Рекламни мрежи различни от adsense

Най-добре е да се ползват някакви ротатори, които да въртят различни рекламни мрежи, защото повечето са с едни и същи реклами, което кара хората да не кликат. Примерно 100% от сайтовете ползват Адсенс, а пък те Адсенса ти показват реклами на неща, които си търсил и малко се губи смисъла :) Другите рекламни мрежи ползват идентични реклами, което също забозява положението. Общо взето в бг си е голяма мъка :)
 
Аз имам една питанка.
Тъй като доста често рекламите от адсенс не се показват в последно време. Възможно ли е да се направи така че да показва други реклами, когато адсенс не зареди?
 
Аз имам една питанка.
Тъй като доста често рекламите от адсенс не се показват в последно време. Възможно ли е да се направи така че да показва други реклами, когато адсенс не зареди?
Това, че на теб не ти ги показва не означава, че на други потребители също не ги показва.
 
Аз имам на датски, финландски и на шведтски, които са буквално копие на бг сайта, преведено с deepl. Те са около 10 пъти по слаби от към трафик, но правят на половина на бг сайта, заради огромната разлика в цената на клик. Давай смело с чуждоезични, имаше някъде в нета кои са топ тиер държавите, но съм от тела в момента. По спомен - щатите и австралия, след това са скандинавските. Но имай в предвид, че ЕН сайт се класира мн трудно ако разчиташ на гугъл, за това - най-добрият избор са скандинавските държави според мен. Швейцария също, но те ползват френски, което пак ще е трудно за пробиване..
Мноооого добри новини и за това си залужава едно черпене, но сте ми далече. Ще проуча тогава с хостинг компаниите какви са вариантите, защото хоствам в Бг малко сайтове, но за чуждестранен трафик не знам как ще се държи. По-скоро я споделен хостинг навън някъде със читав CDN би трябвало да свърши работа. Всичките ти сайтове ли са на един хостинг?
 
Аз имам една питанка.
Тъй като доста често рекламите от адсенс не се показват в последно време. Възможно ли е да се направи така че да показва други реклами, когато адсенс не зареди?
Пробвай да видиш как се виждат от други места. Аз в момента не съм в Бг, но гледам от при мен и от 3 места в Бг. Ако много искам да проучвам казвам на познати да ми изпратят по един принтскрийн на страница в сайта Х и така разбирам.
 
От една седмица оптимизирам, накрая ми пляснака едни consent-и, че не ги кефили нещо, приходите паднаха двойно, пиша си със съпорта, днес на Миру(съпорта), му казах, ако щете ми режете рекламите, повече нищо няма да бутна по сайта, оправете си глупостите и чак тогава ще се занимавам с каквото и да е било. Основния проблем е простия GDPR и новите правила, които ги вкарват за вчера.
 
Аз имам на датски, финландски и на шведтски, които са буквално копие на бг сайта, преведено с deepl. Те са около 10 пъти по слаби от към трафик, но правят на половина на бг сайта, заради огромната разлика в цената на клик. Давай смело с чуждоезични, имаше някъде в нета кои са топ тиер държавите, но съм от тела в момента. По спомен - щатите и австралия, след това са скандинавските. Но имай в предвид, че ЕН сайт се класира мн трудно ако разчиташ на гугъл, за това - най-добрият избор са скандинавските държави според мен. Швейцария също, но те ползват френски, което пак ще е трудно за пробиване..
Въобще да не се занимава с Гугъл и да не разчита на тях. В днешно време важното е да има трафик, а не от къде идва, освен ако не е за супер тясна ниша. Фейсбук, Х, Редит и т.н. са по-добрата опция. Все още можеш за отрицателно време да докараш 10 пъти повече трафик, отколкото от Гошо.
 
Мноооого добри новини и за това си залужава едно черпене, но сте ми далече. Ще проуча тогава с хостинг компаниите какви са вариантите, защото хоствам в Бг малко сайтове, но за чуждестранен трафик не знам как ще се държи. По-скоро я споделен хостинг навън някъде със читав CDN би трябвало да свърши работа. Всичките ти сайтове ли са на един хостинг?
Аз лично съм на бг хостинг с безплатен cloudflare за чуждестранните, сигурно не им зарежда мн бързо, но имам само 3-4 малки сайта които не са на бг и хостинга ще ми изяде печалбата.
 
Въобще да не се занимава с Гугъл и да не разчита на тях. В днешно време важното е да има трафик, а не от къде идва, освен ако не е за супер тясна ниша. Фейсбук, Х, Редит и т.н. са по-добрата опция. Все още можеш за отрицателно време да докараш 10 пъти повече трафик, отколкото от Гошо.
То това е ясно. И при нас трафика е основно от Fb, но трябва да проуча сега как да се докара трафик от другите държави. С Х и Редит изобщо не съм пробвал, но и това е хубава тема за размисъл.
 
Колеги,

Много ми е любопитно какви са тези сайтове, че google не иска да ги одобри?...
Моите са съвсем обикновенни сайтове със статии, единият е за рецепти, а другият за коли. До сега не беше се случвало да ми отхвърлят сайт, сигурно имам над 30 одобрени, нямам идея защо така се заядоха за тези. Индийска му работа 🙂
 
  • Like
Реакции: Stop
Я докато е активна темата да питам някой дали е пробвал новата простотия на AdSense - Offerwall?
Аз сега разбирам за това, ще го пробвам тези дни и ще пиша отново, малки е кофти, че ще го блокира, ако не изгледа рекламата, но ако се вадят по добри пари - ще ги тормозим, няма как 😁
 
Аз сега разбирам за това, ще го пробвам тези дни и ще пиша отново, малки е кофти, че ще го блокира, ако не изгледа рекламата, но ако се вадят по добри пари - ще ги тормозим, няма как 😁
То за парите ясно, но си е риск да не се изгуби трафика :)
 
Къде го виде това
На мейла ми го пратиха още преди 2 седмици някъде, но не съм го активирал.
 
  • Like
Реакции: ST-1
На мейла ми го пратиха още преди 2 седмици някъде, но не съм го активирал.
Аз го нямам това като опция или поне не го намирам в панела. Може да е за избрани акаунти само.
 
Аз го нямам това като опция или поне не го намирам в панела. Може да е за избрани акаунти само.
Възможно е, аз съм топ издател 😂
 

Горе