Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

bormanbg

Active Member
На единия ми сайт от 2 дни рекламите на AdSense се показват само на страници и подстраници, а когато човек зареди сайта (заглавна страница) - не се показват.

Като се зареди примерно ввв.сайт.ком - никакви реклами, а ако мине човек на ввв.сайт.ком/страница1 - има си реклами нормално. Правя /страница1 да ми е като хоме страница - отново никакви реклами - празното поле на гадостта...някой има ли предположение какво се случва, моля?

* не съм получавал никакви съобщения за баннат сайт и т.н....
 
От: Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

Че Адсенса няма нищо общо оправи си настройките на сайта да показва и на началната страница, нещо от там е, щом се показват на други страници значи Адсенса си е ОК.
 
От: Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

Проблема ти е в сайта.
 
От: Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

Освен всичко това - има значение съдържанието на страницата. Един и същ рекламен код поставен в различни страници не показва едни и същи реклами. И ако няма и не може да покаже подходящи реклами - просто нищо не показва. За това много често се случва на някоя статия, страница или даже на началната да няма реклами - просто Адсенс не може да намери подходящи реклами. За да знаеш дали всичко е наред в кода, влез в настройките на рекламния елемент и включи настройката при липса на реклами да показва плътен екран. Така по този начин ако няма подходяща реклама полето ще бъде оцветено а ти ще знаеш, че кода поставен в сайта ти работи, но няма подходящи реклами за показване.
 
От: Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

Съдържание има достатъчно...преди малко му смених темата (надявах се от нея (старата че беше малко некупена) да е станало така), пак същото. Сега ще поразучавам малко тази тема новата (свободна) с която е в момента. Но пак не се показва нищо на загл.страница. Сайта е третия в подписа ми.

* преди 30-тина мин. ми е дошло писмо, сега го видях, предполагам че може заради тези промени да е, така се беше случило преди 10-тина дни за един цял ден, след това се оправи, и сега от 2 дни пак... писмото по-долу:

"Здравейте,

Пишем Ви, за да Ви уведомим относно промени, които извършихме наскоро в Центъра за преглед на реклами в профила Ви в AdSense. Наскоро стартирахме изцяло нова версия на този инструмент с допълнителна функция, която предоставя повече контрол върху рекламите Ви и улеснява управлението на тези, които се показват на страниците Ви.

Нови възможности за контрол
– Преглеждайте и предприемайте действия относно реклами, които са се показвали на страниците Ви, независимо дали са насочени по разположение, контекстно или въз основа на интереси. Можете да продължите да задържате за преглед насочените по разположение реклами, преди да се покажат на сайта Ви.

– Вземайте решения относно отделни реклами и контролирайте по-подробно какво се показва на сайта Ви.

Подобрена ефективност
– Преглеждайте реклами, които получават или е вероятно първи да получат най-голям брой импресии на страниците Ви. Тези, които не получават никакви импресии на сайтовете Ви, няма да се показват в Центъра за преглед на реклами, така че можете да наблегнете върху прегледа само на онези, които потребителите Ви може да видят.

– Блокирайте наведнъж група реклами, като ги откроите и преместите с мишката, или блокирайте реклама само с кликване върху нея.

– Преглеждайте по-големи версии на миниизображенията на рекламите, като задържите курсора на мишката върху тях. Или дори вижте рекламите в първоначалния им размер.

Новата версия на Центъра за преглед на реклами вече е налична в профила Ви в раздела „Допускане и блокиране на реклами“. Моля, имайте предвид, че тази функция не е съвместима с Internet Explorer 7 и по-старите му версии. За повече информация можете да посетите страницата ни с поддържани браузъри на адрес http://www.google.com/appserve/....................

Напомняме Ви, че препоръчваме да не променяте предпочитанието си за преглед от стандартното „Незабавно пускане на рекламите“ и да преглеждате насочените по разположение реклами, след като започнат да се показват. Причината е, че докато са задържани за преглед, рекламите не участват в търга, което би могло да понижи печелившите оферти и в крайна сметка – общите Ви приходи от AdSense.

За повече информация относно новия Център за преглед на реклами, моля, кликнете върху следната връзка към нашия Помощен център: http://www.google.com/appserve/..........

Поздрави,
Екипът на Google AdSense


© 2012 Google Ireland Ltd, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Ирландия.

Изпращаме Ви това задължително служебно съобщение по имейл, за да Ви уведомим за важни промени в AdSense или профила Ви в програмата."
 
Последно редактирано:
От: Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

Съдържание има достатъчно...преди малко му смених темата... .

Не ме слушаш какво ти пиша, а си знаеш твоето си. Не е от темата този ти проблем. Имай си ако искаш и "един тон" съдържание - просто според Гугъл Адсенс няма подходящи реклами и не може да ти покаже нищо в рекламните карета. Обясних ти какво да направиш за да провериш дали работят - домързя ли те да го направиш?

Влизаш в настройките и задаваш при липса на реклами да ти показва плътно рекламно поле с някой друг цвят, от бекграунда ти. В момента настройките ти са по дефолт.

Иначе за писмото, спокойно - това писмо което цитираш се изпраща до всички които ползват Гугъл Адсенс, а не само до теб.
 
От: Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

Не ме слушаш какво ти пиша, а си знаеш твоето си. Не е от темата този ти проблем. Имай си ако искаш и "един тон" съдържание - просто според Гугъл Адсенс няма подходящи реклами и не може да ти покаже нищо в рекламните карета. Обясних ти какво да направиш за да провериш дали работят - домързя ли те да го направиш?

Влизаш в настройките и задаваш при липса на реклами да ти показва плътно рекламно поле с някой друг цвят, от бекграунда ти. В момента настройките ти са по дефолт.

Иначе за писмото, спокойно - това писмо което цитираш се изпраща до всички които ползват Гугъл Адсенс, а не само до теб.

Нееее, не ме е домързяло да го направя - не е редно да питам тук, а като ми дадат съвет, да се правя на мързел...просто го правих и вчера, и днес, и нови реклами направих колкото да видя дали ще се показват, инак да - показват си се лилавите полета (лилавки ги бях направил тази сутрин). :)
 
От: Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

Нееее, не ме е домързяло да го направя - не е редно да питам тук, а като ми дадат съвет, да се правя на мързел...просто го правих и вчера, и днес, и нови реклами направих колкото да видя дали ще се показват, инак да - показват си се лилавите полета (лилавки ги бях направил тази сутрин). :)

Еми като си го направил кажи да знаем, иначе изглежда малко глупаво да повтаряме едно и също. Щом лилавите полета се показват в сайта - това е, рекламните кодове си действат и всичко е наред и когато според Гугъл има подходящи реклами тогава ще ти ги покаже.

Друго нещо което може да направиш - има друга настройка какво да показва при липса на реклами. Погледни я, избери да ти показва реклами от друг адрес и след това избери да ти показва снимка. Направи си някаква снимка, банер със същите размери и той ще се показва при липса на реклами.

Повече подробности как да го направиш пише тук.
 
От: Рекламите на AdSense се показват само на страниците...

И при мен го имаше този проблем - просто няма подходящи реклами, затова не се показват.
 

Горе