Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

TNTM

Member
Здравейте,

Търся контактите на румънски производители и/или търговци на едро на изкуствена кожа за облекла. Интересуват ме производителите, ако в Румъния има такива, както и вносителите на едро, а не малките местни магазинчета, продаващи някакви платове и кожа.

От Българо-Румънската търговско промишлена палата ми отговориха, че подобна справка ще им отнеме поне 10 дни, което за мен е откровено безумие.

Ще ми помогнете, ако ме ориентирате за румънски он-лайн фирмен каталог, подобен на bussines.bg, в който да опитам да извърша търсенето сам.

Ако владеете румънски, имате наблюдения върху пазарната ситуация в страната (достатъчно, за да отсеете обявите) и имате желание да се ангажирате с издирването в И-нет на необходимите ми контакти, готов съм да платя за услугата.
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Ето ти и два начални линка:
http://www.bizoo.ro/produse/piele-naturala/start-0/10/
http://www.piele-naturala.ro/pielenaturala.html

A БРТПП правилно са ти отговорили. Там всяка заявка се обработва от човек за да се даде най-добрия резултат от базата им данни. Просто филтрирането и преглеждането отнема време. Обаче не може и да ти дадът достъп до базата, защото тя е 90% на това на което им е базиран бизнеса.
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Ако искаш може да ти извадя от Google това което виждам за "кожа естественна кожа". Проблема е че от един сайт не може да се каже кой какъв е ще трябва да се разменят 2-3 мейла и става малко (т.е. доста) по-сложно и времеемко като задача.

Както и във България най-големите вносители или производители имат смотани сайтове създадени през 90те защото всички местни ги знаят. А малките фирмички имат доста по-добри сайтове и SEO оптимизация защото са малки и единия от начините да оцелеят е прословутата 1ва страница на Google.

И на финала ще трябва да направиш някакъв мейл при твоя домейн/фирма защото иначе "аз тук се обаждам от името на фирма Х" при което такива мейли отиват във коша директно.

Пиши ми на лични ако си навит.
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Здравей,

Информацията ти ни беше изключително полезна като ориентир.

Преглеждайки линковете, с колегите си дадохме сметка, че задачата не е толкова лека, колкото ни се струваше в началото. Все пак разбрахме, че изкуствена кожа е "piele sintetica", а так. нар. еко кожа (търговско название на вид изкуствена кожа) е "piele ecologica". Проблемът е, че и двете названия могат да бъдат използвани за тапицерска кожа (която на нас не ни върши работа), защото ние търсим изкуствена кожа за облекла.

Решихме да последваме съвета ти и да използваме услугите на БРТПП. 10 работни дни са време, което нямаме, но резултатът може да ни спести доста лутане и разходи. До края на деня трябва да сме готови с критериите за изготвяне на справката.

Мисля си, дали ако се свържем директно с някоя от румънските търговско-промишлени организации няма да получим по-бърз резултат. Запознат ли си с названията на румънските еквиваленти на Българската търговско-промишлена палата (БТПП) и Българската стопанска камара (БСК)?

Досега подценявахме езиковия проблем (в комуникацията си разчитаме на англ. и немски), но щом получим справката от БРТПП вероятно ще се сблъскаме с него. Ако си уверен във владеенето на румънски и имаш желание, изпрати ми лично съобщение с E-mail-а си като отбележиш и очакванията си за възнаграждение в случай, че използваме услугите ти за водене на делова кореспонденция.
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Виж ето тук:
http://www.brcci.eu/

Това е Българо-Румънска ТПП. Те може да ти дадат повече подробности.

Езика е МНОГО важен проблем. Само английски или немски не става. Общо взето румънски му е м@м@т@ (със извинение).

Услугите са малко спефицични - драснете един телефон на лични да се чуем във понеделник.
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Споменах БРТПП, когато написах, че справката би отнела 10 работни дни (виж в началото).

Интересуваше ме румънският еквивалент на БСК и БТПП с оглед възможно съкращаване на сроковете (виж последното ми мнение).

Не бих искал да бъда нелюбезен, но опитваш да продаваш услугите си по начин, който разколебава доверието ми. Все пак, благодаря ти за помощта дотук. Съветите ти ни бяха от полза като ориентир.

