Реклама по региони - проучване на пазара

vicove.com

New Member
Рейтинг - 100%
6   0   0
Здравейте,
по долу е статистиката на google за vicove.com за посещенията от бг градове. За пускането на банерите ползвам openx.org и там има опция да се таргетира рекламата по региони за България (София, Пловдив, Варна, Бургас - май са по окръзите от преди, или сегашните области)
Та въпроса ми е - дали има желаещи за по-големите градове? Така вече няма да се плаща за ненужна реклама в Долно Нанагорно ;-)
Давате си банер кода - следите си импресиите и съответно ip-тата дали са от региона :)
Дано на някой тази информация да е и полезна!

Поздрави,
http://www.vicove.com[url]www.vicove.com[/URL]

*средно 9,8 страници на посещение
** месечна статистика

---Град--посещения-- % от общия брой
1. Sofia 26 773 --37,73%
2. Sofia 10 717 --15,97%
3. Plovdiv 5 088 --6,06%
4. Varna 4 414 --5,48%
5. Plovdiv 2 037 --2,59%
6. Burgas 1 904 --2,69%
7. Varna 1 768 --2,47%
8. Ruse 1 502 --2,14%
9. Veliko Tarnovo 1 167 --1,50%
10. Stara Zagora 1 152 --1,49%
11. Turgovishte 947 --1,21%
12. Pleven 929 --1,19%
13. Gabrovo 808 --1,31%
14. Burgas 786 --1,61%
15. Yambol 630 --0,78%
16. Dobrich 614 --1,03%
17. Ruse 609 --0,91%
18. Haskovo 561 --0,57%
19. Blagoevgrad 456 --0,65%
20. Veliko Tarnovo 450 --0,60%
21. Stara Zagora 445 --0,62%
22. Vidin 440 --0,40%
23. Kardzali 412 --0,55%
24. Pernik 412 0,57%
25. Turgovishte 393 --0,58%
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

Силно препоръчвам този сайт!!! Сайтчето е добро с доста посетители имам рекламка вътре много съм доволен доста референции от него... Освен това човека е супер коректен и се работи много лесно с него!
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

И аз бих препоръчал и сайта, и собственика. Просто лошо ми става като виждам как при такъв качествен продукт предлага какви ли не улеснения и промоционални цени за клиентите, ама на, такъв си е тукашният пазар. Да беше на английски или на руски щеше да го прилапа за VIP-партньор още първата нормална рекламна агенция, която случайно мине през него.
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

Явно още не достатъчно добре. Съвсем скоро ще може освен по градове и по квартали.
В момента се подготвя и базата ип-тата, вързани с егн-тата (някои от провайдерите се бавят) , за да може вече и по пол, възраст, зодия да се таргетира. После пък един приятел от Здравната каса ще върже към егн-то - ръст, килограми, а един друг от НАП ще върже и социален статус на база доходи. Тъй, че идва времето, когато ще може да пуснеш реклама само за руси жени - до 25 години от твоя квартал, зодия везни, 52-54 килограма, материално осигурени, а тогава вече 10 стотинки за хиляди импресии няма да е скъпо:)! Чакаме с нетърпение;-)!

хубав петък!
http://www.vicove.com[url]www.vicove.com[/URL]
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

Хей, а ти кога ще се обадиш да пием по 2-3 бири и да вържем ЕГН-тата :)
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

Обадих ти се по мейла :)

Ще пием бири, разбира се. Само да отида да върна на един клиент 10 стотинки, че в бързината съм пуснал банера му само до омъжени руси жени и е бесен направо.....
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

Само да отида да върна на един клиент 10 стотинки, че в бързината съм пуснал банера му само до омъжени руси жени и е бесен направо.....
за последно по темата - явно интерес няма...
За тест пуснах един банер на една фирма за кетъринг от Пловдив да се показва само за Пловдивския регион, самия банер има надпис "Само за Пловдив!" :) на 1100 импресии за вчера има 14 клика ( само някой от Пловдивски регион ще го види:)
Драснах и на някоя друга фирма с подсещане колко е лесно да се пуска регионална реклама, но май само на мен ми се струва, че това е полезно за т.нар пазар нза реклама ( аз си мисля, че почти няма пазар;-)
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

За тест пуснах един банер на една фирма за кетъринг от Пловдив да се показва само за Пловдивския регион, самия банер има надпис "Само за Пловдив!" :) на 1100 импресии за вчера има 14 клика ( само някой от Пловдивски регион ще го види:)
В това е бъдещето, но трябва популяризация на идеята. Пък и в момент на криза поумря нисшата...
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

Пък и в момент на криза поумря нисшата...
- Напротив аз до колкото съм запознат от познати които се занимават по скоро с офлайн реклама повечето фирми ми каза че вдигали бюджета за интернет реклама и смъквали този за офлайн.

Проблема за нас по скоро е че те продължават да си рекламират в големите медии(вестници, списания и подобни, които имат и офлайн версия) и доста от рекламодателите не са наясно даже какво е импресия, но по мои наблюдения нещата лека по лека почват да се оправят все повече фирми започнаха да подържат веб страници, а като си направи конкурента и ти си правиш(така се развиват нещата в България) след 2-3 години нещата ще изглеждат коренно различни според мен.
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

С цел запознаване с услугата, само сега :) , регионален безплатен банер за Пловдив, Русе, Бургас, Варна. Условие - да е наистина регионален :), при нужда пишете!

Поздрави,
www.vicove.com
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

Сори за офтопика, но ме изкефи добрия бизнес тон в темата и не се сдържах ...
 
От: Реклама по региони - проучване на пазара

Това не го разбрах за кой регион е ;)
 

Горе