Референдум за/против Пушенето !?!?

Green Bars

Well-Known Member
Така,
така или иначе герберите вкараха подписки за референдум.

Интересно ми е защо на тия евро избори не се направи и един референдум за/против пушенето на закрито и веднъж за винаги да се спре спекулацията по темата.

Ако повечето гласуват ЗА , да се разреши, Ако повечето гласуват НЕ да не се повдига повече тая тема и толкова.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Правилното решение е да има заведения за пушачи и не пушачи.Отивам аз на механа рипкам си хоро и потен излизам да пуша!Кой пази моето здраве?!?
Накараха кръчмарите да инвестират в климатизация маса пари и хоп забранено пушенето.Силовото налагане на ограничения ме дискриминира МЕН И ПУШАЧИТЕ КАТО МЕН.
Аз съм да си има заведения за пушачи и не пушачи.Всичко друго е ала бала.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Правилното решение е да има заведения за пушачи и не пушачи.Отивам аз на механа рипкам си хоро и потен излизам да пуша!Кой пази моето здраве?!?
Накараха кръчмарите да инвестират в климатизация маса пари и хоп забранено пушенето.Силовото налагане на ограничения ме дискриминира МЕН И ПУШАЧИТЕ КАТО МЕН.
Аз съм да си има заведения за пушачи и не пушачи.Всичко друго е ала бала.

Значи ти си тровиш дробовете с цигарите, но искаш да си на топло за да не настинеш ? :shock:
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Който не иска да го тровят да не ходи на места на които се пиши. Аз не ходя да катеря скали защото знам че е опасно, ама това не значи че трябва да забраним скалното катерене.

И автомобилите замърсяват въздуха, да ги забраним и тях ли?

Който иска да се трови , да не трови останалите.

Най-доброто решение си е всеки собственик да си реши дали неговото заведение ще бъде за пушачи или не.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Ами и аз искам да отида на механа, ама да не смърдя после на цигари!
И ко праим са?

За това референдум! - Обаче нито герб, нито бсп смеят да направят такъв, защото после не могат да си играят и да ни отклоняват вниманието
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Отиваш на механа в която не се пуши. То и сега къде не се пуши? Аз не съм видял механа в която да не се пуши...

Ами и аз искам да отида на механа, ама да не смърдя после на цигари!
И ко праим са?

За това референдум! - Обаче нито герб, нито бсп смеят да направят такъв, защото после не могат да си играят и да ни отклоняват вниманието
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Твърдо против пушенето на обществени места, никой не е длъжен да вдишва излишни отрови и да смърди на цигари. Аз пък мога да реша, че ми харесва сълзотворния газ и да напръскам някой в лицето, така както на мен ми пушат над главата. Преди 2 години една сутрин на спирката на Орлов мост един умишлено си изхвърли пушека в лицето и като му извадих лютивия спрей си изгаси цигарата и ми се извини :-o
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Вредителя (пушача) трябва да се съобрази с потърпевшия (непушача) не обратното. Демек - не аз не ходя на места на които се пуши, а ти няма да ходиш на места където вредиш.
Който не иска да го тровят да не ходи на места на които се пиши. Аз не ходя да катеря скали защото знам че е опасно, ама това не значи че трябва да забраним скалното катерене.

И автомобилите замърсяват въздуха, да ги забраним и тях ли?



Най-доброто решение си е всеки собственик да си реши дали неговото заведение ще бъде за пушачи или не.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Въпреки че съм пушач, с което никак не се гордея... съм твърдо ЗА за забраната да се пуши в обществени заведения. Това че такива като мен си тровят организма с боклуци не означава, че и околните трябва да се съобразяват с това. Но това е само едната страна на монетата. Множество заведения просто ще фалират, ако изгонят клиентите си пушачи, защото цигарата и алкохола вървят ръка за ръка.
Сега си представяме една механа, която гони пушещите си клиенти и гледаме как оборота на тази механа пада с 300%, тоест фалит. Патова ситуация като цяло:)
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Значи ти си тровиш дробовете с цигарите, но искаш да си на топло за да не настинеш ? :shock:
решението си е мое а не сульо и пульо да решава вместо мен!
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Вредителя (пушача) трябва да се съобрази с потърпевшия (непушача) не обратното. Демек - не аз не ходя на места на които се пуши, а ти няма да ходиш на места където вредиш.

ИИИИ Къде да отида като е забранено на всякъде???Къдее и избора на пушача?
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

ИИИИ Къде да отида като е забранено на всякъде???Къдее и избора на пушача?