Ако все още желаеш, изпрати на ЛС E-mail, на който да се свържем с теб при необходимост. Би било от полза, ако добавиш информация за начина си на работа и очакванията си за хонорар. Вече имаме конкретни оферти от няколко преводачески фирми, за които съдействието при водене на делова кореспонденция е стандартна услуга. Ще прибавим твоята оферта към техните.
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Любопитно ми е защото търсите български и особено румънски производители и търговци, след като най големият избор на качество и цена е в Турция!?
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Вносът на изкуствена кожа за облекла в България (а и на платове) масово е щок / stok, т.е. остатъчни количества. Цената му е ниска и това определя високото му търсене. Нуждаем се от вносител, работещ директно с производител или негов официален дистрибутор.

Опитът ми с търговци, внасящи от Турция до момента е неудовлетворителен. В Турция се произвежда предимно PVC-кожа като тук се внася основно тапицерска кожа. Ние търсим регулярен внос на полиуретанова кожа за облекла (PU) със строго определени технически характеристики.

Кожата, с която в момента работим (и наличностите, от която вече изчерпваме въпреки свитото производство) е много близка на вид и допир до естествена. Не могат да ни внесат нови количества от нея.

Досега търсехме кожа, която е максимално близка на вид до тази, която в момента използваме. Leathertex - Италия произведоха такава по наша мостра, но цената с доставката до България става прекалено висока и ако работим с тях ще е крайно решение.

Зная само двама вносители, известни в България като "работещи директно с производители в Турция". Нито един от двамата не успя да договори производство на кожа по наша мостра въпреки гръмките обещания.

В Италия може, в Турция - не. Не намираш ли нещо странно? Аз смятам, че не е в турските производители, а в реалните възможности на тукашните търговци.

Сега от Турция търсим просто добре изглеждаща PU кожа, чиято задна част не прилича на "одрана от седалката на Икарус".

Единият от гореспоменатите вносители не успя изобщо да ни предложи полиуретанова кожа (PU). От другия получихме няколко мостри на PU-кожа, но нито една не е с необходимите технически характеристики, а искането от наша страна за съчетаване на 2 от предложените ни модели (покритие и основа) доведе до съмненията, че кожата, от която получихме мостри е внос ПРЕЗ Турция, а не произведена в Турция. Все пак, поръчали сме количества за мостриране и засега е един от вариантите пред нас.

Ако имаш контактите на турски производител, работещ с България или ДИРЕКТЕН ВНОСИТЕЛ на изкуствена кожа за облекла, би ни било от полза, ако ги споделиш в темата или на ЛС. Малки търговци, осъществяващи случаен внос на случайни количества, незнайно откъде не ни вършат работа, колкото и добре да звучат цените им.
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Споменах БРТПП, когато написах, че справката би отнела 10 работни дни (виж в началото).

Интересуваше ме румънският еквивалент на БСК и БТПП с оглед възможно съкращаване на сроковете (виж последното ми мнение).

Не бих искал да бъда нелюбезен, но опитваш да продаваш услугите си по начин, който разколебава доверието ми. Все пак, благодаря ти за помощта дотук. Съветите ти ни бяха от полза като ориентир.

Ако все още желаеш, изпрати на ЛС E-mail, на който да се свържем с теб при необходимост. Би било от полза, ако добавиш информация за начина си на работа и очакванията си за хонорар. Вече имаме конкретни оферти от няколко преводачески фирми, за които съдействието при водене на делова кореспонденция е стандартна услуга. Ще прибавим твоята оферта към техните.

Аз уви знам малко повечко за организацията на работата на тази ТПП дори са ми съседи, но съм объркал ТППтата и съм ви пуснал тази втори път.

Мога да ви намеря румънските СК или ТПП, но и там езика по-добре да е румънски за контакти със тях.

И пак попадаме на Параграф22 - трябва ви човек със добър румънски за да задвижи нещата. А задвижените неща се нуждаят от румъноговорящ.
Нещо което тактично се опитах да ви намекна по-горе.
 
От: Румънски производители и / или вносители на изкуствена кожа за облекла

Решихме, че е най-добре да избегнем посредниците (в случая румънски) и да потърсим контакт с производител в Китай.

Благодаря на всички, които проявиха интерес към темата.
 

Горе