Рекламни мрежи за БГ ?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Търся рекламна мрежа с която мога да "монетизирам" сайта си, който МИСЛЯ да пускам скоро време.
Според "сегашните" ми наблюдения, виждам, че easy ads дават най-добри стотинки.

Кои други може да ми препоръчате.
Без Adsense, че тея ме мразят нещо. Не ги искам никога вече :lol:

Имаше някакви реклами дето бяха нещо от сорта "Честито вие сте 10001231939 посетител и печелите 65 милярда долара и т.н.", но мисля, че не бяха български..

А бе като цяло, да обобщя, търся да "монетизирам" Българският ми уеб сайт.

Мерсаж!
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Хттпоол и Етаргет, а изиадс няма да ти одобрят кандидатурата. Даже и да я одобрят няма да ти пуснат банер реклама, което води до 0.001% CTR на 1000 импресии ще имаш по един клик от 30-40 стотинки. За гейм ниша хттполл са най-подходящи, защото банерите им са много "кликарски" тъй да се каже.

Ей ти един шот от хттпоол

httpool.jpg
 
Последно редактирано:
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Да, клиповете много добре, обаче рядко ги пускат рекламодателите.
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Точно така.
То това е смях и позор бе човек :x
Леле майко мила..
Майко мила просто..

Някакви други алтернативи ?
Някой да знае ?

П.С. Сайтове за видео като вБокс, може ли да се слага ад сенс там ?
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Бате, това е ти е n-тата на брой такава тема и питаш едни и същи неща. По-добро от адсенс е директната продажба на банери. Рекламната мрежа си има правила и ако ги спазваш няма значение дали в сайта ти ще има видеоклипове, смешни картинки, готварски рецепти или сълзливата история на някоя млада дама с разбито сърце :) Примерно мнооого дълго време имаше адсенс и във вбокс7. Спазвай правилата и няма да имаш проблеми.

@ biaaro - браво за статистиките, хубав приход за български сайт :)
 
Последно редактирано:
От: Рекламни мрежи за БГ ?

То това е смях и позор бе човек :x
Леле майко мила..
Майко мила просто..

Някакви други алтернативи ?
Някой да знае ?

П.С. Сайтове за видео като вБокс, може ли да се слага ад сенс там ?


Това е положението. И не е толкова смешно, нито позорно, защото това са приходи за един месец, от един сайт и от една банер позиция. Тес пари ако трябва да ги изкарваш с лопата, не знам каква дупка ще трябва да изкопаш.
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Сега остава да му кажеш и как да си направи такъв трафик :lol: То реално погледнато, ако нямаш трафик, каквото и да сложиш няма да има печалба :)
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Симеон няма проблем с трафика, а с монетизацията:). Поне аз това разбрах от темите, които пуска. Ако бях сео експерт да му кажа нещо, аз обаче не съм. Гледам че предлага сео услуги, следователно няма нужда от съвети в тази посока, защото ги разбира нещата.

Сега остава да му кажеш и как да си направи такъв трафик :lol: То реално погледнато, ако нямаш трафик, каквото и да сложиш няма да има печалба :)
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Това е положението. И не е толкова смешно, нито позорно, защото това са приходи за един месец, от един сайт и от една банер позиция. Тес пари ако трябва да ги изкарваш с лопата, не знам каква дупка ще трябва да изкопаш.
Не знам някак си прекалено малко ми се вижда баси..
Може и да се бъркам не знам..

Темите ми предимно бяха за рекламни компании за ЧУЖДЕСТРАННИ сайтчета, но сега реших да "тествам" едно бг сайтче да видя г/д за какво става на въпрос. Ще ги ползвам за сега, а пък ще видим.
Значи хтпоол, са по-добре от етаргет ? Нали така ?
A Easy Ads Не удобряват, до колкото разбрах? :)

@redrum за сега трафика ми е добре. Не мога да се оплача, но винаги може И още. И за това разбира се трябва да се работи ;)
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Аз имам сайт за клипове, които са от vbox и youtube и ползвам адсенс от 1 година и нещо за сега нямам проблеми с тях.
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Малко не малко, това е... Виж сега, с тая логика доникъде няма да я докараш, какво значи малко? На мен не са ми малко, на тебе са ти малко?! Два лева да са трябва да ги вземеш ти, иначе ще ги вземе друг. От тук, от там ... събират се. Като си стъпал на пазара отдавна и докараш 20 такива актива пак ли ще викаш малко? Помисли в тая насока и стига си мрънкал и търсил бърза и лесна печалба...

Не знам някак си прекалено малко ми се вижда баси..
Може и да се бъркам не знам..

Темите ми предимно бяха за рекламни компании за ЧУЖДЕСТРАННИ сайтчета, но сега реших да "тествам" едно бг сайтче да видя г/д за какво става на въпрос. Ще ги ползвам за сега, а пък ще видим.
Значи хтпоол, са по-добре от етаргет ? Нали така ?
A Easy Ads Не удобряват, до колкото разбрах? :)

@redrum за сега трафика ми е добре. Не мога да се оплача, но винаги може И още. И за това разбира се трябва да се работи ;)
 
От: От: Рекламни мрежи за БГ ?

