Реклама на Фейсбук страница

OSH

Well-Known Member
Не знам дали тук е правилния раздел.
Имам Фейсбук страница и искам да я рекламирам. Страницата не е с търговска цел и не печеля. Страницата е за удоволствие.
И се зачудих къде мога да рекламирам страницата си, за да не се регистрирам по ДДС и да не регистрирам фирма ?
Ако рекламирам във Фейсбук ще трябва да се регистрирам по ДДС май. И ако намеря друга фирма или човек, той ще иска да ми издаде фактура.
И се зачудих има ли законен начин да си рекламирам без да декларирам и да се стига до НАП. Изключваме сиви практики. Без неща като на него ще му е изгодно и на теб да не издавате фактура и ще скриете услугата
 
От какъв зор да се регистрираш по ддс за фб реклама?
Трябва да се регистрирам по ДДС. Дали като фирма е без значение. Дори няма как да е като фирма. Но ми трябва регистрация по ДДС
 
Реклама може да си пускаш даже и от фалшиви профили, фб не ги интересува, стига да си дръпнат паричките от картата.
Е после ти издават фактура май на собственика на банковата сметка.
 
Е после ти издават фактура май на собственика на банковата сметка.
И да ти издадат какво те бърка, да не мислиш, че на нап му дреме за фб рекламата 😁
 
И да ти издадат какво те бърка, да не мислиш, че на нап му дреме за фб рекламата 😁
Като гледам закона ще трябва да се регистрирам по ДДС. А НАП може да решат, може и да не решат да ме проверят. Нямам намерение за страница за удоволствие да рискувам
 
Като гледам закона ще трябва да се регистрирам по ДДС. А НАП може да решат, може и да не решат да ме проверят. Нямам намерение за страница за удоволствие да рискувам
Оборот имаш ли?
 
Не знам дали тук е правилния раздел.
Имам Фейсбук страница и искам да я рекламирам. Страницата не е с търговска цел и не печеля. Страницата е за удоволствие.
И се зачудих къде мога да рекламирам страницата си, за да не се регистрирам по ДДС и да не регистрирам фирма ?
Ако рекламирам във Фейсбук ще трябва да се регистрирам по ДДС май. И ако намеря друга фирма или човек, той ще иска да ми издаде фактура.
И се зачудих има ли законен начин да си рекламирам без да декларирам и да се стига до НАП. Изключваме сиви практики. Без неща като на него ще му е изгодно и на теб да не издавате фактура и ще скриете услугата
Няма законен начин да рекламираш като физическо лице.
Единствения вариант е да си регистриран по ДДС. И то по точно определен член.
Опичай си акъла, защото НАП вече сериозно се занимават с Facebook и рекламата в нея.
 
  • Like
Реакции: OSH
Няма законен начин да рекламираш като физическо лице.
Единствения вариант е да си регистриран по ДДС. И то по точно определен член.
Опичай си акъла, защото НАП вече сериозно се занимават с Facebook и рекламата в нея.
Затова търсих законен начин. Аз не се занимавам с незаконни неща никога.
 
Няма законен начин да рекламираш като физическо лице.
Единствения вариант е да си регистриран по ДДС. И то по точно определен член.
Опичай си акъла, защото НАП вече сериозно се занимават с Facebook и рекламата в нея.
Наскоро пък видях нещо друго.
Точка 4
Освен това имало значение кой плаща и внася данъка.
Например ако фактурата, която ми издават е без ДДС значи аз ще трябва да се регистрирам по ДДС
Ако фактурата включва ДДС и аз го плащам, те имат задължение да го внесат.

Също извън фейсбук според мен има доста хора, които купуват реклами, абонаменти и т.н. и не бива да се регистрират по ДДС
При един Patreon - ако закупя услуга и абонамент за реклама
 

Горе