Рестартиране на интернет пространството

Бихте ли искали всичко да се рестартира?

  • Да

    Votes: 5 18.5%
  • Не

    Votes: 22 81.5%

  • Общо гласове
    27

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте,

просто се замислих и реших да пиша да видим дали има и други мислещи хора като мен..

Например аз съм на 20 години и се занимавам с блог , обаче името не е точно както трябва да е,за да се оптимизира по-добре в гугъл.. Мисълта ми е че донякъде не е чесно,когато аз съм бил на 10-12 години още при появата на уеб сайтове хората да са взели яките домейни, яките идеи и да са направили парите,докато ние сега се мъчим как да изкараме някой лев. Защото ако не домейна,то някои идеи,които са сещам все ги има някъде, и лошото че хората ги предпочитат защото информацията е от повече време и сайта е по стар. И не си заслужава да се занимава.

Та ако имаше бих рестартирал интернет пространството с бутон през 15 години ,защото нека и младото поколение да има за какво да се бори..Да се изтрият всички домейн имена, да се изтрият всички акаунти т.н.
 
От: Рестартиране на интернет пространството

И тогава за 1 ден всички яки идеи и домейни ще бъдат заети и пак се връщама в изходяща точка :D
Направи различен сайт, използвай различен подход, надгради това което е сега, представи го под различен ъгъл, за да задоволиш една и съща потребност на потребителя.
Възможности за реалиазция безброи много.

Поздрави
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Ами то това е най-големия стимул. Да си млад и да измислиш нещо дето го няма. То по това се различава таланта от посредствеността - няма значение кога и къде живееш - ако имаш новаторски идеи ще се котираш. То да речеш и мен малко ме е яд че 70-80 г. преди да се родя са измислили кока-колата, щотото можеше и аз да я измисля, ама какво да правя, така се е случило.
 
От: Рестартиране на интернет пространството

По големи глупости не бях чел отдавна.
Какви са ти идеите? Искаш да направиш фейсбук? Искаш да направиш Гугъл? И преди 50 години да беше се родил, ако нямаше мозък нямаше да ти дойдат тези идеи на главата. Сега като ги има много е лесно да искаш да ги копираш... Измисли нещо ново!
За всеки има хляб стига да има нови идеи.
В зората на интернет над 90% от хората си нямаха и на идея що е то сайт, да не говорим за идеи и яки домейни. Просто предприемчивите хора мислят напред и действат. Все още има над какво да се работи стига да имаш нещо в главата. Домейн имената са от нулево значение за СЕО и идеи и т.н. Пример: Google. Що мислиш не са си взели домейн: search-engine.com ? Друг пример: gepime.com, що не са го кръстили: iskam-da-eba.com ? Какво ще рече яки домейни?
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Че интернет пространството си се рестартира просто явно не забелязваш. Не са нужни 15 години на 5 години излиза по нещо голямо и завладява света то не беше mIRC, Myspace, ICQ и т.н. Иначе за яки домейни от рода на video.com, search.com, music.com колко често използваш подобни сайтове, а на google.com кое му е якото на домейна? Просто така са се сетили да го кръстят (уникално име). Така че не е нужен рестарт просто има нужда от нова уникална идея която ще завладеее света. Ако имах възможност нямаше да го рестартирам, а бих искал да ме пуснат за 10 минути в 2020 година примерно и да се върна обратно. :)
 
От: Рестартиране на интернет пространството

хахааххахахаха
Това се едно да кажеш да спрем използването на петрол, защото не си бил роден по времето на Рокфелер, а сега конкуренцията е голяма и няма да успеш да пробиеш на пазара.
То ако хората знаеха какво ще се случи след 15 години живота щеше да е безмислен :Х:Х:Х:Х:Х
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Аз лично не ти вярвам, че си на 20 години
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Аз лично не ти вярвам, че си на 20 години
Има хора и на 30-40 години които не могат да мислят.
 
От: Рестартиране на интернет пространството

А не искаш ли на всеки 15 години да се конфискуват всички спестявания, материални и нематериални активи, за да можеш да започнеш на чисто :) Хаххахах. Национализация му се приискала на младежа. И защо реши, че като стартираш наравно със всички останали това ще ти даде някакво предимство и няма да си пак на опашката? Я се стегни, чети, мисли и работи... и не сънувай червеното Ферари, а бачкай, за да може някой ден да си го купиш!
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Да бе, умник. Ние дето толкова години се бъхтаме, пак от начало да почваме, тъй ли? Макар че старта пак няма да е равен, защото ти с 2 години опит аз с 10, а други с 20... Същата работа, ако питаш мен. Даже и по зле за теб... много грешки няма да бъдат допуснати.
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Рестартиране на Интернет?!? Все едно да рестартираш човешкия прогрес. Може пък пак да откриваме огъня, ама вече със запалка, че по-лесно става. Айде малко да седнем да помислим и да не чакаме на готово.
 
От: Рестартиране на интернет пространството

... колегите по-горе много добре са ти написали колко тъпа е идеята ти.
Само да допълня с един пример. Я си представи, че след рестарта, който имаш предвид уловиш някоя незаета и уникална идея. Тя си е твоя, разработиш я 1-2-3 години блъскаш яко, излизаш напред, ставаш популярен, дават те по телевизията и парите потичат.
И след един миг какво става - връщаш се в първи клас. Някой ти е изкопирал идеята и дотам. Оставаш гол и бос като църковна мишка, ако си теглил кредити, ако имаш персонал духате супата. И идеята, която си родил защото си интелигентен някой кенеф ти я взема и ти оставаш с пръст в ***. Яко нали :)
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Ама то ще е много гадно, няма да има wp, blogger, vps-и, php, само на хтмл с нотепад ще блъскаме по цял ден. Няма да има google, seo, facebook, и т.н. Баси мизерията.
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Невъзможно е да се рестартира.. хаха
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Невъзможно е да се рестартира.. хаха


Получаваш червено, задето успами раздела с безмислени постове! Направи 10 поста, а сега пуска линка и бягай.
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Автора - не си прав хич!
ако го нямаше гугъл - да щеше да е трудно за един пионер в интернет пространството да стане забележим, но сега ти трябва малко усилие и изскачаш напред. прескачайки стари гиганти :)
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Все гледате лесното, ама уесно нема! И аз искам да се рестарте банковата система и по погрешка едни $100 млн. да влязат в банковата ми сметка ама на...не става! Егати несправедливостта! :wink: И сега могат да се правят добри пари, даже сигурно повече от преди понеже е по-развит нета и има повече възможности само малко акъл и работа се иска. :)
 
От: Рестартиране на интернет пространството

Точно сега е рестарта, ама много малко хора го осъзнават.

Каква е ситуацията към момента:
1. Кьораво и сакато има Интернет на лаптопа, домашния комп или на телефона
2. Кой каквото тръгне да купува - първо в Интернета проверява. Ако не, за да купи то поне за справка, ама това вече е шанс да му го продадеш ТИ
3. Системите за разплащане и доставка започват да работят все по-гладко
4. Все още има много неразработени търговски ниши в БГ, а пък в повечето от разработените има място за още един стига да знае какво прави

Мога да добавя и 5,6,7... но стига и това.

Хайде сега се замисли и направи така, че да си отхапеш и ти от баницата, ама то става с много бачкане и знаене.
 

Горе