Малко не малко, това е... Виж сега, с тая логика доникъде няма да я докараш, какво значи малко? На мен не са ми малко, на тебе са ти малко?! Два лева да са трябва да ги вземеш ти, иначе ще ги вземе друг. От тук, от там ... събират се. Като си стъпал на пазара отдавна и докараш 20 такива актива пак ли ще викаш малко? Помисли в тая насока и стига си мрънкал и търсил бърза и лесна печалба...
НИКОГА! Не съм търсил БЪРЗА и ЛЕСНА печалба!
Най-малкото което го доказва, е, че се занимавам със SEO, а повярвай ми SEO-то хич, не е БЪРЗА печалба.

Казвам само, че това е СМЕШНО, спрямо усилията които полагам за създаването на ЕДИН уеб сайт. Един такъв уеб сайт го правя по 2 месеца.
И накрая ако имам 63 ХИЛЯДИ клика, това са АДСКИ много кликове(дай Боже да ги достигна, дори да ги задмина) и съм направил 1000 лева, ще ми е странно.

Разбира се, че и ДВА лева да имам пак ще ги оценя. Аз парите ВИНАГИ си ги ценя, защото само АЗ си знам как съм ги искарал, колко пот, нерви, и мозък съм вложил в един проект.

Малко ми се виждат да, защото наистина 63,000 влизания през реклами са много, но на този етап ще се задоволя с този тип реклама.

Разбира се, аз съм човек, който влага пари в реклама и естествено, винаги гледам за точната сума, да получа малко повече. Почти при 90% от уебмастерите е така. Поправете ме, ако греша, но това си е така.
Доста хора искат да дадът малко за да получат повечко(ТОВА СЕ ОТНАСЯ ИЗЦЯЛО ЗА РЕКЛАМАТА!)

П.С. Някой ползва ли афилиейт програми за футбол?
bet365 са добри. Дават 30% комисионна, но само за първите 2 години. След това клиента ти изчезва?
Някой да знае такива ДОЖИВОТНИ ? bet at home Май бяха, но слушам, че имат кофти коефициенти.

Нищо лично към никого! Живеем в 21 век, всеки потребител има "свобода на словото" и може да се изразява.
Всеки човек е различен.
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Абе каквото и да ги говорим ppc рекламата си е смешна що се отнася до заплащане
 
От: От: Рекламни мрежи за БГ ?

Ами адсенса що го баннаха тогава, като не си търсил бърза печалба? Мамил си и са те натирили. Знаеш ли кой мами? Този който търси бърза и лесна печалба. И не ми казвай, че вината е в тях, защото вината е в теб.:wink:

Не знам дали да ти вярвам, защото, не се занимавам със СЕО и не знам какво е:)

НИКОГА! Не съм търсил БЪРЗА и ЛЕСНА печалба!
Най-малкото което го доказва, е, че се занимавам със SEO, а повярвай ми SEO-то хич, не е БЪРЗА печалба.
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Абе каквото и да ги говорим ppc рекламата си е смешна що се отнася до заплащане
Ами в повечето мрежи цените се определят от рекламодателите. Аз например давам 50% на издателите, това означава че ако някой рекламодател си пусне реклама за 100 лева на клик, издателя ще взима 50 лева. Не смятам че мрежите са виновни за ниските цени, просто на никой не му се дава повече за реклама и се получава така. То не може да искаш само да печелиш и нищо да не даваш.
 
От: Рекламни мрежи за БГ ?

Ваучерите са виновни според мен, за гугъл и фейсбук ! Те доста намалиха цените смисъл , че рекламодателите гледат така на нещата,
защо да рекламирам при (etarget) давам ги само за пример , където ще ми зимат по 0.10 - 0.15 стотинки за клик , като мога да си купя ваучери за adwords и реално там ще ми излиза по 1 стотинка на клик........... Ако ги нямаше тях , щеше да има повече реклами из другите български мрежи което щеше да доведе и до вдигане на цените според мен.
 
От: От: От: Рекламни мрежи за БГ ?

Ами адсенса що го баннаха тогава, като не си търсил бърза печалба? Мамил си и са те натирили. Знаеш ли кой мами? Този който търси бърза и лесна печалба. И не ми казвай, че вината е в тях, защото вината е в теб.:wink:

Не знам дали да ти вярвам, защото, не се занимавам със СЕО и не знам какво е:)
От Google ме баннаха когато тепърва навлизах в интернет пространството.
Тогава си цъках на рекламите, за да си "вдигна" мотивацията по някакъв начин.

А и гоогле са с някви супер измислени правила, и си правят каквото си искат.
Верно дават парички, ама на цената на какво?
Да ми треперят мартинките, докато си взема паричките, и да съм под напрежение дали ще ми платят или не.

No Thanks.

П.С. Колко време горе долу е нужно да те одобрят Httpool-а ?
П.С.2. Ако се използва English Хттпоол, печалбите няма ли да са по-високи? Или това няма как да стане :) (Говоря за БГ сайт с English Реклами?)
 

Горе