защо нищо не са ми дали?! :shock:
 
От: Реклама в Facebook

хахахаха
е не знам.. май се дават само ако купиш Unlimited хостинг акаунт. Май така беше
Иначе за тоя средния, дават само за АдУордс
 
От: Реклама в Facebook

Според мен ФБ-то скоро ще залезе.

Вижте гоогле спряха инвестициите в техния 3Д свят.

Нещата които не носят много пари рано или късно потъват
 
От: Реклама в Facebook

Цитат Wiki "Net income - 50 million USD (2008 est.)". Имат над 124,000,000 регистрирани потребителя, единствено MySpace имат повече (ако трябва да сме точни - почти двойно). Малко трудно да залезе поне според мен - но пък може да изникне нещо ново, което да е по-интересно. Но в близките години ме съмнява да се случи.
 
От: Реклама в Facebook

Според мен ФБ-то скоро ще залезе.

Вижте гоогле спряха инвестициите в техния 3Д свят.

Нещата които не носят много пари рано или късно потъват

Как ще залезе. Те хората в чужбина са се побъркали по тоя facebook. Скоро четох в интернет някъде, че някакъв убил жена си заради facebook. Пък ти казваш, че щял да залезе.
 
От: Реклама в Facebook

Така беше и с сконд лайф преди година, ама гледай ги сега - нещата не им вървят както очакваха.
 
От: Реклама в Facebook

Facebook е много добро място за реклама, защото:
-- вече има над 100,000 българи
-- прекарват много време/браузват много страници там
-- всеки от тях е дал възможно най-много инфо за себе си- никой друг сайт няма толкова
-- това позволява доста точно таргетиране от гледна точка на възраст+пол, и на допълнителни интереси понякога.

Ангел Ангелов
Manager,
NetMerit Ltd. -- made in internet --
 
От: От: Реклама в Facebook

facebook е много добро място за реклама, защото:
-- вече има над 100,000 българи
-- прекарват много време/браузват много страници там
-- всеки от тях е дал възможно най-много инфо за себе си- никой друг сайт няма толкова
-- това позволява доста точно таргетиране от гледна точка на възраст+пол, и на допълнителни интереси понякога.

Ангел Ангелов
manager,
netmerit ltd. -- made in internet --

Зависи какво ще рекламираш иначе съм напълно съгласен :)
 

Горе