Извън заведението може би :)

Като цял свят - виждаш заведение Х и пред него една групичка пафкат....
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Извън заведението може би :)

Като цял свят - виждаш заведение Х и пред него една групичка пафкат....
Говорим за ИЗБОР!
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Да има заведения САМО ЗА ПУШАЧИ,да е написано на входа с големи букви и който не иска да диша пушек никой не го кара насила да влиза в това заведение.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Нека собствениците сами решават какво да е заведението им, за пушачи или за непушачи. При мене винаги се е пушело, защото никой не може да ми каже какво ще се случва в кръчмата ми, която си е моя собствена. Идвали са на много проверки, тегля им по една майна и квото искат да праят. Те какво искат вече, да ходим да ги колим ли вече, а? От какъв зор ще ми бъркат в джоба? Аз храня семейството си оттам, имам работници и те имат семейства. Много добре са наясно, че като не с епуши никой няма да влезе. Къде са непушачите сега, а? Защо не ходите по заведения бе непушачи? Или само претенции имате? И аз съм непушач, но съм наясно, че повечето хора пушат и не се правя на интересен да си налагам шибаното мнение. И тия дето си го налагат обикновено са баби и дядовци на по 70 години дето на заведение не са стъпвали може би никога.

И още нещо относно децата по заведенията и това че им пречел димът. Децата не им е мястото по заведенията бе тъпанари! Ония калпавите майки дето така защитавате те най-много пушат цигари пред малките си деца.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Аз съм съгласен да има заведения за пушачи.+

НО!

Да имат яки акцизи, така че цените да са двойно по-дебели вътре. Който иска да пуши вътре ще си плаща за мастрафа!

Нека собствениците сами решават какво да е заведението им, за пушачи или за непушачи. При мене винаги се е пушело, защото никой не може да ми каже какво ще се случва в кръчмата ми, която си е моя собствена. Идвали са на много проверки, тегля им по една майна и квото искат да праят. Те какво искат вече, да ходим да ги колим ли вече, а? От какъв зор ще ми бъркат в джоба? Аз храня семейството си оттам, имам работници и те имат семейства. Много добре са наясно, че като не с епуши никой няма да влезе. Къде са непушачите сега, а? Защо не ходите по заведения бе непушачи? Или само претенции имате? И аз съм непушач, но съм наясно, че повечето хора пушат и не се правя на интересен да си налагам шибаното мнение. И тия дето си го налагат обикновено са баби и дядовци на по 70 години дето на заведение не са стъпвали може би никога.

И още нещо относно децата по заведенията и това че им пречел димът. Децата не им е мястото по заведенията бе тъпанари! Ония калпавите майки дето така защитавате те най-много пушат цигари пред малките си деца.

Ами пич, плащай тогава акциз солиден и това.

Според мен това е демократичното решение. Който иска да му се пуши в заведението ще си плаща за това.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Нека собствениците сами решават какво да е заведението им, за пушачи или за непушачи. При мене винаги се е пушело, защото никой не може да ми каже какво ще се случва в кръчмата ми, която си е моя собствена. Идвали са на много проверки, тегля им по една майна и квото искат да праят. Те какво искат вече, да ходим да ги колим ли вече, а? От какъв зор ще ми бъркат в джоба? Аз храня семейството си оттам, имам работници и те имат семейства. Много добре са наясно, че като не с епуши никой няма да влезе. Къде са непушачите сега, а? Защо не ходите по заведения бе непушачи? Или само претенции имате? И аз съм непушач, но съм наясно, че повечето хора пушат и не се правя на интересен да си налагам шибаното мнение. И тия дето си го налагат обикновено са баби и дядовци на по 70 години дето на заведение не са стъпвали може би никога.

И още нещо относно децата по заведенията и това че им пречел димът. Децата не им е мястото по заведенията бе тъпанари! Ония калпавите майки дето така защитавате те най-много пушат цигари пред малките си деца.
Евала! Много смислено мнение.
Аз съм пушач попринцип. Но смятам, че това дали да се пуши или не в дадено заведение (Ч А С Т Н О) е решение на частника! Лично аз от както я има забрана ходя все по рядко по заведения, пушачите от семейството ми и приятелите ми - също. А непушачите, преди и след забраната, съм сигурен, че потреблението им е същото, още не съм чул някой да ми е казал "Тука няма да вляза щото се пуши", ама "Тука не се пуши, дай да отидем другаде" - редовно.
 
От: Референдум за/против Пушенето !?!?

Защо? аз не разбирам защо да има значение?
Който иска да си пуши
Подписва споразумение че не му се полага безплатна здравна помощ при цигарени заболявания и да си пуши.
Аз не пуша, но ме е яд че ме ограничават и не мога да си запаля в заведение, затова и не ходя на закрито.
педераси, д забранят и алкохола тогава по заведенията и кафето, аз като пия едно кафе на гладно и ме избива на насилие.
 

Горе