Рентабилни ли са профилираните уебсайтове?

Domines

New Member
Здравейте
Искам да попитам, някой от вас поддържа ли профилиран уебсайт и може ли да се издържа от него, чрез реклами и дарения? Колко потребители е нужно да има сайта, за да си изкарваш поне една средна заплата и за колко време може да се разработи като рентабилен?
 
Мисля, че зависи много от това доколко можеш да се продаваш. Като пример мога да дам сайта 1kam1, който е профилиран в наглед по-скучна ниша - архитектура, интериор, покриви, сгради и т.н. От първа ръка обаче знам, че дамата, която го движи, е успяла да го разработи много добре като ниша и го продава успешно дори с директна реклама. Имам опит от над 10 години в медиите и съм се уверил, че не е важно какво се продава, а кой го продава. Разбира се, все пак трябва да има и някакъв минимум като съдържание и трафик, който да можеш да покажеш, но не говоря за милиони посещения със сигурност.
 
Мисля, че зависи много от това доколко можеш да се продаваш. Като пример мога да дам сайта 1kam1, който е профилиран в наглед по-скучна ниша - архитектура, интериор, покриви, сгради и т.н. От първа ръка обаче знам, че дамата, която го движи, е успяла да го разработи много добре като ниша и го продава успешно дори с директна реклама. Имам опит от над 10 години в медиите и съм се уверил, че не е важно какво се продава, а кой го продава. Разбира се, все пак трябва да има и някакъв минимум като съдържание и трафик, който да можеш да покажеш, но не говоря за милиони посещения със сигурност.
Благодаря за информацията, а кой е най подходящия начин за разработване на стартиращ сайт, аз си мисля първо да му направя реклама и след като добие известа популярност да търся спонсори и рекламодатели чрез мейлинг, но не знам доколко ще е ефикасен такъв подход, не съм разработвал уебсайт досега. Можеш ли да дадеш някакви съвети?
 
Мисля, че зависи много от това доколко можеш да се продаваш. Като пример мога да дам сайта 1kam1, който е профилиран в наглед по-скучна ниша - архитектура, интериор, покриви, сгради и т.н. От първа ръка обаче знам, че дамата, която го движи, е успяла да го разработи много добре като ниша и го продава успешно дори с директна реклама. Имам опит от над 10 години в медиите и съм се уверил, че не е важно какво се продава, а кой го продава. Разбира се, все пак трябва да има и някакъв минимум като съдържание и трафик, който да можеш да покажеш, но не говоря за милиони посещения със сигурност.
 
В добавка към тезата на @desoe , бих добавил да си избереш друга държава, различна от БГ. Не скачай на USA, защото там е доста трудно, избери си нещо средно, с което можеш да се справиш. :)
 

Горе